Női kosár NB I: zalai gálával jutott döntőbe a Sopron

2019.04.21. 20:37
A címvédő Sopron Basket bejutott a női kosárlabda NB I döntőjébe, mivel az elődöntő második felvonásán is legyőzte a ZTE-t. A 90–62-es siker során Alekszandra Crvendakics 29, Candice Dupree 18 pontot szerzett a bajnoknál.

A házigazda a 6. percben még vezetett (12–11), de a negyed hajráját nagyon megnyomta a címvédő, és kilenc ponttal elhúzott (18–27). A nagyszünetig kicsit kozmetikázott a ZTE, de Alekszandra Crvendakicsra nem volt ellenszere, már az első húsz perc alatt 20 pontig jutott a vendégek szerb csatára (39–46).(39–46).

A második félidőben Candice Dupree is alaposan belelendült, a harmadik negyedben pedig valósággal állva hagyta ellenfelét a Sopron, amely végül 28 ponttal nyert (62–90).

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
ZTE NKK–SOPRON BASKET 62–90 (18–27, 21–19, 11–24, 12–20)
Zalaegerszeg, 500 néző. V: Papp P., Söjtöry, Csabai-Kaskötő
ZTE: Koziar 2, PUSZTAI 15/3, MARSI 13/6, Boonstra 12, Horti 13. Csere: Benke 2, Szalay 2, Kovács G. 3/3, Preisinger. Edző: Gáspár Dávid
SOPRON: Purner 8, CRVENDAKICS 29/3, Casas 5, DUPREE 18, Határ 6. Csere: Dubei 8/6, Zahui 8, Weninger 8/6, Czukor, Varga K. Edző: Roberto Íniguez
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–9. 8. p.: 14–21. 13. p.: 22–33. 16. p.: 28–39. 22. p.: 41–50. 28. p.: 48–67. 34. p.: 51–75. 38. p.: 58–82
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0, a Sopron javára
Gáspár Dávid:
– Ami örömteli számunkra, lényegesen jobban játszottunk, mint a soproni találkozón. Gratulálok a továbbjutó gárdának és lányainknak is, mert nagyot küzdöttek.
Roberto Íniguez: – Jól felkészült, remek edzővel rendelkező csapatot győztünk le. A mérkőzés jelentős részében erős ellenfélnek bizonyult a ZTE, megérdemli, hogy a bronzéremért játsszon.