NB I B: Kecskemét–Kaposvári 1–1

FARKAS MIHÁLYFARKAS MIHÁLY
2003.11.22. 22:08
SZÖGLETARÁNY: 6:3 (2:0)

68. perc: Tóth Balázs beadását követően Finta hat méterről a háló közepébe fejelte a labdát. 0–1
70. perc: Anka szabadrúgása után a labda Tóth Balázs testéről pattant a kaposvári kapuba. Öngól. 1–1

A Kaposvár azzal a tudattal utazott Kecskemétre, hogy bár az előző fordulóban, televíziós mérkőzésen, hazai pályán kikapott a Pápától, nagy valószínűséggel mégis megkapja azt a három pontot. Ismert, a Rákóczi vezetősége megóvta a Pápa elleni mérkőzést, mert a vendégek vezetőedzője, Szabó András a szabályokkal ellentétesen cserélt, hiszen nem volt végig pályán minimum három, 23 év alatti labdarúgó. Az ügyben természetesen még nincsen döntés, ám nagy esély van arra, hogy a Kaposvár jól jön majd ki az ügyből, s gazdagabb lesz három ponttal…
Az első perctől kezdve a Kecskemét irányította a játékot, többet birtokolta a labdát a hazai csapat, ám kapura – csakúgy mint a Kaposvár – egyáltalán nem volt veszélyes. A második félidőben élénkebb lett a mérkőzés, a vendégek is megpróbálkoztak támadások vezetésével, aminek a 68. percben meg is lett az eredménye. Sokáig azonban nem örülhettek a Rákóczi szurkolói, mert két percen belül, egy szerencsés góllal egyenlítettek a kecskemétiek. A folytatásban tovább kísérleteztek a csapatok a gólszerzéssel, de igazi helyzetig csak nagyon ritkán jutottak el, így igazságos döntetlennel ért véget az összecsapás.

Mestermérleg
Gracza Tibor:
– Egy gól itt, egy gól ott. Egy pont itt, egy pont ott. Azt kell mondanom, igazságos eredmény született.
Prukner László: – A második félidőben többet tettünk a győzelemért, de ezen a délutánon csak ennyire futotta.