NB I/B - Hévíz-Tatabánya 1-3

A mérkőzésről tudósított: IGLÓDI ENDREA mérkőzésről tudósított: IGLÓDI ENDRE
2003.04.13. 21:26
GÓLSZERZŐ
Tóth Zoltán a 2. percben a bal oldalon egyedül kilépett, és hat méterről a bal alsó sarokba lőtt (0–1). Duli a 10. percben a nyilvánvaló lesről induló Tóth Zoltán önzetlen átadását követően öt méterről az üres kapuba gurított (0–2). Dupai a 27. percben Duli jobb oldali szöglete után fejelt a kapu bal oldalába (0–3). Takács András az 59. percben lefutotta a vendégvédelmet és 14 méterről a kapu jobb oldalába bombázott (1–3)
SÁRGA LAP
Balogh Z. (időhúzásért) a 8., Fred (felrúgta Májt) az 50. percben
SZÖGLETARÁNY: 5:5 (3:5)

A lényegesen gyorsabban és ötletesebben kezdő vendégek két gyors góllal kezdtek a sérülés miatt Kónya Lászlót, Fonnyadt Balázst és Stieber Gábort nélkülöző hévíziekkel szemben. A túloldalon Horváth Róbert közeli lövésénél a 38 esztendős Lipták József bravúrosan mentett, majd két perccel később, amikor a csatár már a kapust is kicselezte, a bal kapufáról pattant ki a labda. A mezőnyben egyenrangú ellenfelek csatáját láthatta a 600 néző, de a kapuk előtt a vendégek voltak lényegesen találékonyabbak és határozottabbak. A fordulás után gyakran beszorultak a tatabányaiak, de győzelmük nem forgott veszélyben. Változatos mérkőzésen megérdemelten nyertek a vendégek, így folytatódott a hazaiak nyeretlenségi sorozata.

Mestermérleg
Pusztai László: – A vendégek az első félidei játékukkal rászolgáltak a győzelemre.
Török József: – Az első félidőben parádésan játszottunk, és annak köszönhetjük a három pontot.