NB I B: Dabas FC–Bp. Honvéd 2–5

TÖRŐCSIK BÉLATÖRŐCSIK BÉLA
2004.04.24. 21:36
SÁRGA LAP
Lukács (Drobnjak megrúgásáért) a7 56., Schranz (Drobnjak lerántásáért) a 65., Horváth P. (színészkedésért) a 74. percben

SZÖGLETARÁNY: 4:11 (2:8)

13. perc: A tizenhatoson belül egy lepattanó labdát Vámosi, középről 12 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 0–1
18. perc: Schranz vágtatott át a teljes kispesti védelmen, s középről 14 méterről látványosan emelt a léc alá. 1–1
46. perc: Vén ívelt be jobbról szögletet, a védők közül kiemelkedő Drobnjak pedig az ötös sarkáról a hosszú felső sarokba csúsztatta a labdát. 1–2
72. perc: Bimbót akasztották a tizenhatoson belül, Szarka Zoltán játékvezető jogosan büntetőt ítélt. A 11-est Gyurováth végezte el, és a bal alsó sarokba lőtte a labdát. 2–2
80. perc: A jobb oldalról Vén végzett el szögletet, és ezúttal Horváth Péter csúsztatott a kapu jobb sarkába. 2–3
83. perc: Gyors kontra után Dancs a balösszekötő helyéről, 18 méterről a hosszú alsó sarokba lőtt. 2–4
86. perc: Vén passzolt Hamar elé, aki tíz méterről középről a kapuba lőtt. 2–5

A vendégek a játékrész közepétől átvették az irányítást, sorozatban lőtték a szögleteket, amelyek mindig nagy veszélyt jelentettek a hazaiak kapujára, míg a vendéglátók gyors kontrákkal próbáltak operálni. A térfélcserét követően a 28. másodpercben természetesen szöglet után viszszavette a vezetést a bajnokaspiráns. Továbbra is lüktető volt a játék, a dabasiak mindenben felvették a versenyt neves ellenfelükkel. Érdekes szituációt követően – a partjelző intette be a szabálytalanságot – tizenegyesből teljesen megérdemelten egyenlítettek a piros-fehér-feketék, majd ismét felváltva kerültek veszélybe a kapuk. A végén mindkét együttes nagy erőket mozgosított a győztes találat megszerzéséért.

Mestermérleg
Bücs Zsolt:
– A különbséget túlzottnak tartom, nyolcvan percig partiban voltunk a Honvéddal.
Gálhidi György: – Vadócz Krisztiánnak ajánljuk ezt a győzelmet, most nagyon hiányzott a pályáról, helyette is küzdöttek játékosaim.