Sima Sopron elleni győzelmével alapszakaszelső a Pécs

2011.03.12. 17:43
A női kosárlabda NB I 24. fordulójában a Pécs 2010 sima, 81–50-es győzelmet aratott hazai pályán a Sopron ellen, ezzel megnyerte az alapszakaszt. Zseljko Djokics együttese így a rájátszás minden párharcában élvezheti a pályaelőnyt.

Megvan a Pécsnek a pályaelőny a rájátszásra (Fotó: Laufer Péter)

Az alapszakasz-elsőségről, egyben a rájátszásban lévő pályaelőnyről döntött a Pécs 2010–MKB-Euroleasing Sopron női kosárlabda-rangadó, amelynek végkimenetelét még igen tapasztalt szakemberek sem merték megtippelni.

A mérkőzés Fegyverneky Zsófia, aztán a vendég soproniak jutottak némi előnyhöz, de Fegyverneky és Sara Krnjic pontjainak köszönhetően még az első negyedben elhúzott az anyagi gondokkal küzdő Pécs. Krnjic sikeres büntetőit követően 20–13-as állásnál Székely Norbert, a soproniak vezetőedzője időt kért. A javulás nem látszott rögtön a vendégek játékán, a Pécs 23–15-re is vezetett, de a negyed végére négy pontra feljöttek Krivacsecicsék.

A második játékrész elején viszont nem tudott tovább közelíteni az utóbbi időben három magyar válogatott játékossal (Eördögh Edit, Németh Bernadett, Horti Dóra) is erősítő Sopron. Alexandria Quigley betörését követően 33–27-re vezetett a Pécs, a légiós tizedik pontját szerezte a meccsen, ezzel akkor a legponterősebb volt a mezőnyben. Tízpontos különbségnél ismét időt kért Székely Norbert, a Sopronon ez sem segített, a félidőre tizenkét pontra nőtt a hazaiak előnye (42–30).

A harmadik negyedben Alexandria Quigley sorozatban büntetőből, közelről és távolról is eredményes volt, aztán gyakorlatilag egymaga növelte 21 pontra csapata előnyét.

A meccs elúszni látszott a vendégek számára, akiknek vezetőedzője ismét időkéréssel próbálta felrázni együttesét, ekkor már 58–30 volt az állás, a negyed végére pedig már pontosan 30 ponttal vezettek Fegyvernekyék.

A negyedik negyedben állandósult a 30 pont körüli különbség a két együttes között, végül 81–50-re nyert a Pécs, így a rájátszás minden párharcában élvezheti a pályaelőnyt.

A nap korábbi találkozóján a Győr 20 pontos győzelmet aratott a Ferencváros ellen, ezzel megszerezte a harmadik helyet az alapszakaszban.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
24. FORDULÓ
PÉCS 2010–MKB-EUROLEASING SOPRON 81–50 (25–21, 17–9, 25–7, 14–13)
Pécs, 2500 néző. V: Földházi, Cziffra, Győrffy
PÉCS: IVÁNYI 6/3, FEGYVERNEKY 17/6, QUIGLEY 25/15, NAGY-BUJDOSÓ11/3, Griffin 7, Csere: KRNJIC 11, Keller, Raksányi 3, Sarok 1, Horváth L. Vezetőedző: Zseljko Djokics
SOPRON: Honti 11/3, Fűrész, Holt 2, KRIVACSEVICS 17, Tamane 4, Csere: Coleman 1, Horti 8, Németh B. 7/3, Eördögh, Varga Zs. Vezetőedző: Székely Norbert
Az eredmény alakulása. 4. p.: 10–9. 7. p.: 20–13. 14. p.: 31–25. 17. p.: 37–27. 22. p.: 51–30. 24. p.: 58–30. 28. p.: 62–34. 33. perc: 73–39. 37. p.: 79–46
Zseljko Djokics : Nagyon büszke vagyok, ez a fiatalok csapata. A mai teljesítményünk csak a hab volt a tortán, ha az egész szezonbeli játékunkat nézzük.
Székely Norbert: Nem tudtunk méltó körülményeket teremteni egy ilyen magas szintű bajnokihoz. Sajnálom, hogy ilyen bátortalanul és motiválatlanul játszottunk.
SEAT LAMI-VÉD GYŐR–NANETTE-FTC 80–60 (16–16, 23–12, 19–17, 22–15)
Győr, 300 néző. V: Bognár T., Jakab L.
GYŐR:Englert 2, CARSON 24/12, Simon 4, KUBLINA 20/9, Hollingsworth 6. Cs: KOVÁCS K. 12/3, Djelmis 2, Semsei, Horváth Zs. 6, Vida 4. Edző: Tapodi Péter
FTC: DARIDA 17/6, Szlimák 8, RUJÁK 13, Turóczi 2, Russai 5/3. Cs: Hegedűs R. 3/3, Somogyi 4, Reiner 2, Fülöp 2, Kiss G. 4. Edző: Farkas Sándor
Az eredmény alakulása. 6. p.: 10–10. 14. p.: 23–19. 23. p.: 42–38. 33. p.: 63–47. 38. p.: 76–55
Tapodi Péter: – A mérkőzésen nagyon kevés periódusban játszottunk a megfelelő ritmusban. Gratulálok csapatomnak az alapszakasz harmadik helyéhez, melyet minimum szeretnénk megőrizni a playoffban is, de bravúrokra is készülünk.
Farkas Sándor: – Több meghatározó játékosom betegen, lázasan szerepelt a mérkőzésen, ráadásul Hegedűs Rita korai sérülése az egyébként is sokkal erősebb Győr ellen már sok volt.
ZTE NKK–CEGLÉDI EKK 79–44 (27–12, 16–6, 22–20, 14–6)
Zalaegerszeg, 200 néző. V: Forrai, Boros
ZTE: BUKOVSZKI 12/6, SZALAY 15/3, Zsovár 5/3, SZÉLESY 14, PAGE 16/3. Cs: AMBRUS 8/3, Czukor 4, Sonyák 5, Góth, Dukai. Edző: Gáll Tamás
CEGLÉD: Orbán 3/3, BAKSA 12, KAVALIAUSKAITE 12, Pap 7, Varda 4. Cs: Dobrowolska 2, Ruttner, Kobolák 1, Szabó B. 1, Filipowicz, Józan 2, Kiss A. Edző: Salamon Endre
Az eredmény alakulása. 5. p.: 14–8. 15. p.: 37–14. 25. p.: 50–25. 35. p.: 75–38
Gáll Tamás: – Gratulálok a lányoknak az alapszakaszban elért negyedik helyezéshez. Ezzel új szakasz kezdődött, ott is szeretnénk helytállni.
Salamon Endre: – Az első félidei szerencsétlenkedéseink után nem lehettek vérmes reményeink. Szünet után igyekeztünk összeszedni magunkat.
BSE-FCSM–VASAS-CSATA 64–84 (24–23, 14–24, 13–17, 13–20)
Városmajor, 100 néző. V: Szilas, Fodor A.
BSE: Orsó 7/6, PUSZTAI 15, Süle 12, TIBA 16/9, Hegedűs M. 12. Cs: Kántor 6/6, Tóth C. Edző:Konta Gyula
VASAS: PÁL 7, VELKEY 11/9, ADAMECZ 19, Bajnóczi 7/3, MANSARÉ 18. Cs: Mányoky 10/6, BARTA 10, Koch 2, Hegedűs J., Gocsman, Horváth F., Szabados. Edző: Diósadi Deák Éva
Az eredmény alakulása. 4. p.: 6–11. 8. p.: 18–17. 13. p.: 26–31. 17. p.: 31–43. 24. p.: 40–55. 28. p.: 50–61. 32. p.: 51–68. 36. p.: 53–80
Kipontozódott: Hegedűs M. (31. p.)
Konta Gyula:A csodákra több napot kell várni! Ma ennyire tellett tőlünk, tisztességgel küzdöttünk.
Diósadi Deák Éva: – Gratulálok lányaimnak, remekül játszottunk ma!
KÉSŐBB
Szolnoki NKK–BEAC-Újbuda 78–58
Atomerőmű KSC–Bajai NKK 74–79
SZOLNOKI NKK–BEAC-ÚJBUDA 78–58 (26–10, 23–15, 21–18, 8–15)
Szolnok, 100 néző. V: Hegedűs, T., Pozsonyi
SZOLNOK: Ristic 6, BOSKOVICS 12/6, Pungor 9/3, SERBÁN 16, Cvetanovics 10. Cs: Szondy 8, Rubold 6/6, Kmézics 9/3, Gyuricza 2, Kovács A. Edző: Mészáros Zoltán
BEAC: Szász 8, Zsámár 6, Kisvári 12/6, Horváth Sz. 2, Bagi 12. Cs: MAGYAR B. 11, Havasi 5/3, Szamosi 2. Edző: Balogh Judit
Az eredmény alakulása. 5. p.: 19–6. 15. p.: 44–17. 24. p.: 57–23. 28. p.: 66–39. 33. p.: 72–50. 37. p.: 76–54
Mészáros Zoltán: – Egy félidőnyi jó játékkal jobb csapat ellen nem számíthatunk semmi jóra.
Balogh Judit: – Negyedről negyedre jobbak voltunk. Kár, hogy számunkra vége a bajnokságnak, mert egy más rendszerben még bajnokok is lehetnénk.
ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD–BAJAI NKK 74–97 (21–20, 13–23, 20–33, 20–21)
Szekszárd, 350 néző. V: Maár, Gelencsér Gy.
SZEKSZÁRD: Medgyessy 10/3, Szavercsenko 7, SZEMERÉDI 21/6, Vincze V. 10, Jevtusenko 9. Cs: Vincze A. 7, Tamás 3/3, Tamis, Hajdu, Papp A. 3/3, Demeter 4. Edző: Ujhelyi Gábor
BAJA: Szepsi 4, FÜRTÖS 42/15, Bálint 12, Bozóki 9/3, Budimir 6. Cs: SZABÓ P. 16, Theodoreán 7/3, Gorjanácz 1, Kühn, Krasznai. Edző: Peresztegi Nagy Ákos
Az eredmény alakulása. 5. p.: 12–7. 15. p.: 29–28. 25. p.: 46–61. 35. p.: 65–85
Kipontozódott: Bozóki (38. p.)
Ujhelyi Gábor: – A mai mérkőzésen egy-két játékosomnak sikerült bebizonyítania, hogy alkalmatlan az NB I-re.
Peresztegi Nagy Ákos: – Méltó befejezése volt ez a meccs az alapszakasznak. Egyértelművé tettük, hogy a Bajának a nyolcban van a helye.