Az utolsó negyedórában szórt el két pontot a Diósgyőr Pakson

2007.11.03. 16:01
Kétgólos hátrányt követően mentett meg egy pontot a Paks hazai pályán a Diósgyőr ellen a labdarúgó NB I 13. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén. A párharcokban bővelkedő, évezetes meccsen Simon és Sipeki találatával a második félidő közepén már 2-0-ra vezetett a Diósgyőr, a paksi rohamokat aztán kétszer is siker koronázta a véghajrában.
Hiába szerzett vezetést a gólerős formában futballozó Simon Attila a vendégeknek, a hazaiak végül pontot mentettek
Meggyesi Bálint - archív

SOPRONI LIGA, 13. FORDULÓ

Vehemensen kezdett a Paks a mérkőzésen: Tököli kétszer is veszélyeztetett az első tíz percben, a diósgyőriek azonban kibírták a nyomást.

Ezután hatalmas „tűzijáték” következett, vendégoldalról a rendkívül aktív Lipusz kisérletei, a hazaiak részéről Tököli és Zováth bombája kecsegtetett góllal. Amely azonban ekkor még nem érkezett.

Lipusz a 40. percben is közel állt a gólszerzéshez: kinézte magának a bal alsó sarkot, 14 méteres lökete után azonban ezúttal Kovács volt résen.

A 42. percben aztán Abbas indította saját térfeléről a megiramodó Simon Attilát, aki Zováthtal a "nyakában" kapura tört, majd egy lövőcsellel elküldte őrzőjét. Ezután nem volt más dolga, mint higgadtan a jobb alsó sarokba perdíteni Kovács mellett. 0-1

A folytatásban ismét nagy elánnal kezdett a Paks, előbb Heffler és Buzás próbálkozott távoli lövéssel, majd Köteles hihetetlen bravúrjaira volt szükség az 57. percben Csehi és Tököli helyzeténél.

A 65. percben aztán Abbas-Simon-Abbas összjáték után a kameruni középpályás a rövid sarkot célozta meg. Kovács lábában elakadt ugyan a labda, de Sipeki ismétlésénél már nem volt esélye a hálóőrnek. 0-2

Az ezután egyre erősödő paksi rohamokat az utolsó negyedórában siker is koronázta a sündisznóállásba húzódó borsodiak ellen.

A 79. percben kisebb kavarodás után Tököli elé pattant a labda, aki 12 méterről, mesteri mozdulattal kilőtte a bal alsó sarkot.

Tiz percre rá aztán újra Tököli volt az egyik főszereplő, átadása után Buzás lövését még háritani tudta Köteles, az érkező Kiss Tamás azonban közelről a kapuba tudott kanalazni, megszerezve az egyenlitő találatot.