B. NAGY ZOLTÁN, BÁTAI GYULA, IGLÓDI ENDRE,MOLNÁR JÓZSEF, SZTRANYOVSZKY ATTILAB. NAGY ZOLTÁN, BÁTAI GYULA, IGLÓDI ENDRE,MOLNÁR JÓZSEF, SZTRANYOVSZKY ATTILA
2004.08.22. 21:56
Rákospalotai EAC-Orosháza FC 4-0 (2-0)
A mérkőzés osztályzata: 3
REAC: Farkas B. 0 - Dinka 6, Virágh 7, Vati 6, Mihályi 6 - Kovács B. 6, Kapcsos 6, Cseri 7, Kocsis 6 - Havrán 6, Nyerges 7. Vezetőedző: Urbán Flórián
Csere: Kocsis helyett Horváth G. (-) a 74., Nyerges helyett Nagy G. (-) a 78., Cseri helyett Felföldi (-) a 83. percben
OROSHÁZA: Such 5 - Molnár R. 4, Dobi 4-2=2, Serban 4, Szabó N. 5 - Bardi 4, Toldi 5, Závoda 5, Majoros 5 - Gellér 4, Jakab 4. Vezetőedző: Belvon Attila
Csere: Bardi helyett Baranyai (4) az 56., Jakab helyett Lovas (-) a 65., Majoros helyett Buza (-) a 81. percben
Széchenyi tér, 500 néző. Vezette: Fábián (Ortó, Kerékgyártó)
Így bíráskodott (8): Fábián Mihály nagyobb hiba nélkül vezette a találkozót.
Sárga lap: Dobi (Nyerges gáncsolásáért) a 16., Cseri (szabadrúgás elvégzésének akadályozásáért) a 30., Szabó N. (Kovács B. buktatásáért) a 37., Kovács B. (rátartott Szabó N. lábára) a 40., Kapcsos (Gellér gáncsolásáért) a 77., Mihályi (szabadrúgás elvégzésének akadályozta) a 88. percben. Kiállítva: Dobi a 68. percben. Szögletarány: 6:2 (4:2)
2. perc: Havrán passzolt a tizenhatoson belülre Nyergeshez, aki nyolc méterről a bal felső sarokba lőtte a labdát. 1-0
28. perc: Nyerges 12 méterre a kaputól lövés helyett az üresen álló Kocsishoz passzolt, aki a kapu közepébe lőtte a labdát. 2-0
68. perc: Dobi buktatta Havránt a 16-oson belül, amiért megkapta a második sárga lapját, így a kiállítás sorsára jutott. A megítélt büntetőt Kovács Balázs értékesítette. 3-0
80. perc: A tizenhatos sarkától Horváth Gábor passzolt vissza Cseri elé, aki 20 méterről lőtte a labdát a jobb felső sarokba. 4-0

Mestermérleg
Urbán Flórián: - Minden kezdet nehéz, de bízom benne, hogy jobb lesz a folytatás…
Belvon Attila: - Agresszivitásból nagyon nagy leckét kaptunk. Sok munka vár még a csapatra.

Büntetőt is hibázott a Szeged

Makó FC-FC Szeged 2-1 (1-1)
A mérkőzés osztályzata: 4
MAKÓ FC: Czirbus 6 - Kazán 6, Dálnaki 7, Magyar 7, Kiss 6 - Kodonyi 5, Varga 6, Szabó 6, Szűcs 6 - Hadár 6, Bány 6. Vezetőedző: Kolozsvári János
Csere: Hadár helyett Schreibert (-) a 70., Bány helyett Gyenes (-) a 78. percben
FC SZEGED: Balázsi 6 - Babos 6, Rankovics 5, Turján 6, Kraus 6 - Retek 5, Rézmányi 6, Medity 6, Rácz 6 - Bartyik 6, Vukovics 5. Vezetőedző: Marko Milosevics
Csere: Retek helyett Zakar (5) a 49., Krausz helyett Puskás (5) a 65., Vukovics helyett (-) Péter a 85. percben.
Makó, 800 néző. Vezette: Saskőy (Székely, Koch)
Így bíráskodott (8): Saskőy Szabolcs megfelelően vezette a játékvezetői szempontból nem könnyű találkozót. A hosszabbításban megítélt 11-es jogos volt.
Sárga lap: Dálnaki (reklamálásért) a 22., Bartyik (Szűcs buktatásáért) a 25., Krausz (Kodonyi lerántásáért) a 30., Rácz (Szabót rúgta meg) a 70., Kazán (Zakarba rúgott bele) a 81., Babos és Kis (kakaskodásért) a 85. percben. Szögletarány: 4:8 (1:4)
10. perc: Egy előrevágott labdára Czirbus rosszul mozdult ki, a leperdülő labdát Bartyik 15 méterről a bal felső sarokba lőtte. 0-1
34. perc: Egy szabadrúgás-kombináció után Kis Krisztián hét méterről ballal, laposan a jobb alsó sarokba gurította a labdát. 1-1
48. perc: Bány szöglete után Dálnaki fejelte a magasba a labdát, amit Hadár két lépésről az üres kapuba passzolt. 2-1

Kolozsvári János: - Ilyen rajtról álmodtunk.
Marko Milosevics: - Két védelmi hibából kaptuk a gólokat, a tizenegyest be kell lőni!

Később majd izmosabb lesz a Szombathely

Hévíz-Szombathelyi Haladás 3-0 (1-0)
Hévíz: Horváth T. 7 - Szabados 5, Györe 7, Szíjjártó 6, Vég 7 - Honfi 5, Horváth P. 6, Varga L. 6, Fonnyadt 6 - Kresz 5, Szekeres 8
Vezetőedző: Bán István
Csere: Honfi helyett Horváth R. (-) a 65., Horváth P. helyett Kütsön (-) a 73., Vég helyett Magyar (-) a 80. percben
Haladás: Kurucsai 5 - Barát 5, Balassa 5, Seper 6, Fábián 5 - Zsömlye 5, Nagy G. 6, Czeglédi 6, Koman 6 - Kozmor 5, Mihalecz P. 6. Vezetőedző: Mihalecz István
Csere: Koman helyett Vinkovics (5) a 46., Zsömlye helyett Legáth (-) a 69., Barát helyett Sallér (-) a 85. percben
Hévíz, 700 néző. Vezette: Erdős (Demeter, Kiss Gy.)
Így bíráskodott (9): Erdős József remekül vezette a találkozót.
Sárga lap: Seper (Horváth P.-t kaszálta el) a 9., Szekeres (Barát megrúgásáért) a 29., Varga L. (Nagy G. lerántásáért) a 60. percben
Szögletarány: 0:6 (0:3)
26. perc: Szekerest Balassa buktatta. A 11-esből Szekeres úgy lőtt a bal alsó sarokba, hogy a labda Kurucsai kezét is érintette. 1-0
58. perc: Horváth P. szabadrúgásból ugratta ki Fonnyadtat, aki nyolc méterről a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 2-0
74. perc: Szekeres szabadrúgása után Kresz öt méterről a kapu közepébe emelte a labdát. 3-0
Bán István: - Átestünk a tűzkeresztségen, és nem égtünk meg.
Mihalecz István: - A háromgólos vereség nem volt benne a játékban, de egy-két hónap múlva mi is izmosabbak leszünk.

Sisa Tibor sikerrel debütált

Autotrader-Tatabánya FC-Bodajk 2-0 (1-0)
TATABÁNYA: Turi 6 - Mile 6, Vaskó 6, Filó T. 6, Rajnay 6 - Ivitz 7, Ádám 6, Deme 7, Nagy T. 6 - Márkus 6, Filipovics 6. Vezetőedző: Sisa Tibor
Csere: Nagy T. helyett Forgó (6) az 57., Márkus helyett Tóth Z. (-) a 84., Deme helyett Dupai (-) a 90. percben
BODAJK: Kovács Z. 6 - Miklósvári 5, Kovács J. 6, Lipcsei R. 6, Melczer 5 - Kecskés 5, Zsidai 5, Sütő 6, Homonyik 6 - Sipos 5, Pál 6. Vezetőedző: Zoran Kuntics
Csere: Zsidai helyett Ambrus (-) a 63., Kecskés helyett Urbán (-) a 68., Homonyik helyett Ladóczki (-) a 72. percben
Tatabánya, 1000 néző. Vezette: Venczel (Szilasi, Lémann)
Így bíráskodott (8): Venczel Imre a sárga lapokkal nem volt következetes.
Sárga lap: Filó T. (visszahúzta Pált) az 5., Nagy T. (reklamálásért) a 9., Mile (elgáncsolta Pált) az 50. percben. Szögletarány: 9:4 (4:2)
44. perc: Márkus közelről a bal alsó sarokba helyezett. 1-0
62. perc: Ivicz 7 méterről, jobbal a jobb alsó sarokba lőtt. 2-0
Sisa Tibor: - Egészen ügyes csapatot sikerült legyőznünk. Bízunk a jó folytatásban.
Zoran Kuntics: - Az első harminc percben kétesélyes volt a mérkőzés. Később azonban a Tatabánya fölénk kerekedett.

Az újonccal játszani nem volt leányálom

Mosonmagyaróvári TE 1904-BKV Előre 1-0 (0-0)
MTE: Dombai 6 - Szabó 5, Puglits 0, Sipos 7, Hudák 6 - Tóth 6, Cseke 6, Schafranek 5 - Újhegyi 6, Kertész 6, Schmatovich 6. Vezetőedző: Menczeles Iván
Csere: Puglits helyett Szmodics (6) a 28., Tóth helyett Pálla (-) a 89., Szmodics helyett Dankó (-) a 90. percben
BKV ELÔRE: Szerovay 6 - Jakab 6, Kasza 6, Varga A. 6, Ruppert 5 - Busa 6, Kovács A. 6, Szirtesi 5 - Werle 6, Török 5, Simon 5. Vezetőedző: Krecska János
Csere: Szirtesi helyett Vass (-) a 63., Simon helyett Sidó (-) a 76. percben
Mosonmagyaróvár, 800 néző. Vezette: Arany T. (Kovács G., Deutsch)
Így bíráskodott (9): Arany Tamás nagyvonalúan vezette a sportszerű mérkőzést.
Sárga lap: Kovács A. (Újhegyi lerántásáért) a 43., Vass (buktatta Szabót) a 85., Jakab (Cseke buktatásáért) a 88., Jakab (viszszahúzta Csekét) a 90. percben. Szögletarány: 9:3 (6:1)
85. perc: Tóthot buktatták a 16-oson belül, a megítélt büntetőből Cseke laposan lőtte a labdát a hálóba. 1-0
Menczeles Iván: - Ennél jobb bemutatkozást nem is remélhettem.
Krecska János: - Tudtuk, hogy nem lesz leányálom az újonc otthonába látogatni, de a végén egy tizenegyessel kikapni dühítő.