Női kosárlabda NB I: a Pécs otthon legyőzte a Győrt, 3. meccs dönt

2012.04.08. 19:57
Harmadik meccs dönt a döntőbe jutásról (Fotó: NS-archív, Grnák László)
A Pécs női kosárlabdacsapata hazai pályán öt ponttal nyert a Győr ellen az élvonalbeli kosárlabda-bajnokság elődöntőjének második mérkőzésén, így összesítésben 1–1-re módosította az egyik fél második győztes mérkőzéséig tartó párharc állását. A továbbjutásról így harmadik mérkőzés dönt, amelyet Győrben rendeznek meg április 11-én (szerdán), a címvédő, a fináléba már bejutó MKB-Euroleasing Sopron tehát tovább vár ellenfelére.

Gyorsan dűlőre akarta vinni az első mérkőzést hazai pályán megnyerő Győr a párharcot, hiszen a második összecsapáson remek védekezéssel az első negyed után tízpontos (19–9) előnyhöz jutott a zavart pécsiek ellen.

A házigazdák azonban rendezni tudták soraikat: a nagyszünetre kilenc pontot le tudtak dolgozni a hátrányukból, a harmadik negyed végén pedig már náluk volt az előny (47–44). A győriek támadásban veszítették el a fonalat: amíg az első negyedben 19 pontig jutottak, addig a második és harmadik negyedben összesen 25-ig.

Ilyen feszültség és tét mellett a negyedik felvonásban sem szórták meg magukat a felek, inkább a védekezések, így támadásban a hibák domináltak. A játékrészben sokáig fej-fej mellett haladtak, aztán a büntetőzéssel tarkított hajrához érve kilencpontos etappal lépéselőnyhöz jutott a Pécs (52–55-ből lett 61–55), amelyből aztán meg is élt.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
PÉCS 2010–UNI SEAT GYŐR 72–67 (9–19, 19–10, 19–15, 25–23)
Pécs, 1400 néző. V: Cziffra, Hegedűs T., Király
PÉCS: RAKSÁNYI 15, Sarok 2, QUIGLEY 30/9, Horváth L., MURPHY 11. Cs: Török Sz. 4, Laczi 5, Szamosi 5, Pénzes. Edző: Zseljko Djokics
GYŐR: CIGLAR 25/12, Simon Zs., Rasheed 11/9, BUJDOSÓ 13/3, Hollingsworth 6. Cs: Vincze 5, Laklóth 4, Semsei, Őri Gy., Nagy D. 3. Edző: Fűzy Ákos
Az eredmény alakulása. 3. p.: 0–4. 6. p.: 0–11. 13. p.: 15–21. 18. p.: 27–25. 23. p.: 34–29. 26. p.: 36–41. 28. p.: 43–41. 33. p.: 47–48. 37. p.: 52–53. 39. p.: 61–55
Kipontozódott: Török Sz. (38. p.), Őri Gy. (39. p.), Rasheed (40. p.), Simon Zs. (40. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1
Zseljko Djokics: – Ma a jobban kosárlabdázó csapat nyert. Jól mutatja fiatal csapatunk fejlődését, hogy hátrányból sikerült visszajönnünk, remélem, szerdán Győrben korrekt körülmények között tudjuk folytatni, és újra győzünk.
Fűzy Ákos: – A Pécs agresszív védekezése széttördelte a támadójátékunkat, nehezen reagáltunk erre. Támadásban hiába javultunk fel a második félidőben, az apróbb védekezési hibák és a lelkes közönség győzelemhez segítette a hazaiakat. Remélem, most már mindenki fejében megszólal a győri meccs után említett vészcsengő.
A 9–12. HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS
DKSK-Misi–ELTE-BEAC Újbuda 76–70 (18–15, 17–23, 17–18, 24–14)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1 a DKSK javára