Ismét pontokat vesztett a Fradi

2006.11.18. 15:20
Agilisabban játszott a vendég Ferencváros a Baktalórántháza ellen, és annak ellenére nem sikerült megszerzenie a győzelmet jelentő gólt, hogy erre többször is lehetősége lett volna. Tény az is, hogy a hazaiak nem illetődtek meg ellenfelüktől, és veszélyes támadások kidolgozásával jelezték: ők is a pályán vannak.

Madalina György Gellei Imre
Csere: Illés L. helyett 3 Szabó R. (37.), Ádámszki helyett 14 Németh (62.) ill. Szakai helyett 27 Csepregi (46.), Lazics helyett 15 Bartha (56.), Deme helyett Horváth (83.)
Sárga lap: Ádámszki (58.), Petranics (86.), Nagy Z. (90+3.) ill. Dragóner (51.), Tököli (87.)
Kiállítás: Dragóner (77.)

A mérkőzés előtt egy perces néma gyászszünettel emlékeztek a tegnap elhunyt futballegenda, Puskás Ferenc emlékére.

A várakozásoknak megfelelően a Ferencváros kezdett vehemensebben, és már az elejétől fogva irányítása alá vonta a játékot, bár a hazaiak sem hagyták annyiban, és igyekeztek támadásokat szervezni és fölvenni a kesztyűt.

Többet támadott ugyan a Fradi, de Petranics kapus ma nagyon jó napot fogott ki, és ha ő már nem tudott segíteni, valamelyik védő azonnal ott termett, és mentett. Gondoljunk csak Márkus 19. percbeli megmozdulására, amikor fejjel mentett egy lövést, mely már-már a hazai kapuban volt.

A játék képe azonban a vendégek mezőnyfölénye ellenére sem volt egysíkú, több veszélyes támadást is vezettek, és Kemenesnek nem egyszer bravúrral kellett védeni, hogy megóvja kapuját a góltól.

Az első játékrész így viszonylag kiegyenlített játékot hozott, helyzetek tekintetében legalábbis mindenképpen, és a döntetlen reálisnak nevezhető, hiszen a Baktalórántháza nem játszott alárendelt szerepet.

A félidőben igyekezett összeszedni magát a vendégegyüttes, és azonnali rohamokkal nyitottak, a sípszó után. Lackó például rögtön helyzetbe került, de a védők üggyel-bajjal tisztázni tudtak.

Két perccel később Lipcsei eresztett meg egy bombaerős lövést, de ez a lehetőség is kimaradt.

Maradt a Ferencváros mezőnyfölénye, de nem akart gól születni, a vendégcsapat hiába próbálkozott újra és újra – mert a második félidőben már leginkább a Fradi próbálkozott.

A lendület akkor sem hagyott alább, mikor Dragóner megkapta második sárga lapját is, így a játékvezető felmutatta neki a piros lapot is. A meddő mezőnyfölény megmaradt, sőt percekkel az eset után Petranicsnak óriás bravúrral kellett hárítania Tököli emelését.

A hátralévő percekben már egyik csapatnak sem sikerült kapuba találnia, hiszen a hazaiak újabb százszázalékos helyzetet mentettek a gólvonalról, majd az előttük lévő lehetőséget sem tudták kihasználni.

A Baktalórántháza végeredményben megérdemelten tartott otthon egy pontot.

Jászapáti - Békéscsaba
---- SZOLNOKI MÁV MONDI - JÁSZBERÉNYI SE 2–1 (1–1)
A mérkőzés osztályzata: 2
Tiszaligeti Stadion, 200 néző. Vezette: Gaál Gy. (8) (Kispál, Szalai)
SZOLNOK: Kolláth 6 – Pintér L. 4, Antal, 4, Balogh P. 5, Szalai 5 – B. Tóth 5, Jeney 6, Szoboszlai 5, Nagy P. 6 – Kalina 3 (Hamar –, 78.), Bardi 6
Vezetőedző: Kis Károly
JÁSZBERÉNY: Rácz 7 – Tóth T. 4, Szabó Z. 5, Majzik 5, Kovács 6 (Kónya 5, a szünetben) – Szabó D. 5, Lukácsi 6, Tasi 4 (Vaszicsku –, 62.), Gulyás L. 5 – Nagy R. 4 (Kisnémeth –, 73.), Németh Gy. 5
Vezetőedző: Rácz Róbert
Gólszerző: Németh Gy. (16.), Bardi (45., 61.)

Mestermérleg
Kis Károly: – Tavaszi ezüstérmes csapatomból hét játékos távozott, mégis az élbolyban várjuk a folytatást.
Rácz Róbert: – Ha kicsit megerősödünk a télen, az ilyen meccseket megnyerhetjük.

VECSÉSI FC - NYÍREGYHÁZI SPARTACUS 2–4 (0–3)
A mérkőzés osztályzata: 3
Monor, 400 néző. Vezette: Pánczél K. (5) (Szpisják Zs., Vári Á.)
VECSÉS: Kulcsár 4 – Máj Z. 5, Hungler 6, Sidó 6, Csirinyi 5 – Menyhárt 5, Csillag 5, Szabó L. 4 (Herczku 5, a szünetben), Hegyi 4 (Folmer 5, a szünetben) – Faragó 5 (Fekete R. –, a 61.), Czipper 6
Játékos-edző: Pisont István
NYÍREGYHÁZA: Balogh J. 5 – Sipos 5, Ambrusz 5 ( Popa 5, a szünetben), Gongolea 5, Cornaci 5 – Minczér 6, Vass Zs. 5, Lippai 6, Kanta Sz. 6 – Szilágyi 5 (Busa –, a 67.), Sztipánovics 7 (Lengyel R. –, a 74.)
Edző: Gálhidi György
Gólszerző: Sipos (21.), Sztipánovics (32. és 43.), Hungler (54., 11-esből), Gongolea (öngól, 73.), Lengyel R. (78., 11-esből)

Pisont István: – Megint mi segítettük előnyhöz az ellenfelet. Egész őszi teljesítményünk jobb volt, mint tavaly.
Gálhidi György: – Az első félidő után magabiztosabb győzelemre számítottam, ám így is megérdemelt a sikerünk.

OROSHÁZA FC - TUZSÉR 3–1 (1–0)
Orosháza, 600 néző. Vezette: Mészáros I. (8) (Viszokai L., Vígh T.)
OROSHÁZA: Tóth Z. 6 – Szabó N. 6, Molnár R. 6, Csiszár 6, Kerepeczki 6 – Szeverényi 6, Koncz 7, Ábel 7, Búza 6 (Mike –, 87.) – Balázs 7 (Jakab –, 66.), Baranyai 6 (Pardi a szünetben, 6)
Vezetőedző: Belvon Attila
TUZSÉR: Nagy Z. 4 – Bagin 4, Mező 6, Cséke 4 (Kolbe 5, a szünetben), Dancs 5 – Csobán 6, Babjak 5 (Minin –, 68.), Mitró 4 (Rab 6, az 58.), Göncz 5 – Iván 5, Gergely 4
Vezetőedző: Révész Attila
Gólszerző: Balázs (39., 47.), Ábel (67.), Rab (11-esből, 69.)

Belvon Attila: – A játékosoknak helyén volt a szívük.
Révész Attila: – Gratulálok a hazaiak megérdemelt győzelméhez és a mi csapatunk őszi teljesítményéhez. ---- CELLDÖMÖLKI VSE - SOROKSÁR 1–0 (0–0)
Celldömölk, 400 néző. Vezette: Ursprung Cs. (8) (Iványi I., Raff T.)
CELLDÖMÖLK: Szép 6 – Szalai K. 4 (Győrvári –, 74.), Lakatos 5, Balogh 6, Hudák 5 – Zsömlye 4 (Sallér 5, 56.), Palkovits 5, Gombos 5, Németh A. 5 – Németh J. 5 (Vánkos 5, 85.), Fonnyadt 5
Vezetőedző: Szentgyörgyi József
SOROKSÁR: Kurucz F. 5 – Hauser 4, Cseri 5, Hegedűs N. 5, Kovács H. 5 – Németh T. 5, Vass Cs. 5, Kurucz L. 4–2=2, Hídvégi 6 – Havrán 4 (Szepessy R. –, 66.), Nagy P. 5
Vezetőedző: Elekes József
Gólszerző: Németh J. (47.)
Kiállítva: Kurucz L. (44.), könyökkel való ütésért

Szentgyörgyi József: – Sok balszerencsésen elvesztett mérkőzés után az idény leggyengébb játékával szereztünk három pontot.
Elekes József: – A jogtalan kiállítás és egy hatalmas hiba eldöntötte a mérkőzés sorsát.

BUDAÖRSI SC - BALATONLELLE SE 5–1 (2–0)
Budaörs, 300 néző. Vezette: Pető P. (8) (Lémon O., Takács G.)
BUDAÖRS: Babócsy 0 – Zsemberi 5, Szűcs M. 6, Bálint 6, Pleván 6 – Törőcsik 7, Papp 6 (Rontó –, 84.), Lalusz 5, Farkas Á. 6, Bencze 6 (Gyurováth –, 81.) – Pálinkás 7 (Nagy R. –, 88.)
Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
BALATONLELLE: Kálmán 4 – Himics 5, Kenéz 4, Graszl 5, Vég 5 – Ágoston 5, Balogh A. 5, Valla 5, Petranovics 6 – Varsányi 5 (Bogár 5, 60.), Galgóczy 4
Vezetőedző: Kolovics Zoltán
Gólszerző: Pleván (14.), Pálinkás (32, 46.), Petranovics (68.), Törőcsik (72.), Bálint (79)

Lucsánszky Tamás: – Gratulálok a csapatnak, jól játszottunk, és összességében nagyszerű győzelmet arattunk.
Kolovics Zoltán: – Csupán annyit tudok most mondani: elsüllyedtünk, mint a Titanic.

INTEGRÁL-DAC (GYŐR) - BARCS 2–1 (2–0)
Győr, 300 néző. Vezette: Sulyok G. (6) (Huszár B., Kovács Z.)
INTEGRÁL-DAC: Molnár L. 6 – Kiss Zs. 6, Fajkusz 6, Szabadfi 6, Vasas 5 – Orovecz 5, André 5 (Keszei –, 90.), Baumgartner 6–2=4, Germán 5 (Kovács L. –, 84.) – Herczeg 5, Korsós A. 5 (Máté –, 78.)
Vezetőedző: Preszeller Tamás
BARCS: Kuczkó 5 – Miskovics 5, Matus 6, Horváth P. 6, Pókos 5 (Vass –, 70.) – Kordé 5, Horváth A. 6, Lutz 5 (Nikolics V. 5, 59.), Rácz 5, Fónai 6 – Nikolics N. 5 (Márton –, 79 )
Vezetőedző: id. Dárdai Pál
Gólszerző: Germán (34.), Korsós A. (41.), Fónai (11-esből, 55.)
Kiállítva: Baumgartner (53.), reklamálásért

Preszeller Tamás: – Megérdemelt győzelmet arattunk, s megteremtettük a csapat számára a szebb tavasz lehetőségét.
Id. Dárdai Pál: – A második félidőben volt esélyünk a pontszerzésre, de a kapu előtt nem voltunk határozottak.

MOSONMAGYARÓVÁRI TE 1904 - BODAJK SIÓFOK 2–1 (1–0)
Mosonmagyaróvár, 600 néző. Vezette: Gergely S. (8) (Szécsényi I., Ács R.)
MOSONMAGYARÓVÁR: Antal 7 – Facucho 5 (Varga I. 6 – 32.), Burkus 6, Csintalan 6, Pálla 8 – Szabó L. 7, Kertész 8, Laki 6 (Tímár –, 46., Burkus –, 64.), Pint 6 – Rompos 6 , Horváth A. 65.)
Vezetőedző: Soós Imre
SIÓFOK: Hegedűs 6 – Eugene 4
(Disztl M. –, 72.), Forgács 5, Sütő 6, Tusori 5 (Sípos Á. 6 – 54.) – Ladóczki 5 (Kecskés 4, 54.), Homonyik 5, Tereánszki-Tóth 6, Melczel 6 – Köntös 4, Kozmor 5
Vezetőedző: Botos Antal
Gólszerző: Rompos (32.), Sípos (58.), Kertész (11-esből, 90.)

Soós Imre: – Fegyelmezett játékunkkal jó ellenfelet sikerült legyőznünk.
Botos Antal: – Kimaradtak a nagy lehetőségek, és egy vitatható tizenegyes döntött a meccs végén.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ - HALADÁS 1–2 (0–2)
Dunaújváros, 800 néző. Vezette: Szilasi (9) (Rischák, Kormányos)
DUNAÚJVÁROS: Máthé 5 – Grósz 6, Ghéczy 5, Tóth G. 5, Hrncar 5 – Riedl 5, Micskó 6, Simon A. 5 (Hadzik –, 85.), Szauter 4 (Perez 6, szünetben) – Potemkin 6–2=4, Hoffmann 4 (Nagy I. –, 69.)
Vezetőedző: Jakab Elek
HALADÁS: Sipos G. 7 – Baráth 6–2=4, Subicz 6, Udvari 4 (Sipos N. 5, 58.), Guzmics 5 – Nagy G. 7, Rajos 5, Kaj 6 (Kovács –, 84.), Mihalecz 5 (Imre –, 78.) – Hegyi 5 – Andorka 7
Vezetőedző: Artner Tamás
Gólszerző: Andorka (18., 45., a második 11-esből), Potemkin (56.)
Kiállítva: Potemkin (92.) sportszerűtlen magatartásért, Baráth (92.), beletalpalt Micskóba

Jakab Elek: – Kevés helyzetünk volt, még a tizenegyeseket is kihagytuk.
Artner Tamás: – Jó iramú, színvonalas mérkőzésen kis szerencsével nyertünk.

HÉVÍZ - LOMBARD-PÁPA 0–1 (0–1)
Hévíz, 600 néző. Vezette: Arany T. (8) (Schuszter R., Hima A.)
HÉVÍZ: Tarczi 0 – Pásztor 6, Balogh Cs. 7, Kállai 6, Györe 6, Kónya 6 – Pogacsics 5 (Simon –, 70.), Lajer 5 (Kutics –, 86.), Varga L. 5 (Fleischhacker 6, 55.), Gunther 6 – Bene 5
Vezetőedző: Glázer Róbert
PÁPA: Szűcs L. 0 – Varga D. 6, Lipták 6, Edu 7 – Buzás 7, Farkas A. 7, Lászka 6, Szabó Z. 6, Győri 5 (Szálkai –, 76.) – Honma 7 (Ornoch –, 90.), Pearl 6 (Kozarek –, 62.)
Vezetőedző: Zoran Kuntics
Gólszerző: Farkas (23.)

Glázer Róbert: – A jobb erőkből álló Pápa egy jól eltalált lövéssel nyert. A második félidőben csapatunk elfogadható teljesítményt nyújtott, ám így is kikaptunk.
Zoran Kuntics: – Nehéz meccsre számítottam, az is volt, három pontra számítottam, az is megvan. Elégedett lehetek.