Magyar Kupa: kimaradt büntető és meglepetés Zalaegerszegen

2013.08.28. 21:33
Az Ajka némi meglepetésre idegenben 2–1-re legyőzte a hozzá hasonlóan NB II-es Zalaegerszeget a labdarúgó Magyar Kupa 2. fordulójának szerda esti mérkőzésén, így készülhet a következő forduló sorsolására.

Az első félidőben a zalaegerszegi Darko Pavicsevics tizenegyest harcolt ki, de elhibázta (Tulipán Ákos lábbal védte a lövését), így gól nélkül ért véget az első félidő. A szünet után Pavicsevics fejjel javított, csakhogy gólját egy-egy ajkai találat fogta közre – Sowunmi Thomas előbb fejjel, majd lábbal talált be a kapuba –, és a ZTE-nek a másodikra már nem volt válasza.

Érdekesség, hogy a két csapat néhány napja NB II-es bajnokin is megvívott egymással, az ugyancsak Zalaegerszegen lejátszott meccs 2–2-es döntetlennel zárult.

Siklós FC (megyei I. o.)–Soproni VSE-GYSEV (NB II) 1–5
Balassagyarmati VSE (megyei I. o.)–Kemecse SE (megyei I. o.) 1–1 – 11-esekkel 3–5
Uraiújfalu SE (megyei I. o.)–Geresdlak SE (megyei I. o.) 2–4 – hosszabbítás után
Békéscsaba 1912 Előre (NB II)–Balmazújváros (NB II) 2–0