Női NB I: 7-2-es sikerével ötödször bajnok az MTK!

2013.06.08. 15:43
A 2012–2013-as magyar női bajnok MTK Hungária csapata (Fotó: MTK Budapest)
Ismét az MTK labdarúgócsapata nyerte meg a magyar női élvonalbeli bajnokságot: a fővárosi kék-fehérek a Hegyvidék elleni 7–2-es, kiütéses sikerrel tették biztossá elsőségüket – sorozatban negyedszer.

Az MTK gyorsan „lerendezte” a mérkőzést, amelyen már egy pont is biztossá tette volna bajnoki címét: a 8. percben Pádár Anita duplájával és Zágor Bernadett góljával már 3–0-ra, a szünetben (egy újabb Pádár-találat után) 4–0-ra vezetett. Turtóczki Sándor csapata a szünet után további hármat vágott (egyet Pádár, kettőt Méry Rita), a Hegyvidék 0–7 után tudott szépíteni a hajrában.

Az MTK 2004–2005, 2009–2010, 2010–2011 és 2011–2012 után ötödször, sorozatban negyedszer lett bajnok. Ez az első alkalom a magyar női NB I történetében, hogy egy csapat egymás után négyszer hódította el a bajnoki címet. A góllövőlistát fölényesen vezető Pádár Anita mai találataival immár 51 gólnál jár.

Bajnoki címével az MTK természetesen jogot szerzett az indulásra a Bajnokok Ligájában: a magyar aranyérmes a selejtezőkörben kapcsolódik be a küzdelmekbe.

NŐI LABDARÚGÓ NB I
FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS, 8. FORDULÓ

Hegyvidék–MTK 2–7
Viktória Trend Optika FC–Astra-Bíró-Kert FC 0–2
KÉSŐBB
1. FC Femina–Szegedi Boszorkányok

A bajnokcsapat tagjai: Bobok Csilla, Csiszár Henrietta, Demeter Réka, Erdélyi Tamara, Gaál-Szabó Bea, Gál Tímea, Horváth Eszter, Kókány Regina, Méry Rita, Nagy Alexandra, Nagy Lilla, Pádár Anita, Palkovics Nóra, Papp Dóra, Pinczi Anita, Smuczer Angéla, Somogyi Sára, Szabó Zsuzsanna, Szőcs Réka, Tatai Krisztina, Tell Zsófia, Vágó Fanny, Vesszős Mercédesz, Zágor Bernadett. Vezetőedző: Turtóczki Sándor

1. MTK Hungária 18 16 2 82–13 50