NB I B: Dunaújváros FC–Hévíz 2–1

FEJÉR ZOLTÁNFEJÉR ZOLTÁN
2004.04.10. 21:47

SÁRGA LAP
Joó (labdaelrúgásáért) a 42., Nokta (labdaelrúgásáért) a 70., Kalina (labdaelrúgásáért) a 91. percben

SZÖGLETARÁNY: 12:6 (5:5)

9. perc: Kőrösi jobb oldalról végzett el szögletet, bal lábbal élesen középre csavart labdáját Joó három méterről középről bólintotta a kapuba. 0–1
67. perc: Báló jobb oldali szögletére Barics érkezett, hatméteres lövése lepattant egy védőről, másodszorra azonban négy méterről a kapuba lőtt. 1–1
89. perc: Szekér hátulról középről laposan passzolt a 16-oson álló Tamásihoz, aki lefordult a védőkről, kicselezte a kapust, és öt méterről az üres kapuba gurított. 2–1
A hazaiaknál a csapatkapitány Sztanó Miklós kiválását hamar megérezte együttese. A jól fejelő védő nagyon hiányzott a mérkőzés elején szögletből kapott gólnál, amikor óriási védelmi hibából szerzett vezetést a Hévíz. A továbbiakban mezőnyfölénybe került a dunaújvárosi együttes, de igazán nagy helyzetük a vendégeknek volt. A második félidőben beszorította ellenfelét a Dunaújváros, és egy szöglet végül meghozta az egyenlítést, majd egy gyönyörű egyéni akció után a győzelmet is megszerezte a hazai gárda.

Mestermérleg
Lengyel Ferenc:
– A múlt héten győzelmet érdemeltünk volna, akkor ez nem sikerült. Ma pedig nem érdemeltük meg a három pontot.
Menczeles Iván: – Küzdelmes mérkőzésen a helyzeteink alapján nyernünk kellett volna. Külső tényezők miatt ez nem jött össze.