Jobban nem is sikerülhetett volna Sitku Illés visszatérése

2007.08.11. 21:26
Magabiztos, 5-2-s győzelmet aratott a Fehérvár együttese a Vasas ellen a bajnokság negyedik fordulójában. Marijan Vlak együttesében Sitku Illés jeleskedett leginkább, a visszatérő támadó két góllal és két gólpasszal vétette magát észre.

Marijan Vlak Mészöly Géza
Gólszerző(k): Sitku (6., 32.-11-es), Dajics (24.), Rebryk (29.), Farkas B. (60.), Bozsics (76.), Lázok (85.-11-es)
Csere: Rebryk h. Bükszegi (46.), Nagy D. h. Vayer (55.), Simek h. Dvéri (63.), Németh N. h. B. Tóth (64.), Mohl h. Csobánki (69.), Pavicsevics h. Kiss K. (73.)
Sárga lap: Balog Zs. (16.), Pavicsevics (21.), Kincses (43.), Farkas B. (45.), Nagy D. (45+1.), Kiss K. (89.)
Piros lap: Kovács G. (31.)

Jó hangulatban készülhetett a Vasas elleni meccsre a Fehérvár. Nem az addigi eredményeik – három meccsen mindössze egy pont volt a termés –, hanem az átigazolási tilalom feloldása miatt.

Az MLSZ döntése után már semmi akadálya nem volt, hogy Sitku Illés bekerüljön a csapatba, és ez sokat számított a fehérváriaknak.

Hat perc telt el, amikor Dajics elfutott a jobb oldalon, középre adott, Sitku pedig megszerezte első gólját a szezonban. Az előző szezon nagy részét Törökországban töltő csatár aztán visszaadta a kölcsönt, a 24. percben ő szolgálta ki Dajicsot, máris 2-0 lett az állás.

A 29. percben Rebryk révén ugyan sikerült a szépítés, de két perc múlva nagyon nehéz helyzetbe került a Vasas: a Dajicsot a tizenhatoson belül buktató Kovács ugyanis a kiállítás sorsára jutott.

A büntetőt Sitku belőtte. A második félidőben pedig második gólpasszát is kiosztotta a támadó, Farkas Balázs lövése kötött ki a felső sarokban.

A hajrában Bozsics is szerzett egy gólt, majd Lázok büntetőből még szépíteni tudott az eredményen, de a tényen már nem változtathatott: a Vasas elszenvedte második vereségét a szezonban. A Fehérvár pedig megszerezte első győzelmét, főleg Sitkunak köszönhetően.