Női kosár NB I: új edzőjével nyert a Sopron Miskolcon

2015.02.22. 19:22
Coulibaly és a DVTK nem bírt a Sopronnal (Fotó: Teknős Miklós)
A már alapszakaszgyőztes Sopron hét ponttal nyert Diósgyőrben a női kosárlabda NB I 17. fordulójában.

A találkozón először ült a kispadon a soproniak héten kinevezett régi-új edzője, Sterbenz László

Az összecsapás során a második negyedben volt valamivel erősebb a vendég együttes, a többi szakasz viszonylag kiegyenlített küzdelmet hozott.

A Sopron győzelme elsősorban kiváló dobóteljesítményének köszönhető, a vendégek átlagban minden második dobása pontos volt. Ezzel szemben a diósgyőriek csak 37 százalékkal dobtak mezőnyből.

A DVTK-ban Naignouma „Mima” Coulibaly, a Sopronban Bria Hartley jutott 19 pontig, ezzel csapatuk legeredményesebbjei voltak.

A másik mai mérkőzésen a címvédő PINKK kikapott a vendég Győrtől.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
17. FORDULÓ

ALUINVENT DVTK–UNIQA EUROLEASING SOPRON 70–77 (16–18, 14–19, 20–19, 20–21)
Miskolc, 1800 néző. V: Kapitány, Frányó, Tőzsér
DVTK: Czank 9, BÁLINT R. 9/6, Dubei 2, Szécsi 2, COULIBALY 19. Csere: Rasheed 5/3, Allison 8, HORVÁTH B. 13/9, Ciappina 2, Bishop 1. Edző: Maikel Lopez
SOPRON: Ciglar 4, HARTLEY 19/6, SIMON ZS. 11/9, Stankovic 4, Kuttor 2. Csere: CRVENDAKICS 13/3, Weninger, Zsovár 3/3, KRNJIC 13, Krivacevic 8. Edző: Sterbenz László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 6–10. 8. p.: 14–10. 11. p.: 16–21. 15. p.: 21–25. 16. p.: 24–25. 18. p.: 26–34. 23. p.: 36–42. 25. p.: 41–42. 32. p.: 55–58. 33. p.: 58–61. 36. p.: 61–70. 39. p.: 67–73
Maikel Lopez:
– Egy hét alatt két rangadót játszottunk, így nem jutott elég időnk arra, hogy a soproniakból felkészüljünk. A mérkőzés látványos volt, miondent mérlegre téve a Sopron sikere megérdemelt. Mi folytatjuk a munkát annak érdekében, hogy kiszolgáljuk közönségünket.
Sterbenz László: – Ebbe a helyzetbe belecsöppentem, így a csapattal együtt először próbálhattam ki, hogy mire vagyok és vagyunk képesek a nagyon erős kerettel rendelkező DVTK ellen. Jó volt a találkozó ritmusa, mi több támadólepattanót szereztünk, pontosabban dobtunk és négy centert is forgattunk. Elégedett vagyok a látottakkal, bár azért „az elájulástól” messze vagyok.

PINKK-PÉCSI 424–CMB CARGO UNI GYŐR 48–59 (15–14, 12–16, 9–14, 12–15)
Komló, 300
néző. V: Papp P., Farkas G., Söjtöry
PINKK: Sánta, FAULKNER 16/3, Laczi 2, HALVARSSON 15, Stewart 6. Cs: Egnell 4, Nagy Dorottya 5/3, Ruják, Gémes-Sarok, Őri. Edző: David Leman
GYŐR: RADOCSAJ 20, Horváth K. 1, Laklóth 2, IVANOVICS 11/6, VAJDA 15/6. Cs: Czirják 4/3, Vincze 6, Török Á. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 3. p.: 6–0. 6. p.: 6–10. 13. p.: 17–16. 17. p.: 24–22. 23. p.: 27–38. 26. p.: 28–40. 33. p.: 39–51. 37. p.: 44–51
Kipontozódott: Laklóth (37. p.)
David Leman:
– Tudtuk, hogy a Győr jó csapat, ezért szoros mérkőzésre számítottunk. Az első félidőben jól tartottuk magunkat, de már ekkor is sok eladott labdánk volt. A másodikban rendre kimaradtak a dobásaink, a védekezésünk rendben volt, de nem használtuk ki az ebből adódó előnyöket. A Győr tudta tartani a megszerzett vezetését. Előre kell tekintenünk, és készülni a Sopron elleni mérkőzésre.
Völgyi Péter: – Védekezésben minimális hibaszázalékkal, fegyelmezetten dolgoztunk, ennek köszönhetjük az idegenbeli győzelmet.