NB I B: BKV Előre–DVTK-Borsodi Sör 0–2

UGRÓCZKY KÁROLYUGRÓCZKY KÁROLY
2004.04.18. 21:21
Nagy iramban kezdődött a meccs. A 10. percben Szentpéteri Viktornak bravúrra volt szüksége, hogy Halgas Tibor lövése után a bal sarokba tartó labdát lábbal védje. Ezután a BKV Előre percei következtek; előbb Károlyi Róbert öt méterről sem talált a hálóba, majd a 22. percben ismét a csatár előtt adódott gólszerzési lehetőség, de nyolc- méteres lövése után a jobb kapufáról vágódott ki a labda. A félidő végére a Diósgyőr szervezettebben játszott ellenfelénél, a nagy helyzetek mégis az Előre előtt adódtak. Ebben a játékrészben a hazai csapatból Kasza István, míg a vendégeknél Tejnora Zoltán teljesítménye emelkedett az átlag fölé. Már-már mindenki a félidő végét jelző sípszóra várt, amikor Faragó István remek fejessel vezetéshez juttatta a vendégcsapatot.
A második 45 percben fölénybe kerültek a hazaiak, többet birtokolták a labdát, helyzetet azonban nem tudtak kialakítani. A vendégek szórványos ellentámadásai veszélyesek voltak. Ahogy teltek a percek, egyre inkább látszott, hogy az Előrében nincs erő ahhoz, hogy megfordítsa az eredményt. Következett a hosszabbítás, és ahogy az az első félidőben is történt, ismét gólt szereztek a vendégek, és ezzel el is dőlt a három pont sorsa.

SÁRGA LAP
Halgas (akadályozta Szentpéterit) a 3., Kovács A. (visszahúzta Halgast) a 47., Varga A. (gáncsolta Szögedit) a 63. percben
SZÖGLETARÁNY: 5:5 (4:4)

46. perc: Binder jobb oldali beadása után Faragó nyolc méterről, balról, előrevetődve, csukafejessel, védhetetlenül fejelte a labdát a kapu bal oldalába. 0–1
91. perc: A csereként beállt Mogyoródi bal oldali beadása után Fabián jobbról, 14 méterről, védhetetlenül lőtte a kapu közepénél a léc alá a labdát. 0–2

Mestermérleg
Krecska János:
– Ezzel az enervált játékkal nem csak a hazai veretlenségünket veszítettük el… Komoly céljaink vannak, ezért nagyon gyorsan rendet kell tennünk a fejekben.
Ôze Tibor: – Fegyelmezett védekezésünkkel és pontos kontrajátékunkkal sikerült legyőznünk egy igazán jó csapatot. Íme egy fricska azoknak, akik nem bíztak bennünk.