Szemernyi esélyt sem adott a vendég Zalaegerszeg a Tatabányának

2008.05.10. 21:41
A ZTE-nek csak a három pont volt elfogadható, amikor a Tatabányához látogatott. Ennek megfelelően is játszottak, és már az első félidőben megvalósították tervüket. Az első játékrészben megszerzett két góllal, Waltner és Miljatovic találataival könnyedén verték a hazai együttest.
Padlón a Tatabánya, a reménytelen bányászvárosiakat simán győzte le a ZTE is
Fotó: Németh Ferenc

A vendégek már a mérkőzés elején vezetést szereztek. Waltner már a 3.perben bevette Kurucz Péter kapuját, 0-1! Ezt követően hosszú ideig, nem jutottak el nagyobb helyzetig a csapatok.

A Tatabánya alárendelt szerepét szemlélteti, hogy a 22. percig kellett várni az első hazai lehetőségre. A Zalaegerszeg pedig sorra elpuskázta a helyzeteket,

A második találat Miljatovic nevéhez fűződik. A szlovén védő 16-os sarkánál vette birtokba a labdát, majd a kapu jobb alsó sarkába lőtt. 0-2

Újabb helyzetek csak a hazaiak kapuja előtt adódtak, de nem született újabb találat. 0-2 szerepelt az eredményjelzőn, amikor a csapatok szünetre vonultak

A második félidő lassan indult, leginkább a középpályán folyt a játék. A zalaiak ráültek az eredményre, teret engedtek a Tatabányának, de a hazaiak nem tudtak élni a lehetőséggel.

Már a 46. perctől egyértelmű volt a vendégek szándéka: őrizni a vezetést. Néhány kisebb helyzetet tudtak csak kialakítani a vendégek, a Zalaegerszeg pedig csupán a sárgák gyűjtésébe kezdett bele.

A Tatabánya megvalósította a lehetetlent, alulmúlta első játékrészben nyújtott gyenge teljesítményét.

A ZTE előtt adódtak még helyzetek, de se Koplárovics, se Waltner nem tudott élni velük.

A három pont igen, a tabella hatodik helye nem adatott meg a Zalaegerszegnek, hiszen a Vasas nem tudott pontot lopni a Kaposvártól.

Vezetőedző: Octavio Zambrano Vezetőedző: Nagy Mihály

Gólszerző(k): Waltner (3.), Mijatovics (29.)
Csere: Balogh B. helyett Ferenczi G. (18.), Béres helyett Kovács I. (45.) Németh helyett Batics (84.) ill. Pekic helyett Davidov (76.), Mijatovics helyett Zatana (77.), Koplárovics helyett Meye (88.)
Sárga lap: Vulin (75.), Tóth Z. (85.)