Női kosár NB I: sima zalaegerszegi siker Budapesten

2018.12.08. 17:56
A ZTE 23 ponttal nyert a fővárosi BEAC vendégeként a női kosárlabda NB I szombati játéknapjának első mérkőzésén. A nap másik meccsén az NKE-Csata legyőzte a PINKK-et.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ELTE BEAC ÚJBUDA–ZTE NKK 58–81
(13–23, 14–27, 12–14, 19–17)
Gabányi-sportcsarnok, 150
néző. V: Győrffy, Balog Gy., Csabai-Kaskötő
BEAC:
SZABÓ D. 20/12, Vincze V., Laklóth 4, Kovács V. 2, Mandics 4. Csere: Tóth D., György 1, Beckley 7/3, SUPPÁN 11/3, Papp K. 9, Angyal N. Edző: Balogh Judit
ZALAEGERSZEG:
Koizar 6/6, Pusztai P. 3, MALCI 16/12, BOONSTRA 15/3, HORTI 12. Csere: Hegedűs-Őri 2, Gáspár-Szalay 9, PARKER 18, Benke, Preisinger. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 4. perc:
5–16. 8. p.: 10–23. 13. p.: 15–30. 17. p.: 22–42. 23. p.: 30–54. 27. p.: 37–60. 34. p.: 48–67. 38. p.: 58–76
Kipontozódott:
Gáspár-Szalay (34. p.), Mandics (39. p.)
Balogh Judit: –
Karácsonyra egy olyan vekkert kérünk, amely nem húszpercnyi késéssel szólal meg.
Gáspár Dávid: –
Örülök a győzelemnek, annak ugyanakkor kevésbé, hogy a második félidőben nem tudtuk azt a magas hőfokú játékot hozni, amit az első húsz percben nyújtottunk. Megbeszéltük, hogy ugyanazt az energiát vigyük át támadásban és védekezésben is a második félidőre, ez nem sikerült. A BEAC feljavult a szünet után, jól bontotta a védekezésünket egy-egyben.
BEAC:

NKE-CSATA–PINKK-PÉCSI 424 71–58 (12–12, 24–16, 20–16, 15–14)
NKE Ludovika Aréna, 200 néző. V: Cziffra, Hervay, Kulcsár
CSATA: HORVÁTH B. 11/9, AUSTRIA 11/3, Mányoky R. 3/3, Radócz 9/3, LANG 17/3. Csere: Lelik 5/3, Nagy-Bujdosó 8, Angyal B., Pálinkás 7. Edző: Tursics Krisztián
PINKK: SZŰCS R. 10/6, Szűcs L. 5/3, Sánta 11/6, Jáhni 13, PODRUG 12. Csere: Dzankic 5/3, Zsilinszki, Markovics 2. Edző: Laczka Miklós
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–7. 8. p.: 12–7. 13. p.: 17–16. 17. p.: 24–25. 24. p.: 43–36. 28. p.: 52–40. 32. p.: 58–51. 37. p.: 64–53
Tursics Krisztián:
– Nem volt közönségszórakoztató meccs, az elején ismét sikerült bealudnunk, ritmustalan volt a játékunk. A harmadik negyedben bedobtunk négy kinti dobást, aminek köszönhetően megalapoztuk a sikerünket. A győzelmet pozitívan kell értékelni, ennek köszönhetően sikerült bejutnunk a Magyar Kupa nyolcas döntőjébe.
Laczka Miklós: – Védekezésben voltak jó momentumaink, de időnként hiányzott a keménység és sokat hibáztunk a tranzíciós játékban is. Sajnos az nem fér bele, hogy az üres dobóhelyzeteinket nem tudjuk értékesíteni és a néhány perces rövidzárlatokat sem tudjuk áthidalni.

1. Sopron Basket 9 9 789–498 1.000
2. Aluinvent DVTK Miskolc 8 6 2 660–542 0.875
3. Atomerőmű KSC Szekszárd 8 6 2 563–471 0.875
4. ZTE Női KK 10 7 3 742–670 0.850
5. NKE-Csata 9 6 3 630–608 0.833
6. PEAC-Pécs 8 5 3 568–537 0.813
7. CMB Cargo-Uni Győr 8 3 5 592–554 0.688
8. Vasas Akadémia 8 3 5 550–605 0.688