Videoton: az El-visszavágón tovább írnák a klubrekordot

2012.08.28. 09:53
Az Európa-liga negyedik selejtezőkörének (playoff) visszavágóján a Videoton csütörtökön a Trabzonsport látja vendégül. Mint ismert, az első mérkőzés Törökországban 0–0-s döntetlennel ért véget. Ezzel a fehérváriak már 424 perce nem kaptak gólt a nemzetközi kupaporondon – számol be róla a vidi.hu.
A Videoton védelme a legerősebbek közé tartozik az Európa-ligában, ami a kapott – vagy éppen nem kapott – gólok számát illeti. A fehérvári együttes legutóbb a második selejtezőkör első mérkőzésén, a Slovan Bratislava elleni találkozó (1–1) 26. percében kapott gólt, amikor Filip Sebo talált Mladen Bozsovics kapujába.A szlovákok elleni hazai 0–0-t követően a belga Gent elleni párharc egyik mérkőzésén sem rezdült meg a fehérváriak hálója (1–0, 3–0). Az, hogy Törökországban sem kapott gólt a csapat, azt jelenti, hogy az ellenfél játékosai már 424 perce képtelenek bevenni a Videoton kapuját. Ezt az eredményt, egyetlen kivétellel, ugyanazzal a védelemmel érte el Paulo Sousa együttese: Álvaro Brachi, Paulo Vinícius, Marco Caneira és Stopira alkotta a hátsó négyest, a kapuban pedig Bozsovics állt. (A Slovan Bratislava elleni visszavágón Brachi helyett Szolnoki Roland kapott lehetőséget.)Az Európa-liga idei mezőnyében egyetlen gárda mutatói jobbak ebben a tekintetben: a Budapest Honvédot is búcsúztató Anzsi Mahacskala még egyáltalán nem kapott gólt.