DUNAKANYAR VÁC - OROSHÁZA FC 3-0 (1-0)
A mérkőzés osztályzata: 2
Vác, 300 néző
Vezette: Pánczél (7) (Szabó Z., Takács A.)
VÁC: Köteles 0 - Udvari T. 6, Ráki 5, Gáspár 6 - Koszora 5, Bánföldi 6, Farkas P. 5, Szathmári 5 (Babó -, 82.) - Rusvay 5, Rob 7 (Nagy T. -, 86.), Palásthy 5 (Körösi -, 61.). Vezetőedző: Gergely Károly
OROSHÁZA: Such 5 - Csiszár 5 (Balogh M. -, 82.), Molnár R. 5, Gyagya 5, Lupsa 5 - Szeverényi 4, Závoda 5, Koncz 5 - Ábel 4 (Pardi -, 82.), Lovas 5 (Gellér 4, 53.) - Balázs 4. Vezetőedző: Belvon Attila

20. perc: Rob esernyőcsellel lerázta a védőjét, majd 13 méterről, a balösszekötő helyéről ballal a bal alsó sarokba lőtte a labdát. 1-0
80. perc: Rob kényszerítőzött Gáspárral, a visszakapott labdát 12 méterről jobbal a jobb felső sarokba emelte. 2-0
88. perc: Koszora középre gurított, és az érkező Babó ballal a bal sarokba lőtte a labdát. 3-0

A múlt héten Kazincbarcikán súlyos agyrázkódást szenvedő váci Gulyás Gábor - dr. Rózsa Szilveszter orvos és Pálinkás Ferenc gyúró ellátásának köszönhetően - a hét végén már edzhetett, bár pályára még nem léphetett. A hazaiak gyorsan ráerőltették akaratukat az Orosházára, sorra alakították ki helyzeteiket, majd a 20. percben Rob Kornél gyönyörű megmozdulását követően a vezetést is megszerezték. A gól után még inkább nyomasztóvá vált a Vác fölénye. A szünetet követően mintha túl sokáig pihentek volna a házigazdák, mert az Orosháza összekapta magát, sorra vezette támadásait a váci kapura. Ám a meddő mezőnyfölény csak arra volt elég, hogy a hazaiak tizenhatosánál folyjon a játék, igazi gólhelyzet azonban nem alakult ki. Az utolsó tíz percre összekapták magukat a vendéglátók, s előbb Rob Kornél újabb nagyszerű megmozdulása után, majd Babó Levente góljával biztossá tették a győzelmüket.

Mestermérleg

Gergely Károly: - Küzdelmes mérkőzést játszottunk, amelyet csak a végén rúgott góljainkkal tudtunk eldönteni.
Belvon Attila: - Nem játszottunk rosszul, de a pálya középső harmadában nagyokat hibáztunk. A Vác jóformán helyzet nélkül rúgott három gólt.

NYUGATI CSOPORT

PAKSI SE - SZOMBATHELY 3-0 (1-0)
A mérkőzés osztályzata: 3
Paks, 900 néző
Vezette: Bede (8) (Iványi I., Márton Zs.)
PAKS: Kovács A. 0 - Abonyi 6 (Pulcz 6, 58.), Fehér A. 6, Benedeczki 6, Bán 5 - Mészáros I. 5, Tamási 5, Kiss T. 8, Buzás 6 (Heffler 5, 58.) - Báló 7, Böde 5 (Varga L. - 62.). Vezetőedző: Lengyel Ferenc
HALADÁS: Rózsa 5 - Bernáth 5, Subicz 5, Guzmics 5, Tebeli 5 - Babati 6 , Nagy G. 5 (Schimmer 6, a szünetben), Rajos 5, Beke 5 (Balassa -, 68.) - Imre 5 (Borsi -, 68.), Mihalecz P. 6. Vezetőedző: Artner Tamás

14. perc: Nagy Gábor buktatta Kisst a 16-oson belül, a büntetőből Buzás a jobbra mozduló Rózsa mellett a bal alsó sarokba lőtte a labdát. 1-0
77. perc: A Haladás-védőkről lecsorgó labdára Kiss Tamás rácsapott, lefutotta a védőket, elhúzta a labdát a kifutó Rózsa mellett, és tíz méterről az üres kapuba gurított. 2-0
88. perc: Báló beadása után a labda kipattant Rózsáról, és Fehér Attila öt méterről a hálóba lőtte. 3-0

A gyors hazai vezetés után esett az iram, a vendégek is több támadást vezettek, de ezeket a hazai védők hatástalanították. A szünet után megélénkült a játék. A küzdelmes, jó iramú mérkőzésen a paksiak megérdemelten tartották otthon a három pontot.

Lengyel Ferenc: - A második félidei taktikus játékunkkal megérdemeltük a győzelmet.
Artner Tamás: - Gratulálok Paksnak, de a gólkülönbséget túlzottnak tartom.