Hajnal és Varga is kivette a részét a Fradi gólzáporából

2015.01.21. 13:48
Hajnal Tamás góllal kezdett a Fradiban (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Ferencváros 17–0-ra megnyerte idei első felkészülési mérkőzését a Fejér megyei első osztályban szereplő Iváncsával szemben.

A Ferencvárosban a két téli szerzemény, Varga Roland és Hajnal Tamás közül utóbbi a kezdőcsapatban kapott helyet, előbbi pedig a második félidőben lépett pályára, s mindketten azonnal be is találtak (Varga kétszer is eredményes volt) és gólpasszt is adtak.

Az első félidő elején úgy látszott, Hajnalnak nem kellett hozzá sok idő, hogy beilleszkedjen a zöld-fehérek játékába. A középpályás rögtön gólt szerzett, majd gólpasszt adott Roland Lamah-nak, emellett pedig több jó passzal és megoldással hívta fel magára a figyelmet.

A Fradi a szünetig négy újabb gólt szerzett. Először Böde Dániel lőtte be a harmadik ziccerét, majd Somália használta ki a sajátját, ezt követően David Mateos szabadrúgásból, Gera Zoltán pedig büntetőből talált be.

A második félidőre sort cserélt a Ferencváros, míg az Iváncsa kezdett elfáradni. A zöld-fehérek ebben a játékrészben tizenegyszer zörgették meg a vendégek kapuját, Benjamimn Lauth triplázni tudott, de gólt szerzett Csilus Ádám, Busai Attila, Stjepan Kukuruzovic, Nagy Dániel és Mateo Pavlovic is, azaz könnyedén megnyerték idei első mérkőzésüket.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Népliget.
FERENCVÁROS–IVÁNCSA 17–0 (6–0)

FTC: Jova – Dilaver, Mateos, Nalepa, Bönig – Csukics – Lamah, Hajnal, Gera, Somália – Böde
FTC 2. félidő: Dibusz – Haris, Batik, Pavlovic, Csilus Á. – Gyömbér, Busai – Nagy Dániel, Kukurozovic, Varga R. – Lauth.
Iváncsa: Boldog (Gábor) – Sinka, Aradi, Jankovics, Facsko – Nagy A. – Csikesz, Márki (Mondovics, 70.), Gulyás-Kovács (Barics, 57.) – Schaffer, Balogh L. (Lepsényi, 57.)
Gól: Hajnal (5.), Lamah (18.), Böde (26.), Somália (29.), Mateos (31.), Gera (45. – 11-esből), Varga (54., 75.), Lauth (61., 77., 84.), Csilus Á. (66.), Busai (74., 86.), Kukuruzovic (81.), Nagy Dániel (88.), Pavlovic (89.)

90. perc: vége a mérkőzésnek!
89. perc: GÓL!!
Nagy Dániel passzolt a felfutó Pavlovichoz, aki a bal alsóba lőtt. 17–0!
88. perc: GÓL!!
Nagy Dániel a tizenhatos jobb sarkától nem messze lövésre szánta el magát, a labda a bal felső sarokban kötött ki. 16–0!
86. perc: GÓL!! A középre mozgó Varga indította Busait, aki megkerülte a kapust és az üres kapuba gurított. 15–0!
84. perc: GÓL!! Lauth lőtt 10 méterről a léc alá, a német támadó így triplázni tudott. 140!
81. perc: GÓL!!
Haris passzolt Kukuruzovic elé, aki 13 méterről a bal felső sarokba bombázott. 13–0!
77. perc: GÓL!!
Busai került ziccerbe, már ő is gólt szerezhetett volna, de önzetlenül Lauthnak passzolt, aki az üres kapuba lőtt. 12–0!
75. perc: újabb GÓL!!
Varga kilépett a bal oldalon, majd nyolc méterről éles szögből jobbal a bal alsó sarokba lőtt. 11–0!
74. perc: GÓL! Megvan a tizedik! Nagy és Varga is gólt szerezhetett volna, kísérletüket azonban vagy egy védő vagy a kapus blokkolta, Busai azonban már nem hibázott (10–0).
70. perc:
cserélt az Iváncsa: Márki helyett Mondovics érkezett.
69. perc: Varga került ziccerbe, lövésébe azonban még beleértek, így szöglet következett. A sarokrúgás veszélytelen volt.
66. perc: GÓL!!
Gyömbér ívelt Varga felé, a középre húzódó szélső nagyon okosan tálalt Csilus elé, a bal oldalon felfutó védő pedig jobbal a kapu közepébe tekerte a labdát. 9–0!
65. perc:
az Iváncsa kapuja előtt kavargott a labda, lövőhelyzetbe nem került a Fradi, a védők kivágták a labdát.
61. perc: GÓL!! Nagy Dániel passza után Lauth fordult le a védőjéről és 12 méterről a léc alá lőtt. 8–0!
57. perc: kettőt cserélt az Iváncsa: Gulyás-Kovács és Schaffer helyett Barics és Lepsényi érkezett.
56. perc: Haris beadását Varga fejelte mellé.
54. perc: GÓL!! Varga Roland kapott jó labdát a 16-oson belül, és nem hibázott, a kapu bal oldalába tekert. Új igazolásként Hajnal után ő is góllal debütált (7–0).
51. perc: jobb oldali szöglet után Lauth fejelt fölé.
49. perc: itt az első Fradi-helyzet! Haris jobb oldali beadása után Busai hat méterről mellé fejelte a labdát.
46. perc: megkezdődött a második félidő, a Ferencváros sort cserélt a szünetben.

45+1. perc: vége az első félidőnek!
45. perc: 11-ES, GÓL!!
Somáliát rúgták fel a 16-oson belül, a játékvezető büntetőt ítélt, a 11-est Gera a bal alsó sarokba gurította. 6–0!
42. perc: az első veszélyes Iváncsa-akció, két csel után Csikesz indult meg, a másodikkal Csukicsot csapta be, a középpályás amikor utolérte szabálytalankodott vele szemben. A szabadrúgást Kovács végezte el, de fölé lőtte a labdát.
39. perc:
Somália készítette Csukics elé a labdát, utábbi 18 méterről Boldog kezébe lőtte a labdát.
37. perc: Somália került ziccerbe, de Boldog ismét hatalmasat védett.
31. perc: GÓL!!
A szabadrúgáshoz Mateos állt oda és hibátlanul tekert a jobb alsó sarokba a sorfal fölött. 5–0! Szép gól volt!
30. perc:
Csukics a gólpassz után betalálhatott volna, ám 17 méterre a kaputól buktatták, Márki sárga lapot kapott.
29. perc: GÓL!! Ismét FTC-gól! Csukics szerzett labdát, majd Somáliához passzolt, aki 10 méterről a kapus lábai között betalált. 4–0!
26. perc: GÓL!! Újra betalált a Fradi!
Böde adott remek labdát Lamah-nak, aki a kapusba lőtte a labdát, a kipattanót azonban Böde 14 méterről a kapuba gurította. 3–0!
24. perc:
Csukicsot kérte meg a játékvezető, hogy ne reklamáljon annyit, lap nem villant.
22. perc: Dilaver adott jó labdát a jobb oldalon Bödének, a kilép kapus mellett a csatár Gerához passzolt, aki 16 méterről fölé lőtt.
21. perc: Gera adott kiváló labdát Bödének, a támadó azonban tíz méterről nem találta el a kaput.
18. perc: GÓL!! Már kettő a Fradi előnye, Lamah talált be! Hajnal szerzett labdát a 16-os vonalán, levitte a jobb oldalon, visszapasszolt Lamah elé, aki a rövid sarokba bombázta a labdát. 2–0!
17. perc: Lamah és Gera kényszerítőzött a 16-oson belül, utóbbi Bödéhez passzolt, aki 11 méterről lőtt, Boldog nagy bravúrral mentett a bal alsó sarok elől.
15. perc: Hajnallal szemben szabálytalankodtak középen, 18 méterre a kaputól, a szabadrúgást a sértett végezte el, de egy méterrel a jobb kapufa mellé lőtt.
13. perc: Lamah 17 méteres lövését védte könnyedén Boldog Zoltán.
12. perc: Mateos már a második vendégjátékost rúgta fel, állt a játék ezt követően.
9. perc: Lamah húzott el a bal oldalon, az ötösnél az alapvonaltól visszapasszolta volna a labdát, de az iváncsai védők kivágták azt.
7. perc: Majdnem ott a második! Somália a bal oldalon az alapvonalnál kapott jó labdát Bönigről, középre lőtte a labdát, az érkező Böde a hosszú oldalon éppen csak lemaradt a labdáról. Maradt az 1–0.
5. perc: GÓL!! Vezet a Ferencváros! Hajnal Tamás a gólszerző! Csukics szerzett labdát a vendégek 16-osának előterében, a labda Hajnal elé került, aki 15 méterről ballal a bal alsó sarokba lőtt. 1–0!
4. perc: Mateos szabálytalankodott a felezővonalnál, szabadrúgás a vendégeknek.
2. perc:
Hajnal kapott labdát a 16-oson belül a bal oldalon, elesett, de a játékvezetői síp néma maradt.

4–1–4–1-ben áll fel a Ferencváros, egyedül Csukics szűr, a két szélen Lamah és Somália, középen Gera és Hajnal, elöl Böde.

1. perc: megkezdődött a mérkőzés!