Szép győri győzelem a Rivas Ecópolis ellen

2013.01.17. 20:04
Őri Györgyi (4) kilenc pontot tett a közösbe (Fotó: Mirkó István)
A női kosárlabda Euroliga A csoportjának 11. fordulójában a HAT-AGRO UNI Győr 78–72-es győzelmet aratott a spanyol Rivas Ecópolis ellen, ezzel 5–5-re javította csoportbeli mérlegét. A hazai diadallal eldőlt, hogy a Győr továbbjut csoportjából a rájátszásba.

A két csapat végig szoros csatába bonyolódott: az első negyedben egyik csapat sem tudott meglépni, négy pont volt a legnagyobb különbség – a dudaszó pillanatában a jó oldalon, tehát a Győr vezetett ennyivel (18–14).

A folytatásban megpróbáltak robbantani a hazaiak, Rasheed Rita duplái után már 29–21-et mutatott az eredményjelző, de a lélektani tízpontos határt nem sikerült elérni, sőt, a spanyolok hamarosan visszakapaszkodtak mínusz négyre. Az első félidőt két Kurasova-kosár zárta, de az előny továbbra is itt: 36–34-gyel vonult pihenőre a Győr.

A folytatás is a győriek reményei szerint alakult: hiába kapaszkodott a Rivas Ecopolis,még egyenlítenie sem sikerül nem hogy átvenni a vezetést – a záró negyedre 59–55-tel jutottak el a csapatok. A játékrész kezdetét a Győr kapta el jobban, Rasheed-dupla, Simon Zsófia-tripla jött, majd a tini Dobos Ágnes növelte tíz fölé a különbséget (66–55). A vendégek időt kértek, de ez is csak annyira volt elég, hogy ne engedjék el nagyon a Győrt, öt perccel a vége előtt még mindig nyolc volt közte.

Izgalom azért még maradt, mert Cruz kosara után a vendégek négyre csökkentették a különbséget, de ekkor már csupán 1:41 volt hátra. Szerencsére kosárcsend következett, egészen az utolsó másodpercekig, amikor Nagy-Bujdosó Nóra két büntetővel húszra növelte pontjainak számát és hatra a különbséget – szép győzelmet aratott a Győr, mely szinte végig vezetett a mérkőzés során. A mezőny legeredményesebbje a dupla-dupláig (21 pont, 12 lepattanó) jutó Aneika Henry volt, de a vendégeket ez alighanem cseppet sem vigasztalta. A győriek pedig megmutatták: Ieva Kublina és Chay Shegog nélkül is ütőképesek – most legalábbis sikerült megfelelően pótolni a két magasembert, és a siker továbbjutást eredményezett.

„Hoztuk a kötelező hazai győzelmet, igaz, az ellenfélnél sok volt a sérült. Szegény ember azzal főz, amije van, nálunk megvannak a jó alapok. Sokra hivatott ez a csapat, ezért kérem, hogy aki tud, álljon mellénk, és segítsen. Benn vagyunk a legjobb 14-ben, és dolgozunk tovább" – értékelt az MTI-nek a győri vezetőedző Fűzy Ákos.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
A-CSOPORT, 11. FORDULÓ
HAT-AGRO UNI GYŐR–RIVAS ECÓPOLIS (spanyol) 78–72 (18–14, 18–20, 23–21, 19–17)
Győr, Egyetemi Sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Zurapovic (bosnyák), Balak (izraeli), Hasanov (azeri)
GYŐR: HURST 4, RASHEED 12/3, Raksányi 6/3, Őri 9/3, NAGY-BUJDOSÓ 20. Csere: SIMON ZS. 17/3, Dobos Á. 7, Laklóth 3/3
RIVAS ECÓPOLIS: Moreno, Cruz 12, KURASOVA 14/3, Morrison 4, HENRY 21. Csere: Casas 12/3, Honti 7/3, Erkic 2,
Az eredmény alakulása. 5. perc: 8–8. 8. p.: 14–12. 15. p.: 25–17. 18. p.: 36–27. 20. p.: 36–24. 24. p.: 50–43. 27. p.: 55–51. 31. p.: 64–55. 38. p.: 74–70
Fűzy Ákos: – Sikerült helyes irányba terelni a lányokban rejlő rengeteg érzést. Ezáltal csuda dolgokra voltak képesek, hittel és szenvedéllyel, rendkívüli koncentrációval kosárlabdáztak.
Miguel Martínez Méndez: – Védekezésben nem találtuk a ritmust, erre Laura Nicholls hiánya sem lehet mentség, nélküle is győznünk kellett volna. A Győr óriási szívvel, remek kosárlabdát játszott.