A Kotor lesz a Vasas ellenfele a vízilabda Euroligában

2008.03.18. 14:38
Szerencsésnek mondhatja magát a TEVA-VasasPlaket férfi vízilabdacsapata, mivel a három lehetséges ellenfél közül a legkönnyebbet kapta az Euroliga negyeddöntőjében. A Posillipo Napoli és a Mladost Zagreb nagyobb falat lett volna, de azért a Kotort sem szabad félvállról venniük Varga Dánieléknek.
A Vasas pólósai (szemben) eddig többnyire jól oldották meg a feledatukat az Euroligában
Fotó: Farkas József

A Rómában tartott sorsoláson a C-csoport élén végzett Vasas a B-csoport második helyezettjét kapta.

A montenegrói Primorac Kotor három győzelemmel, egy döntetlennel és két vereséggel zárt a második továbbjutó helyen az olasz Pro Recco mögött.

Az orosz Szpartak Volgográd és a francia Marseille szerezte meg a harmadik, illetve a negyedik helyet.

A Kotor továbbjutása nem meglepő ebből a csoportból, az viszont igen, hogy hazai medencében képesek voltak 10-9 legyőzni a végső győzelemre is esélyes – Madaras Norberttel, Kásás Tamással és Benedek Tiborral felálló – Pro Reccót.

A montenegróiak tehát nem ígérkeznek könnyű ellenfélnek, Földi László és csapata azonban örülhet, hogy nem a másik olasz sztárcsapatot, a Posillipo Napolit fogta ki – amelyik egyébként éppen a Pro Reccóval került össze.

Papíron a másik lehetséges ellenfél, az A-csoport második helyezettje, a Mladost Zagreb is erősebb a Kotornál, így Fortunára egy szavuk sem lehet a piros-kékeknek. Innentől már csak rajtuk áll, hogy ki tudják-e harcolni az elődöntőbe jutást.

Az is mellettük szól, hogy az első mérkőzést március 26-án idegenben játszhatják, így a visszavágóra két héttel később Budapesten kerülhet sor.