Női kosárlabda NB I: a Győr lesz a Sopron ellenfele a döntőben

MTI MTIMTI MTI
2016.04.16. 21:03
A Győr lesz a címvédő Sopron ellenfele a női kosárlabda NB I kedden rajtoló döntőjében, mivel az elődöntő harmadik mérkőzésén legyőzte a házigazda DVTK-t, ezzel 2–1-re megnyerte a párharcot.

A címvédő Sopron már kedden biztosította 2005 óta a 11. döntőjét a PINKK-Pécs 2–0-s legyőzésével.

A másik ágon 1–1-re állt a tavaly döntős DVTK és a bronzérmes Győr csatája, így itt az utolsó, miskolci meccsen dőlt el a továbbjutás.

A kiegyenlített első negyedet követően a szerb Tamara Radocaj vezette győriek hibátlan büntetőzéssel faképnél hagyták a házigazdákat, és a nagyszünetben már 39–25-re vezettek. A térfélcsere után a márciusban Magyar Kupa-győztes miskolci együttesben csak a szintén szerb Tina Jovanovics nyújtott kiemelkedő teljesítményt, míg a vendégeknél az amerikai center, Cyesha Goree is elkapta a fonalat.

A záró szakasz 38–48-ról indult, a 37. percben még tíz ponttal vezetett a Győr (46–56), ám egy perccel később már csak öt volt a különbség (51–56). Ennél közelebb azonban már nem engedték ellenfelüket a Rába-partiak, akik váratlan idegenbeli sikerükkel bejutottak a döntőbe.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó fináléban a Sopron fennállásának tizedik, míg a Győr második bajnoki címéért küzdhet.

A csata kedden kezdődik Sopronban.

KOSÁRLABDA, NŐI NB I
ELŐDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS

ALUINVENT DVTK MISKOLC
CMB CARGO UNI GYŐR 53–65 (15–16, 10–23, 13–9, 15–17)
Miskolc, 2000 néző. V: Benczur, Minár, Praksch
DVTK: Czank 2, HODGES 11/3, Lihtarovics 9/6, Szécsi 6/3, JOVANOVICS 16. Csere: Rasheed 6/3, Bálint 2, Horváth B. 1. Vezetőedző: Maikel López
GYŐR:
RADOCSAJ 18/3, LAKLÓTH 9/3, CHANEY 12/6, Grigalauskyte 10, GOREE 16. Csere: Varga Zs., Horváth L., Horváth K., Koch. Vezetőedző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–7. 9. p.: 13–7. 10. p.: 15–16. 16. p.: 15–28. 17. p.: 23–30. 20. p.: 25–39. 26. p.: 35–44. 30. p.: 38–48. 35. p.: 44–50. 36. p.: 44–54. 37. p.: 51–56
Kipontozódott: Czank (39. p.)
Maikel López: – Apró tényezők jelentették a különbséget. A Győr második negyedbeli ritmusváltásával, kemény védekezésével és a szerzett labdákból való indításaival szerzett nagy előnyt, s bár megpróbáltunk mindent, hogy ledolgozzuk a hátrányt, a végére elfogyott az erőnk. El kell ismernünk, a Győr ezúttal jobb volt. Két centerünk elvesztése után sem adta fel együttesünk, s erre büszkék lehetünk, nagyszerű közönségünket a bronzéremmel szeretnénk kárpótolni.
Völgyi Péter: – Csapatom fegyelmezetten valósította meg azt a taktikát, amit elterveztem, akadtak ugyan kisebb hibák, de összességében nagyon elégedettek lehetünk. Diósgyőrben rettenetesen nehéz nyerni, büszkék vagyunk rá, hogy nekünk sikerült. Nagyon bízom benne, hogy a döntőben is jó játékot tudunk produkálni, és megfelelő eredményt elérni.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1 a Győr javára