NB I B: Hévíz–Nyíregyháza 0-2

A mérkőzésről tudósított: IGLÓDI ENDREA mérkőzésről tudósított: IGLÓDI ENDRE
2004.03.24. 22:03
SÁRGA LAP
Balogh A. (Popant gáncsolta el) a 10., Illés (Kisst rántotta le) a 17., Miskolczi (Balogh megütéséért) a 28., Czafit (Popan felrúgásáért) a 30., Győri (időhúzásért) az 57., Tóth B. (gáncsolásért) a 60., Ignácz (Buzát vágta fel) a 71., Hegedűs (Szabó Balázs felrúgásáért) a 86. percben
SZÖGLETARÁNY: 3:3 (0:3)
9. perc: A Molnár Mátéról kipattanó labdát Győri 16 méterről az üres kapu közepébe passzolta. 0–1
54. perc: Miskolczi jobb oldali lapos beadását követően Balogh Attila nyolc méterről a saját kapujába, a léc alá lőtte a labdát. Öngól! 0–2
Szakadó esőben játszottak a csapatok, az első játékrész egyetlen komoly lehetőségéből pedig a vendégek szereztek vezetést. A szünet után (!) gyászszünettel kezdődött a folytatás: a napokban elhunyt Jenei Tibor, a Hévíz egykori játékosa, elnökségi tag emlékére. Erőteljes rohamokkal indított a hazai csapat, de Balogh Attila öngóljával a vendégek előnye nőtt. A 76. perc hozta a hazaiak első, és a meccs legnagyobb helyzetét, amikor Takács András közeli, nagy lövése után Németh Viktor bravúros vetődéssel mentett. A befejező tíz percben Purt Tibor lövését követően Németh Viktor, a túloldalon pedig Győri Zoltán nagy bombája után Molnár Máté fogta meg a labdát. Küzdelmes, változatos, kemény mérkőzésen értékes három pontot szerzett a Nyíregyháza.

Mestermérleg
Menczeles Iván:
– Az első és a második játékrész elején pontatlanság miatt kaptunk egy-egy gólt, és a befejező félórában hiába támadtunk többet, a jelenlegi összetételünkben ez kevés volt a fordításhoz.
Herédi Attila: – Ezúttal sem játszottunk jól, de a nagy küzdeni tudásunk kellett a három pont megszerzéséhez.