Női kosárlabda NB I: nyert a ZTE, döntetlenre áll a bronzmeccs

2012.04.19. 19:51
A Zalaegerszeg 83–78-ra legyőzte a Pécset a női kosárlabda NB I bronzmérkőzésének második, csütörtöki mérkőzésén, ezzel a párharc összesített állása döntetlenre alakult.

A Zalaegerszeg a második negyed közepén kihasználta, hogy Lynn Murphy, a pécsiek centere lekerült a pályáról: a hazaiak zónavédekezéssel és rengeteg váltással tizenkét ponttal megléptek.

Az agresszív védőmunka egyik oldalon sem hiányzott, a dobásbiztonságban is minimális volt a különbség, úgyhogy a második félidőben végig hullámzott a játék. A 37. percig tartotta előnyét a ZTE, de Alexandria Quigley és Murphy klasszisa visszahozta a meccsbe a szurkolóik által űzött vendégeket (66–67).

A végjátékban elég volt egypercnyi pihenő a palánk alatt uralkodó pécsi center részéről a padon ahhoz, hogy újra ötpontos előnyt szerezzen a Zalaegerszeg, amely remek büntetőzéssel (26 kísérletből 24 sikeres) ezt az utolsó pillanatig meg is őrizte.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
A 3. HELYÉRT, MÁSODIK MÉRKŐZÉS
ZTE NKK–PÉCS 2010
83–78 (23–20, 20–15, 19–19, 21–24)
Zalaegerszeg, 300 néző. V: Forray, Söjtöry, Boros
ZTE: Bukovszki 16/6, ZSOVÁR 14, SZÉLESY 12, VIDA 23/6, CZUKOR 15/3. Cs: Varga Zs., Horváth Zsó 2, Szalay 1, Ambrus. Edző: Gáll Tamás
PÉCS: QUIGLEY 14/3, RAKSÁNYI 16/6, Sarok 4, Laczi 8, MURPHY 21. Cs: Török 7/3, Szamosi 2, Pénzes 6. Edző: Zseljko Djokics
Az eredmény alakulása. 4. p.: 11–6. 7. p.: 15–15. 9. p.: 20–15. 14. p.: 32–20. 22. p.: 43–39. 25. p.: 58–48. 33. p.: 72–71. 37. p.: 66–67. 38. p.: 73–69
Kipontozódott: Raksányi (38. p.), Szamosi (39. p.), Vida (40. p.)
Gáll Tamás: – Ilyen tűzzel harcolva méltán vívtuk ki a harmadik mérkőzés lehetőségét. Örülök, hogy Pécsre kell mennünk.
Zseljko Djokics: – Nagyszerű mérkőzést játszottunk, de Horváth Lilla hiányzott a rotációnkból. Úgy harcoltunk, mintha a döntőben lennénk, és remélem, a hazai szurkolók előtt ezzel a hozzáállással megnyerjük az utolsó mérkőzést.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1