Női kosár NB I: a Sopron kétszeri hosszabbítás után győzte le a DVTK-t

FAZEKAS ZOLTÁN, KOLODZEY TAMÁSFAZEKAS ZOLTÁN, KOLODZEY TAMÁS
2020.03.01. 19:59
A női kosárlabda NB I 21. fordulójában a Sopron kétszeri hosszabbítás után 95–91-re legyőzte a DVTK-t idegenben.
Parádés meccset játszott egymással a DVTK és a Sopron (Fotó: Koncz György) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK

Mérsékelt érdeklődés és matinéhoz fogható visszafogott hangulatban kezdődött, 130 perccel és kétszeri hosszabbítás után a tavalyi bajnoki döntőt idéző hangorkánban fejeződött be a DVTK–Sopron rangadó vasárnap. Nem volt tétje a mérkőzésnek, ugyanis a címvédő vendégek már korábban megnyerték az alapszakaszt, míg a borsodiak a PEAC elleni hazai sikerrel biztosították a második helyüket a rájátszásra. Ennek ellenére érdekes meccsre lehetett számítani, hiszen a két együttes csütörtökön ismét összecsap egymással: a sorsolás szeszélye miatt a Pécsen megrendezésre kerülő Magyar Kupa negyeddöntőjében találkoznak majd, azaz egy potenciális győztes-jelölt már az elődöntőbe sem jut. Emiatt persze várható volt némi taktikázás az edzők részéről, hiszen a felek aligha akarták kijátszani az összes adujukat a nagyobb jelentőséggel bíró MK-meccs előtt. A tétnélküliség ugyanakkor azzal is kecsegtetett, hogy látványos, pontgazdag lesz az összecsapás – s nem is csalódtunk, az alapszakasz egyik, ha nem a legjobb meccsét láthattuk.

A Sopron eseménydús napokon van túl, s itt nem arra gondolunk, hogy több játékossal és az egész szakmai stábbal szerződést hosszabbítottak, hanem a nemzetközi kupabúcsúra. A csapat a koronavírus veszélye miatt sem Olaszországban, sem pedig a szlovéniai Ljubljanában nem akart megmérkőzni a Schióval az Euroliga zárófordulójában, így a csoportja utolsó előtti helyére csúszott vissza és az Európa-kupában sem folytathatta. Ami a vasárnapot illeti, ötletes és kombinatív játékkal nyitott a sérülés miatt Goree Cyesha nélkül felálló vendéglátótó, amely motiváltabbnak tűnt, s amelynek játékosai 30 pontot dobtak a bajnoknak az első negyedben. Hasonlóan gyenge védekezésre egyszer volt példa a Sopronnál az NB I-es szezonban, amikor 32-t engedélyezett a PEAC-nak, mondjuk akkor ki is kapott az együttes... Maja Skorics triplájával tíz ponttal is vezetett a DVTK (33–23), de a 19. percben már a mélyebb rotációval dolgozó vendégek álltak jobban.

Fordulás után megint feljebb kapcsoltak a borsodiak és az ihletett formában kosarazó Skorics vezérletével fordítottak, majd remek hárompontosokkal újra elhúztak tizenegy ponttal a 28. percre. Egy-egy jó védekezés vagy támadás után Cziczás László, a hazaiak edzője, aki végigugrálta a meccset az oldalvonal mellett, azonnal pacsizott játékosaival, ezzel is motiválva játékosait. Természetesen a bajnok sem akart kikapni, s a sorminta szerint ismét átvette a vezetést a 37. percben – de 40 perc nem lett elég a döntéshez, mert noha mindkét csapatnak volt esélye, egyik sem tudta az utolsó percben kicsikarni a győzelmet.

Az első ráadás bizonyította, igenis fontos volt a meccs a feleknek, hiszen a 45. percben is a legerősebb ötösök voltak a parketten. A második hosszabbításban már elemi hibákat követtek el a láthatóan nagyon elfáradó játékosok, s a sors fintoraként a tulajdonképpeni győztes kosarat a miskolci nevelésű Dubei Debóra szerezte 12 másodperccel az 50. perc letelte előtt...

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
ALUINVENT DVTK MISKOLC–SOPRON BASKET 91–95 (30–21, 12–24, 23–14, 12–18, 8–8, 6–10) – kétszeri hosszabbítás után
Miskolc, 1000
néző. V: Cziffra, Tóth C., Minár
DIÓSGYŐR: MEDGYESSY 14/6, Pusztai 4, WALKER-KIMBROUGH 26/9, SKORICS 22/12, Morrison 12/3
Csere: Kányási, Szücs R., Kiss A. 7, Zele 6
Edző: Cziczás László
SOPRON: January 7/3, Czukor 3/3, Crvendakics 9/3, DUPREE 17, BROOKS 29/9
Csere: Határ 14, Dubei 4, Fegyverneky 8, Varga K., Weninger 4/3
Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 3. perc: 11–5. 8. p.: 23–16. 14. p.: 37–32. 18. p.: 40–39. 23. p.: 48–52. 26. p.: 57–52. 27. p.: 64–53. 33. p.: 65–64. 36. p.: 73–70. 37. p.: 73–74. 40. p.: 77–77. 42. p.: 83–83. 44. p.: 83–85. 47. p.: 87–89. 50. p.: 89–91
Kipontozódott: Kiss A. (41. p.)
Cziczás László: – Elismerésem a csapatomnak, hiszen egyik kulcsemberünk, Goree Cyesha nélkül is jól teljesített, és ez megsüvegelendő. Jó formában van az együttes, így nagyon közel álltunk a bravúrhoz, és ha mi győzünk, akkor sem szólhatott volna senki egy szót sem. A találkozó jól szolgálta a kosárlabda népszerűsítését.
Gáspár Dávid: – A szurkolók fantasztikus hangulatot teremtettek, a nézők biztosan nem unatkoztak, mert két olyan csapat csatáját láthatták, amelyek vérre menő küzdelmet folytattak a presztízsmeccsen. Voltak hibáink, de a DVTK otthonában nyerni nagy dolog.

PEAC-PÉCS–PINKK-PÉCSI 424 77–85 (14–19, 20–20, 25–20, 18–26)
Pécs, 200 néző. V: Papp P., Goda, Balogh Gy.
PEAC: Sánta P. 5, CONWRIGHT 18/3, Wentzel 5/3, Udodenko 11/3, Bravard 9/3
Csere: HEGEDŰS J. 16/3, Marossy-Ruják 10/6, Varga E., Habling 3
Edző: Meszlényi Róbert
PINKK: TENYÉR 11/6, STACH 23/3, Mandics 7, JÁHNI 10/3, Landry 15
Csere: Vári 5, Jurkevicsusz 8, Szücs L. 2, Kovács K. 4
Edző: Vanja Miljkovic
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–2. 6. p.: 10–10. 13. p.: 19–25. 17. p.: 27–31. 23. p.: 37–45. 26. p.: 50–51. 33. p.: 62–72. 37. p.: 68–76
Meszlényi Róbert: – Szerencse, hogy ez a meccs nem számított, mert ennél több nem volt bennünk.
Vanja Miljkovic: – Talán a nézőknek nem volt szórakoztató a mérkőzés, de kihasználtuk, hogy a PEAC két kemény találkozóból jött sok sérülttel.