Sokba került a Sopronnak a négyperces rövidzárlat

2012.12.19. 19:51
Az Uniqa-Euroleasing Sopron hazai pályán 69–64-es vereséget szenvedett a Good Angels Kosicét a női kosárlabda Euroliga B-csoportjának 9. fordulójában.

A 21 pontos Jelena Milovanovics (balra) volt a legeredményesebb soproni (Fotó: Tumbász Hédi)

Az első hét mérkőzéséből a Sopron kettőt, a Kosice ötöt nyert meg, a kassaiak ráadásul hazai környezetben 89–78-ra legyőzték a magyar csapatot, ezek alapján tehát a vendégek számítottak inkább az esélyesebbnek.

Jelena Milovanovics rendkívül agilisan kezdett, már az első negyedben 9 pontot szórt, a másik oldalon pedig a magyar válogatott Alexandria Quigley volt a vezér, expécsiként nem volt neki idegen a soproni csarnok hangulata.

A 17–17-es nyitó játékrészt követően a második tízpercben még kevesebb pont született, de ismét csak hasonló eloszlásban (14–15). A soproniak a nagyszünetig mind a hét büntetőjüket értékesítették, a hat triplakísérletükből viszont egy sem volt sikeres.

A fordulás után megszületett végre az első hazai hármas – Milovanovics a támadóidő lejártakor lényegében kényszerből vállalta el –, ám Quigley is „ráérzett" erre a műfajra, gyorsan bevágott kettőt távolról. Ez még nem lett volna baj, az viszont már nagyon nem jött jól, hogy 47–47 után a Kosice egy 6–0-s sorozattal zárta a harmadik negyedet.

A záró játékrész ráadásul rosszabbul kezdődött, mint ahogy az előző végződött, 60–47-re elhúztak a vendégek, ez az összesen kevesebb mint négyperces rövidzárlat pedig a mérkőzésbe került. Székely Norbert időkérésekkel próbálta felrázni csapatát, ami sikerült is, négy és fél perccel a vége előtt ötpontosra csökkent a hátrány (57–62).

A véghajrában Fegyverneky Zsófia egy triplát, majd két duplát is a helyére tett, és 11 másodperc volt hátra, amikor mínusz háromnál az egyenlítésért támadhatott a Sopron. Milovanovics vállalta el a sorsdöntő triplakísérletet, amely azonban célt tévesztett, a végén pedig az amerikai Plenette Pierson – aki az ellenfél második legeredményesebb játékosának bizonyult – még értékesített két büntetőt, így 64–69 lett a vége. Quigley 24 ponttal zárt, a kassaiak másik magyar válogatottja, Krivacsevics Tijana pedig négy ponttal és négy lepattanóval. A vendégek a lepattanócsatát is megnyerték, mégpedig 39–26-ra.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
CSOPORTKÖR, 9. FORDULÓ
B-CSOPORT
UNIQA–EUROLEASING SOPRON–GOOD ANGELS KOSICE (szlovák) 64–69 (17–17, 14–15, 16–21, 17–16)
Sopron, 600 néző. Vezette: Tanacisz (görög), Spendl (szlovén), Monteiro (portugál)
SOPRON: FEGYVERNEKY 19/3, Holt 10, Johnson 6, Krnjics 6, MILOVANOVICS 21/6. Csere: Licskai, Zsovár 2, Pál
KOSICE: Bojovics 2, QUIGLEY 24/15, Lacy 8, PIERSON 20, Kulichová 4. Csere: Sverrisdottir 5/3, Krivacsevics 4, Kupciková 2
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–6. 7. p.: 11–8. 9. p.: 15–12. 10. p.: 15–12. 10. p.:15–17. 15. p.: 25–26. 19. p.: 27–30. 24. p.: 35–34. 26. p.: 40–42. 29. p.: 47–47. 32. p.: 47–60. 37. p.: 60–64. 40. p.: 64–67.
Székely Norbert, a Sopron edzője: – Jó mérkőzésen két jól felkészített csapat kereste a másik oldalon a kis réseket az eredmény érdekében. Nem a végjátékban veszítettük el a meccset, mélyebben kell keresni a hibákat. Abban bízom, hogy e kis vereség után kis győzelmek születnek a jövőben.
Maros Kovácsik, a Kosice edzője: – Számítottunk arra, hogy nehéz találkozó vár ránk, de akaratunknak köszönhetően sikerült győzni. Tudtuk, a hazaiak többször is kevés ponttal kaptak csak ki, most majdnem fordítottak is a végén, mert a védekezésünk összeomlott pár percre. Az utolsó két percben a tapasztaltabb játékosaim nyújtottak többet.

Nagyezsda (orosz)–Famila Schio (olasz)65–61
Targoviste (román)–Fenerbahce (török)60–89