Női kosárlabda NB I: a Sopron és a Szeged is megszórta ellenfelét

2011.02.12. 19:53
Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 23. fordulójában az esélyeknek megfelelően a Mediteam-Szeged és az MKB-Euroleasing Sopron is biztosan nyert hazai pályán.

A Szeged 47 ponttal győzött hazai környezetben az Atomerőmű ellen, a házigazdák már az első negyedben húszpontos előnyre tettek szert. A Szeged tizenegyedik hazai mérkőzésén a kilencedik győzelmét aratta. Az Atomerőmű idegenben tudja hozni ezeket a mutatókat, bár fordított előjellel, a szekszárdiak kilencedszer kaptak ki vendégként.

A Sopron 39 ponttal bizonyult jobbnak a BSE-nél, a vendégek a harmadik felvonásban tudták meglepni a házigazdákat, de előtte és utána sem volt egy súlycsoportban a két együttes. A tizedik hazai mérkőzését megnyerő Sopron pályaválasztóként továbbra is veretlen.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 23. FORDULÓ
MKB-EUROLEASING SOPRON–BSE-FCSM 90–51 (27–17, 22–11, 12–15, 29–8)
Sopron, 400 néző. V: Sabáli L., Surányi
SOPRON: Fűrész D. 10/3, Ördög E 8, SZABÓ FANNI 11/3, TAMANE 21, KRIVACSEVICS 15. Cs: VARGA ZSÓFIA 16, Licskai 2, Horti 2, Czinder, Németh B. 5/3. Edző: Székely Norbert
BSE: Pusztai, Tiba 10/6, SÜLE 14, Hegedűs Mónika 8, Górácz 3. Cs: Miháczi 2, ORSÓ 10/6, Tóth 2, Kántor 2, Vukov. Edző: Varga Mátyás
Az eredmény alakulása. 4. p.:10–1. 7. p.: 21–13. 12. p.: 31–19. 18. p.: 45–28. 27.p.: 57-40. 33. p.: 68–43. 36. p.: 78–47
Kipontozódott: Górácz (37. p.)
Székely Norbert: – Katasztrofális játékunkkal magunkat hoztuk nehéz helyzetbe, különösen az időnként buta, helytelen védekezésünkkel.
Varga Mátyás: – Megálltuk a helyünket.

MEDITEAM-SZEGED–ATOMERŐMŰ KSC 109–62 (35–15, 24–18, 25–14, 25–15)
Szeged, 150 néző. V: Szilas Gy., Vida B.
SZEGED: Laklóth 5/3, SZAZONENKO 26/18, RASHEED 15, ROGLICS 12/3, ZSERZSERUNOVA 24/6. Cs: Lengyel 8/6, Farkasinszki 2, Fejes 9, Kováts A. 4, Békefi 4. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
SZEKSZÁRD: Medgyessy 8, Szavercsenko 1, Szemerédi 12, VINCZE V. 16, Jevtusenko 2. Cs: Demeter 10, Turcsinovics 2, Tamis 6, Vincze A. 3, Hajdú 2. Edző: Ujhelyi Gábor
Az eredmény alakulása. 4. p.: 9–0. 8. p.: 24–9. 12. p.: 42–15. 17. p.: 52–21. 23. p.: 65–37. 28. p.: 78–47. 34. p.: 87–50. 37. p.: 96–53
Kipontozódott: Szavercsenko (27. p.), Demeter, Vincze A. (40. p.)
Mészárosné Kovács Andrea: – Védekezésben kiemelkedőt nyújtottak a lányok. Az első félidőben távoli pontos dobásaink, nagyszünet után gyors támadásaink megoldhatatlan feladat elé állították ellenfelünket.
Ujhelyi Gábor: – Az első öt percben eldőlt a mérkőzés. A sportban benne van, hogy az egyiknek minden sikerül, a másiknak meg semmi.