NB I B: Bodajk FC-Orosháza FC 3-1

RÁC BENEDEK BALÁZSRÁC BENEDEK BALÁZS
2004.11.20. 21:08
SÁRGA LAP
Szabó N. (Sípos felrúgásáért) a 11., Zsidai (Majoros buktatásáért) a 26., Kovács J. (Baranyai lerántásáért) a 64., Gellér (Urbán felrúgásáért) a 70., Závoda (reklamálásért) a 87., Ambrus (időhúzásért) a 92. percben

SZÖGLETARÁNY: 1:5 (1:1)

7. perc: Sipos tört be jobbról a tizenhatoson belülre, csinált egy cselt visszafelé, mire Szabó Norbert buktatta - tizenegyes! A büntetőből Lipcsei Roland jobbal a bal felső sarokba lőtte a labdát. 1-0
10. perc: Húsz méterre az Orosháza kapujától Sipos ugratta ki a védők közül kilépő Urbán Gábort, aki a kifutó kapus mellett 12 méterről, jobbal a kapu közepébe lőtte a labdát. 2-0
55. perc: Molnár Róbert, Závoda és Csiszár is bizonytalankodott, Olasz János pedig labdát szerzett, majd kicsit balról, nyolc méterről, jobbal a bal alsó sarokba csavarta a labdát. 3-0
64. perc: Baranyai indult volna meg a bodajki kapu felé, de Kovács János lerántotta. Ez is büntetőt ért. A labda mögé Závoda Gábor állt, aki jobbal, félmagasan a kapu közepébe helyezett. 3-1
A 8. fordulóból halasztották el a mérkőzést, mivel október 10-én több fiatal bodajki játékos is Svédországban lépett pályára az utánpótlás-válogatott színeiben. A pénteki, majd szombati vihar és havazás kétségessé tette a találkozó megrendezését, de amíg a hazaiak hajlottak volna a halasztásra, a vendégek mindenképpen játszani akartak, így rendkívül mély talajú pályán voltak kénytelenek futballozni a labdarúgók.
A Bodajk gyorsan kétgólos vezetésre tett szert, és bár a hátralévő időben mindkét csapatnak volt helyzete, előnnyel vonulhattak a szünetre. A második játékrészben igazságos elosztásban esett még egy-egy gól, de mindent egybevetve a mérkőzés végére elfáradó Bodajk megérdemelten nyert az utolsó 25 percben fölényben futballozó Orosháza ellen.

Mestermérleg
Zoran Kuntics:
- Nem játszottunk rosszul, de néhány fiatal játékosomon érződött a Kísértés című tévéműsor hatása.
Belvon Attila: - Ez a mérkőzés is olyan volt, mint az őszünk - borzasztóan balszerencsés…