NB I B: FC Dabas–Szolnok 0–2

TÖRŐCSIK BÉLATÖRŐCSIK BÉLA
2003.09.14. 23:18
SZÖGLETARÁNY: 8:5 (3:4)

52. perc: A hazai védők a felezővonalnál elvesztették a labdát, Németh Gyula rendkívül szemfüles volt, végigrobogott a félpályán, majd középről, 14 méterről gurított a kapuba. 0–1
88. perc: Ismét hibáztak a hazai védők, amelynek következtében Lázár szerzett labdát, s a tizenhatos sarkáról, jobbról a bal felső sarokba lőtt. 0–2

Tartottak egymástól a csapatok, mindkét oldalon elsősorban védekező játékosok kaptak bizalmat a szakvezetőktől. Izgalommentes fél óra telt el mezőnybeli pozíciós játékkal, majd a dabasiak váltottak előbb ritmust, átvették az irányítást, a helyzeteket azonban elpuskázták Takács Attiláék. A fordulás után támadóbb felfogásban kezdtek a csapatok, aminek hamar meg is lett az eredménye, egészen pontosan a szolnokiak gólja, amelyhez – tegyük hozzá – a hazai védők óriási hibája is kellett. A hátrány ledolgozásáért a folytatásban már öt csatárral támadott a Dabas, még Galaschek Péter is sűrűn feltűnt a szolnokiak kapujánál, a vendégek azonban hősiesen védekeztek, sőt egy újabb hazai védelmi hiba után még növelték is az előnyüket.

Mestermérleg
Horváth Pál:
– Amíg a helyzeteinket nem tudjuk értékesíteni, addig sajnos meccset sem tudunk nyerni.
Tóth Dénes: – Jelenlegi helyzetünk miatt "célfutballal” próbálkoztunk, amely bevált, hiszen megnyertük a mérkőzést. Ehhez gratulálok a játékosaimnak.