NB I B: BKV Előre–Dunakanyar-Vác 2–1

UGRÓCZKY KÁROLYUGRÓCZKY KÁROLY
2004.05.16. 21:29
SÁRGA LAP
Mile (gáncsolta Törököt) a 21., Babó (reklamálásért) a 37., Kovács A. (reklamálásért) az 50., Kasza (visszahúzta Bozorit) a 63., Földvári (gáncsolta Zahart) a 89., Werle (időhúzásért) a 90. percben
KIÁLLÍTVA
Bozori a 90. percben
SZÖGLETARÁNY: 12:1 (6:0)

12. perc: Morvai jobb oldali beadása után Bozori kibújt a védők közül, aztán hat méterről a kapu bal oldalába fejelt. 0–1
35. perc: Babó a 16-oson belül buktatta Csopakit, a játékvezető határozottan 11-est ítélt. Zsolnai Róbert állt a labda mögé, és védhetetlenül lőtt a kapu jobb oldalába. 1–1
85. perc: A csereként beálló Simon Attila balról az alapvonal közeléből középre adott, Csopaki jó ütemben érkezett és öt méterről, jobbal a kapu jobb oldalába helyezett. 2–1
90. perc: Bozori magáról megfeledkezve belerúgott Werlébe, a játékvezető pedig azonnal kiállította a játékost.

Az első félidőben nem sok említésre méltó eseményt lehetett feljegyezni. A BKV Előre ugyan támadgatott, de nem sok eredménnyel, a Vác pedig okosan próbálta megtartani a szerzett labdákat. A 12. percben az első vendégtámadás gólt eredményezett, egy korszerű akció végén Bozori Balázs remek gólt fejelt, és máris vezettek a vendégek. A BKV a mezőnyben jobban játszott, fölénybe került, de a kapura nem sok veszélyt jelentett. A 35. perc aztán mégis meghozta az egyenlítést, mert a katari játékvezető 11-est ítélt a BKV Előre javára. A büntetőt Zsolnai Róbert magabiztosan értékesítette. A szünet után a hazai csapat hatalmas erővel rohamozott, sok helyzetet dolgozott ki, de a kaput nem sikerült eltalálniuk a csatároknak. A Vác szórványos ellentámadásai nem sok veszélyt jelentettek. A folyamatos hazai rohamok a 85. percben sikerre vezettek, és a hazai csapat teljesen megérdemelten megszerezte a második találatot és ezzel együtt a vezetést is.

Az utolsó percek sok izgalmat okoztak, mert a katari játékvezetőnek, Husszeinnek két perc alatt két sárga lapot is ki kellett osztania, majd a 90. percben ki kellett állítania Bozori Balázst, mert a játékos megfeledkezett magáról, és megrúgta a hazai csapat középpályását, Werle Tibort. Összességében a látottak alapján a BKV Előre, ha keservesen is, de megérdemelten gyűjtötte be a három bajnoki pontot.

Mestermérleg
Krecska János:
– Magunknak tettük nehézzé a mérkőzést, így aztán csak az utolsó percekben sikerült kiharcolni a nagyon fontos győzelmet a kulturáltan futballozó Vác ellen.
Szabados György: – Úgy vagyunk a lehetőségekkel, mint az emberek a szappannal: mindkettő kézben van, de sorra kicsúszik onnan.