Női kosárlabda: a Pécs ismét legyőzte a Vasast, ezzel továbbjutott

2012.03.27. 20:05
A női kosárlabda NB I rájátszásában a Pécs a negyeddöntő második meccsén is legyőzte a Vasast, így bejutott a legjobb négy közé.

A pécsiek villámrajtot véve a nyolcadik perc közepén 19–0-nál kapták első pontjukat Mansaré Manty büntetőjét követően. Zseljko Djokics bátran rotálhatta együttesét a tekintélyes előny tudatában, hiszen a Vasasnak csak pillanatnyi fellángolásai akadtak a rutinosabb vendégekkel szemben. A remekül játszó Raksányi Krisztina vezérletével a mérkőzést a pécsiek a nagyszünetig tulajdonképpen lerendezték. A záró negyedben a baranyaiaknál már a fiatalabb játékosok is szerephez jutottak, ennek köszönhetően a házigazda faragni is tudott a hátrányán, megnyerve ezzel az utolsó tíz percet.

A Pécs tehát az elődöntőbe jutott, és elvileg a Győrrel játszik, abban az esetben, ha március 31-ig rendezi a Somogyi-ügyet. Tehát a hónap végéig minden eldől.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, RÁJÁTSZÁS
NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
VASAS-BASKET–PÉCS 2010 58–82 (10–23, 11–26, 13–20, 24–13)
Pasaréti út, 250 néző. V: Gorka, Jakab, Tőzsér
VASAS: PÁL 8/3, Pusztai, Adamecz 2, Szabó Flóra 2, Teilane 12. Cs: Velkey 2, Mansaré M. 8, Bajnóczi, Kovalcsik 6, KATONA SZ. 11/3, Mányoky 5/3, Koch 2. Edző: Diósadi Deák Éva
PÉCS: RAKSÁNYI 18/3, QUIGLEY 14, Sarok 7, Horváth L. 3, Murphy 6. Cs: LACZI 13/3, Török Sz. 5, SZAMOSI 10, Csutorás 2, Balla D. 4. Edző: Zseljko Djokics
Az eredmény alakulása. 8. p.: 0–19. 9. p.: 5–19. 13. p.: 12–31. 17. p.: 19–43. 24. p.: 25–53. 27. p.: 28–62. 33. p.: 39–72. 38. p.: 54–82
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0, a Pécs javára
Diósadi Deák Éva: – Fiatal csapatomnak mindenféle szempontból még sokat kell tanulnia ahhoz, hogy felvegye a versenyt a Péccsel és a hozzá hasonló rutinos együttesekkel.
Zseljko Djokics: – Ezzel a győzelemmel elértük idei célunkat. A folytatás már csak hab a tortán, de igyekszünk minden meccsünkön odatenni magunkat és a győzelemre hajtani.