NB I B: Kecskemét–Dabas 1–3

FARKAS MIHÁLYFARKAS MIHÁLY
2004.04.10. 21:49

SÁRGA LAP
Bálint (időhúzásért) a 15., Horváth R. (Máj felvágásáért) a 29., Csobánki (reklamálásért) a 49. percben

KIÁLLÍTVA
Bálint a 36. percben

SZÖGLETARÁNY: 10:3 (2:2)

9. perc: Szekeres kiugrott középen, majd hat méterről a jobb alsó sarokba helyezte a labdát. 0–1
36. perc: Bálint hátulról buktatta Szoboszlait, ezért sárga lapot kapott, s mivel ez már a második volt, így a játékvezető felmutatta a pirosat is.
49. perc: Boér az alapvonalról középre adott, ahol Máj várta a labdát, s laposan a jobb alsó sarokba gurított. 0–2
69. perc: Dani 16 méterről, ballal, a jobb sarokba lőtte a labdát. 1–2
85. perc: Boér robogott el a balösszekötő helyén, majd 17 méterről a kifutó Nagy Zsolt fölött a kapu közepébe emelte a labdát. 1–3

Az első negyedórában akár három góllal is vezethetett volna a Dabas. Később megnyugodtak a hazaiak, de támadásaik eredménytelenek voltak. A 25. perctől aztán ismét a vendégek rohamoztak jobban, és a kiállítás után sem változott a játék képe, ekkor is a Dabas volt fölényben. A két csapat játékosai nem kímélték egymást, sok szabálytalanság jellemezte a találkozót. A folytatásban mezőnyfölényt harcolt ki a Kecskemét, amelyet a 69. percben gólra is váltott. A hátralévő időben mindent megtett a KTE az egyenlítésért, de egy gyors kontraakció végén újra a vendégegyüttes szerzett gólt.

Mestermérleg
Gracza Tibor:
– A jó erőkből álló Dabas megérdemelten nyert.
Bücs Zsolt: – Gratulálok csapatomnak, igazi férfimunka volt tíz emberrel nyerni. Végre a rengeteg helyzetből sikerült hármat értékesíteni.