Oda a pécsi veretlenség, 17 ponttal nyert a Győr

2011.11.27. 16:48
Ciglar az első negyed végén a félpályáról talált be (Fotó: Grnák László)
A női kosárlabda NB I 10. fordulójának záró mérkőzésén, és egyben rangadója csak az első negyedben hozott szoros állást, utána folyamatosan ellépett a Győr a Pécs otthonában, és végül magabiztosan, 84–67-re győzött. Ez volt a baranyaiak első veresége a szezonban.

A pécsiek nem a legnyugodtabb körülmények között készülhettek, ugyanis az utóbbi napokban megint a korábbi játékosok felé fennálló tartozásokról szóló hírek uralták a médiát. Egyelőre szusszanásnyi szünethez jutottak a baranyaiak, ugyanis Nagy-Bujdosó Nóra (aki ezúttal a győrieket erősítve lépett pályára Pécsen) megkapta a pénzét, a Pécs így elkerülte a pontlevonást. Fegyverneky Zsófia ügyében azonban a baranyai klub fellebbez az MKOSZ versenybizottságának csütörtöki döntése ellen (amely pontlevonást helyezett kilátásba).

Villámrajtot vett a Pécs a mérkőzésen, amely Stefanie Murphy kosarával indult, Alexandria Quigley középtávolija pedig már 8–1-es hazai vezetést eredményezett. Ezután elkezdett éledezni a vendég csapat, és Rasheed Rita hárompontosa révén 19–19-nél utolérte ellenfelét a szünet előtt, sőt Iva Ciglar a dudaszó pillanatában a félpályáról is betalált, amivel 24–22-re átvette a vezetést a Győr.

A második játékrészben is folytatódott a győri roham, 31–24-nél pedig a pécsiek kénytelenek voltak időt kérni. De ezzel sem tudták megfordítani a meccs képét, a pillanatnyilag nagyobb játékerőt képviselő győriek a félidőre 18 pontos előnyt harcoltak ki (34–52).

A hazaiak azonban minden dicséretet megérdemeltek, egy percig sem adták fel, amit díjazott is a pécsi publikum. Az más kérdés, hogy mindez ahhoz volt elég, hogy a harmadik negyedben tartani tudták a különbséget (53–72). Murphy és Quigley mellett Raksányi járt élen a pontgyártásban a pécsieknél, a túloldalon Rasheed, Sujanova és Ciglar termelte szorgalmasan a kosarakat. A záró játékrészben próbált közelebb zárkózni a Pécs, amely meg is nyerte ezt a periódust, de a Győr így is magabiztosan, 84–67-re nyert, és ezzel első vereségét mérte a baranyaiakra.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
10. FORDULÓ
PÉCS 2010–UNI SEAT GYŐR 67–84 (22–24, 12–28, 19–20, 14–12)
Pécs, 2500 néző. V: Valovics, Ádám, Szabó G.
PÉCS: RAKSÁNYI 17/6, Sarok 3, Quigley 13/3, Horváth L. 2, Murphy 18/3. Csere: Pilav 5/3, Laczi 7, Török Sz., Szamosi, Csutorás 2, Balla
GYŐR: CIGLAR 25/9, RASHEED 20/6, Simon Zs. 7, Nagy-Bujdosó 8, Hollingsworth 4. Csere: Vincze, Laklóth 4/3, Őri, SUJANOVA 16/3, Nagy D.
Kipontozódott: Laklóth (40. p.)
Az eredmény alakulása. 2. p.: 4–0. 4. p.: 8–1. 8. p.: 14–12. 9. p.: 19–12. 11. p.: 24–26. 14. p.: 24–33. 16. p.: 28–33. 18. p.: 28–42. 19. p.: 32–49. 23. p.: 37–57. 27. p.: 48–65. 32. p.: 53–74. 36. p.: 59–83. 39. p.: 64–83
Zseljko Djokics: – Sajnos, látszott a nagy különbség egy euroligás csapat és köztünk, főleg fizikumban. Gyakorlatilag a második negyedben eldőlt a mérkőzés, és nem volt erőnk visszajönni, és fordítani. A legnagyobb dicséretet a közönségünk érdemli meg. Ha kimegyünk a pályára, nem foglalkozunk a klub gondjaival, függetleníteni tudjuk tőlük magunkat.
Fűzy Ákos: – Maradéktalanul elégedett vagyok, a mutatott játékkal és a taktikai fegyelmezettségünkkel is. Szép győzelmet arattunk. Eddig valami furcsa képződményként léteztünk a magyar női kosárlabdában, remélem ez a győzelem szakmailag is a megfelelő helyünkre emel bennünket.

7. Vasas 10 4 6 574–606 0.700
8. DKSK MISI 10 3 7 620–688 0.650
9. Ceglédi EKK 10 3 7 613–750 0.650
10. Atomerőmű KSC 10 2 8 638–779 0.600
11. ELTE-BEAC Újbuda 10 1 9 543–807 0.550
12. BSE-FCSM 11 1 10 564–798 0.545