Női kosárlabda NB I: a Baja hiába hajrázott a Diósgyőr ellen

2011.12.10. 19:53
Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 12. fordulójában a Diósgyőr kétpontos győzelmet aratott Baján.

A vendégek a kilenc ponttal megnyert első negyeddel megugrottak, a házigazdák ezt követően a szerb Maja Szekics vezérletével hiába kapaszkodtak és hajráztak – a légiós 38 pontot szerzett –, kikaptak.

Ötödször nyert a Diósgyőr, hatodik idegenbeli fellépésén másodszor. A Baja hetedszer kapott ki, hetedik hazai fellépésén negyedszer. A két csapat így azonos mutatóval áll a tabellán.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 12. FORDULÓ
BAJAI NKK–DKSK MISI 65– 67 (15–24, 16–15, 22–21, 12–7)
Baja, 400 néző. V: Fodor A., Maár G., Rácz Zs.
BAJA: SZEKICS 38/18, Szepsi, Szabó P. 4, Bozóki 5/3, Kühn.8/3. Cs: Theodoreán 8, Kovács D., 2, Ferencz. Edző: Sztevan Csupics
DIÓSGYŐR: Czirják 2, HADZSOVICS 19/12, REINER 14, SKORICS 20, Farkasinszki 4. Cs: Ocsenás 8/3, Budimir, Kántor. Edző: Milen Vukicsevics
Az eredmény alakulása. 3. p.: 6–7. 8. p.: 6–20. 10. p.: 15–24. 17. p.. 27–28. 20. p.: 31–39. 24. p.: 33–49. 30. p.: 53–60. 36. p.: 61–62
Kipontozódott: Ocsenás (39. p.)
Sztevan Csupics: – Gratulálok a Diósgyőrnek, mert úgy nem lehet mérkőzést nyerni, hogy csak egy játékos dobja a pontokat. Egész találkozón az volt a baj, hogy nem volt másik ember, akit jól tudott volna még játszani a Scsekics mellett.
Milen Vukicsevics: – Köszönöm Istennek, hogy visszaadta, amit elvett október elsején, amikor szerencsétlen módon veszítettünk a Baja ellen Miskolcon. (Az utolsó pillanatban dobott Szabó Petra koSárral nyertek akkor a vendégek – a szerk.) Nagyon vártuk ezt a mérkőzést, alaposan felkészültünk rá, a lányok is visszavágni akartak.
KORÁBBAN
ZTE NKK–BSE-FCSM 70–56

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 12. FORDULÓ
Baja–Diósgyőr 65–67 (15–24, 16–15, 22–21, 12–7)
Részletes jegyzőkönyv hamarosan!
KORÁBBAN
Zalaegerszeg–BSE 70–56 (17–13, 15–16, 22–16, 16–11)
1. Uniqa-Euroleasing Sopron 12 12 953–600 1.000
2. Uni Seat Győr 11 10 1 888–659 0.955
3. Pécs 11 9 2 877–631 0.909
4. ZTE NKK 12 8 4 840–737 0.833
5. FTC 12 8 4 815–776 0.833
6. DKSK MISI 12 5 7 763–824 0.708
7. Bajai NKK 12 5 7 776–835 0.708
8. Vasas 11 4 7 635–668 0.682
9. Ceglédi EKK 11 4 7 672–805 0.682
10. Atomerőmű KSC 11 3 8 700–840 0.636
11. ELTE-BEAC Újbuda 12 1 11 680–972 0.542
12. BSE-FCSM 13 1 12 675–927 0.538