Papírforma! Sima győri vereség a Galatától

2011.11.03. 19:54
Sima, 106–82-es vereséget szenvedett hazai pályán a Győr a női kosárlabda Euroliga A-csoportjában a Galatasaraytól. A törökök győzelme egy percig sem forgott veszélyben – az esélyesebb csapat igazolta a papírformát.

A győri játékosok becsülettel küzdöttek (Fotó: Szabó Miklós)

Immár Renee Montgomery nélkül készült negyedik mérkőzésére az Euroliga A-csoportjában az Uni Seat Győr. A feladat még úgy is nehéz lett volna, ha a hátvéd nem szegte volna meg szerződését, hiszen a világ legjobb játékosának tartott Diana Taurasit a soraiban tudó török Galatasaray volt a magyar csapat ellenfele.

Ha emberileg nem is, a játéktudása miatt hiányozni fog a hátvéd, ezt Fűzy Ákos edző is elismeri. A tréner úgy tervezte, hogy a csapat alappillére lesz Montgomery, aki ideérkezése után bizonyította, alkalmas lehet a szerepre. Gyorsan beilleszkedett a győriek játékába, szerkezetébe, ezért természetesen veszteségnek számít a távozása.

A Galatasaray elleni mérkőzés pedig megmutatta, hogy bizony szükség lett volna az amerikai klasszisra. Bár a játék képe alapján szorosabb is lehetett volna az összecsapás, az első félidő végén már 22 ponttal vezettek a vendégek.

Az első pillanattól kezdve kezdeményezőbben lépett fel a Galatasaray, a 3. percben már 11–2-es vezetésre tett szert. Ezután azonban megállt a lejtőn a magyar csapat, és sorozatban szerzett nyolc pontjával egy pontra zárkózott fel. Az első negyedre azonban visszaállt a nagy különbség, tízpontos hátrányban fordultak a második játékrészre a győriek.

A második negyedben szívósan, lendületesen kosarazott a Győr, míg a kissé kényelmesen játszó törököknek csökkent az előnyük. Persze a Galata elég jó csapat ahhoz, hogy rendezze sorait, s ez meg is történt. A nagyszünet előtti négyperces rohammal gyakorlatilag eldöntötte az összecsapást.

A 30–52-es félidei eredmény után új mérkőzés kezdődött, amelyen az volt a kérdés, hogy a Győr képes lesz-e 30 ponton belül maradni. A két edző gyakorlatilag variálhatott, több taktikai elképzelést is kipróbálhatott a végül edzőmérkőzéssé váló találkozón.

Végül a Győr vállalható, 24 pontos különbséggel maradt alul, s ahogy a csapat legjobbja, Simon Zsófia a találkozó után elmondta: mindenki egy élménnyel lett gazdagabb, hogy a világ egyik legjobb csapata ellen léphetett pályára.

A magyar csapat legeredményesebb kosarasa az egyaránt 18 pontig jutó Simon Zsófa és Iva Ciglar volt. Nagy-Bujdosó Nóra 17, Rasheed Rita 16 pontot szerzett. A másik oldalon Diana Taurasi 24, Alba Torrens 21 egységgel zárt.

A Győr negyedik meccsén a harmadik vereségét szenvedte el a csoportkörben.

EUROLIGA
A-CSOPORT, 4. FORDULÓ
UNI SEAT GYŐR–GALATASARAY (török) 82–106 (14–24, 16–28, 23–27, 29–27)
Győr, 819 néző. V: Jokic (montenegrói), Jovanics (bosnyák), Ovinov (orosz)
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–11. 6. p.: 10–11. 9. p.: 14–15. 11. p.: 14–24. 13. p.: 16–30. 16. p.: 28–33. 20. p.: 30–52. 24. p.: 37–62. 27. p.: 42–73. 36. p.: 71–94. 38. p.: 76–100.
GYŐR: CIGLAR 18/3, Rasheed 16/3, Simon 18, NAGY-BUJDOSÓ 17/3, Vincze V. Csere: Sujanova 9, Laklóth 2, Őri 2, Fürtös, Nagy D.
GALATASARAY: Alben 2, Caglar 7, TAURASI 24/9, Ivegin 6/6, CHARLES 17. Csere: Cora 1, PRINTS 13/3, Matics 15, TORRENS 21/6, Kumral, Saylar
Fűzy Ákos, a Győr edzője: – Noha az eredmény azt mutatja, sima meccs volt, csapatomat csak dicsérni tudom, mert Európa egyik legerősebb együttese ellen negyven percig harcolt. Tanulságos mérkőzés volt, időszakonként levédtünk pár játékost, de túl sok klasszis van a Galatában.
Ceyhun Yildizoglu, a Galatasaray edzője: – Gratulálok a hazaiaknak, mert két kulcsjátékosuk nélkül is remekül helytálltak, jól harcoltak és okosan kosárlabdáztak. A félidőben váltottunk és felpörögtünk, így végül magabiztosan nyertünk.