Sopronban és Szegeden sem borult a papírforma

2010.03.31. 21:42
Sopronban Krivacsevics Tijana (balra) volt a legeredményesebb (Fotó: Czagány Balázs, archív)
A női kosárlabda NB I negyeddöntőjének 1. mérkőzésén a Sopron és a Szeged is könnyed győzelmet aratott hazai pályán. A címvédő kerek száz pontig jutott a BSE ellen, míg a szegediek 31 ponttal verték meg a Szolnokot.  A 9. helyért zajló párharc első felvonásán a Vasas 78–34-re legyőzte a Baját.

A BSE a mérkőzés első felében meglepően jól tartotta magát a címvédő otthonában, a nagyszünetben csak 48–35-re vezetett a Sopron. A harmadik negyedben aztán ráléptek a gázpedálra a hazaiak, 34–13-ra nyerték meg ezt a játékrészt, így a záró tíz percre – ahogy az várható volt – nem sok izgalom maradt.

A Sopron nem is vette túl komolyan a hajrát – az utolsó negyedet a BSE megnyerte –, ám így is kerek száz pontot szerezve győzött a párharc első felvonásán.

A papírforma Szegeden is sima hazai sikert ígért, és az már az első negyedben látható volt, hogy nem születik meglepetés. Bár az első kosár a Szolnokot erősítő Zele Dorina nevéhez fűződött, ezt követően beindult a szegedi henger, és 25–12-es első játékrész után a második negyedben már 27 ponttal is vezetett a Szeviép.

A hazai csapat biztos előnye tudatában visszavett kicsit a tempóból, így a hátralévő időben már nem nagyon nőtt a különbség a két fél között. A szegediek azonban így is nehézségek nélkül nyerték meg az első meccset, és a Sopronhoz hasonlóan egy győzelemre vannak az elődöntőtől.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
MKB-EUROLEASING SOPRON–BSE 100–67 (24–17, 24–18, 34–13, 18–19)
Sopron, 300 néző. V: Valovics, Frányó
SOPRON: TOLIVER 14, Honti 11/3, HOLT 15/3, KRIVACSEVICS 21, HORTI 17. Cs: Németh A., Varga Zs. 9, Eördögh 7/3, Semsei 4/3, Hadarics 2. Edző: Székely Norbert
BSE: Kocsis 8/3, SIMON ZS. 16, SZLIMÁK 13/9, Gadnai, Varda 16/6. Cs: Vukov 3/3, Fülep, Karlócai, Tiba, Vincze 2, Szabó V. 5/3, Hegedűs 4. Edző: Farkas Sándor
Az eredmény alakulása. 3. p: 4–3. 6. p: 9–9. 8. p: 16–17. 12. p: 28–19. 16. p: 35–23. 18. p: 42–30. 23. p: 56–39. 28. p: 73–44. 33. p: 90–50. 38. p: 100–65
Székely Norbert: – Sok hibát kell még kijavítanunk, mert csak így van esélyünk a bajnoki címre. A második félidő harmadik negyedében játszottunk úgy, ahogy tudunk, és ezt már nem tudta követni a BSE.
Farkas Sándor: – Nem jó irányba megy a magyar kosárlabdázás, de nem a Magyar Kupa-döntő óta, hanem elsősorban a pályán kívüli dolgok miatt.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Sopron javára.

SZEVIÉP-SZEGED–SZOLNOKI NKK 89–58 (25–12, 24–18, 19–15, 21–13)
Szeged, 200 néző. V: Földházi, Hegedűs T.
SZEGED: Ciglar 12/6, Németh B. 6, FÜRÉSZ E. 14, ZSERZSERUNOVA 9/9, SIPAVICIUTÉ 20. Cs: Horváth Zsu. 7/3, KAJDACSI 15, Laczi 6, Russai, Lengyel. Edző: Bencze Tamás
SZOLNOK: Darida 8, Boskovics 2, ZELE 15/9, Hegedűs R. 13/9, Farkasinszki 12/3. Cs: Rubold 4, Kalmár Nagy R., Serban, Sonyák 4, Kántor. Edző: Mészáros Zoltán
Az eredmény alakulása. 4. p: 7–4. 7. p: 15–7. 12. p: 30–12. 16. p: 40–17. 19. p: 49–25. 23. p: 56–36. 27. p: 62–40. 32. p: 77–47. 37. p: 82–51
Kipontozódott: Németh B. (35. p)
Bencze Tamás: – Az első félidőben tizennyolc percen át, a nagyszünet után időnként jó felfogásban játszottunk. A jövőben negyven percen át szeretnénk hasonló színvonalon kosárlabdázni.
Mészáros Zoltán: – Igyekszünk tanulni a hibáinkból. Pénteken Szolnokon megpróbáljuk megnehezíteni a Szeged dolgát.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Szeged javára.