Női kosár NB I: PEAC-siker a pécsi párviadal hétfői meccsén

2014.04.28. 19:52
Abby Bishop (jobbra) 19 pontot szerzett a PEAC-nak <br />(Fotó: Grnák László)
A PEAC-Pécs hazai pályán végig vezetve, 80–69-re legyőzte a PINKK 424 Pécsi csapatát a női kosárlabda NB I döntőjének hétfő esti harmadik mérkőzésén, és 2–1-es vezetésre tett szert az egyik fél harmadik sikeréig tartó finálé összesítésében.

A PEAC már az első negyedben jelentős előnyt épített: 4-4 után Raksányi Krisztina triplájára és duplájára 7–0 épült, majd 13–8 után következett egy kilencpontos hazai széria (22–8).

A második negyedben Lucila Pascua és Louella Tomlinson kosarai révén felzárkózott a a védekezésben feljavuló PINKK (33–28), sőt a harmadik negyed elején – miután ugyanők egy-egy újabb közeli találattal jelentkeztek – egy triplányira volt az egyenlítés (37–34).

Ekkor Nagy-Bujdosó Nóra és Maurita Reid egy-egy duplával ismét eltávolította „vendégeket" (41–34), és egészen az utolsó öt perc kezdetéig tíz pont körül billegett a különbség. Sarok Nikolett hármasa és Ruják Nóra duplája révén hirtelen olyannyira közel került a PINKK (66–61), hogy Djokics Zseljko, a hazaiak edzője elérkezettnek látta egy gyors megbeszélés idejét.

Az időkérés után a PEAC-os lányok eladták a labdát, viszont gyorsan visszaszerezték, és Raksányi egy triplával megnyugvást hozott. Reid 2+1-es „csomagját" a PINKK legjobbja, Pascua kipontozódása ízesítette, Reid újabb közelije után végleg elhúzott a PEAC (76–63), és az utolsó percben már nem forgott veszélyben a győzelme.

A negyedik mérkőzést szerdán játsszák.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
DÖNTŐ, HARMADIK MÉRKŐZÉS

PEAC-PÉCS–PINKK PÉCSI 424 80–69 (27–12, 10–18, 17–15, 26–24)
Pécs, 2300
néző. V: Cziffra, Papp P., Frányó
PEAC-PÉCS: Raksányi 14/6, REID 19, JOVANOVICS 12, Nagy-Bujdosó 6, BISHOP 19/3. Csere: Fűrész 6/3, Kublina 4, Pap R., Orozovics, Nagy D.
PINKK PÉCSI 424: Kennedy 11/3, Sarok 5/3, Holt 12, Őri 2, Tomlinson 11. Csere: Iványi 6, Ruják 4, PASCUA 18, Győri, Kováts N.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–4. 6. p.: 18–8. 13. p.: 27–16. 17. p.: 31–24. 23. p.: 39–34. 26. p.: 43–36. 33. p.: 58–48. 37. p.: 66–61
Kipontozódott: Pascua (38. p.), Tomlinson (39. p.)
Mezőnybeli dobószázalék: 30/51 (59%), ill. 26/59 (44%). Hárompontosok dobószázaléka: 4/15 (27%), ill. 2/15 (13%). Büntetők dobószázaléka: 16/21 (76%), ill. 15/16 (94%)
Lepattanók: 33, ill. 22. Támadólepattanók: 5, ill. 5. Legtöbb lepattanó: Bishop 10, ill. Pascua 7
Legtöbb gólpassz: Reid 4, ill. Holt 4
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a PEAC-Pécs javára
Djokics Zseljko: – Nagyon boldog vagyok, hogy nyertünk, de nem vagyok elégedett a védekezésünkkel a második és a negyedik negyedben. Ahhoz, hogy meg tudjuk nyerni a párharcot, hatvan pont alatt kell tartanunk az ellenfelünket, ez lesz a célunk a következő mérkőzésen. A közönség fantasztikus hangulatot teremtett a csarnokban.
Roberto Hernández: – Második éve vagyok Magyarországon, amikor ideérkeztem, valaki mondott valamit a játékvezetőkről, de nem hittem el. Ma már látom, hogy a PEAC ellen minden meccsünkön kapunk három technikai faultot vagy sportszerűtlenség miattit. Úgy gondolom, ez tiszteletlenség a csapatom és a klub iránt. Érdekes, hogy egy olyan csapat, amelyik folyamatosan a faulthatáron védekezik, soha nem kap sem technikait, sem sportszerűtlent. Valaki vagy valami van a háttérben.

AZ 5. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRd–UNI GYŐR 77–65 (17–14, 16–17, 24–16, 20–18)
Szekszárd, 250
néző. V: Farkas G., Söjtöry, Németh Cs.
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 17/3, SCSEKICS 10/3, Dusanics 8, ZELE 16, Singleton 8. Csere: Theodoreán, Simon A. 6, Studer Zs. 3, Kotnik 6, Hajdu, Tamis 3/3. Edző: Magyar Gergely
GYŐR: Gambiraza 10, SEMSEI 26/3, Ivanovics 5/3, LAKLÓTH 14/6, Mansaré 4. Csere: Lengyel D. 4, Fejes, Dobos 2, Koch. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 2. perc: 3–2. 6. p.: 8–8. 8. p.: 15–12. 15. p.: 23–27. 17. p.: 30–27. 23. p.: 37–36. 26. p.: 47–38. 29. p.: 54–45. 32. p.: 59–51. 36. p.: 65–59. 38. p.: 71–63
Kipontozódott: Zele (38. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Szekszárd javára
Magyar Gergely:
– Köszönöm a lányoknak az egész éves munkát. Ahogy azoknak is, akik segítették az enyémet. Akik nem, azoknak nem. Mindenki büszke lehet magára, mert történelmet írtunk.
Bencze Tamás: – Gratulálok a Szekszárdnak, a két meccs alapján megérdemelten szerezte meg az ötödik helyet. Ez a Győr nem az a Győr, amelyet korábban láthattak, de igaz az is, hogy ezt a párharcot nem itt vesztettük el. Huszonkét eladott labdával nem lehet meccset nyerni.

A 7. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
MTK BUDAPEST–ZTE NKK 83–69 (20–29, 22–15, 19–15, 22–10)
Városmajor, 100
néző. V: Jurák, Minár, Válé
MTK BUDAPEST: Orsó 13/3, MEDGYESSY 15/3, Vukov 6, STITLICA 12, BAGI 17. Csere: Cymmer, Baksa 6, REINER 14/3. Edző: Sztevan Csupics
ZTE NKK: Török Sz. 13/6, IVANOVICS 16/3, VARGA ZS. 15, Czukor 10/3, Horváth Zs. 6. Csere: Mányoky 5/3, Fuisz 4, Vágvölgyi. Edző: Gáll Tamás
Kipontozódott: Cymmer (25. p.), Czukor (34. p.), Medgyessy (38. p.), Mányoky (40. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 az MTK javára
Sztevan Csupics:
– Gratulálok a lányoknak, újabb mérkőzést sikerült megfordítaniuk a második félidőben. Jó pihenést kívánok mindenkinek!
Gáll Tamás: – A harmincötödik percig nyílt volt a meccs. A tizenegy kihagyott büntetőnk és a játékvezetők is a gödörbe löktek minket, ezt már nem bírtuk el.