Női kosár NB I: nem adott esélyt a Sopron az MTK-nak

2014.02.14. 19:58
Az Uniqa Euroleasing Sopron esélyeshez méltóan legyőzte a vendég MTK Budapestet a női kosárlabda NB I középszakaszának pénteki mérkőzésén.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, 2. FORDULÓ

UNIQA EUROLEASING SOPRON–MTK-BUDAPEST 74–52 (21–15, 23–9, 16–15, 14–13)
Sopron, 300 néző. V: Jurák, Tóth K., Horváth A.
SOPRON: Böröndy 3, Fegyverneky 9/3, SIMON ZS. 14/6, Hawkins 13, Stankovics. Csere: Wéninger, TETEMONDOVA 14/9, Licskai 4, CIGLAR 12/3, Krnjic 5, Zsovár. Edző: Igor Polenek
MTK: Medgyessy 6, Orsó, Vukov 5/3, Reiner, SVITLICA 20. Csere: Bagi 6, Baksa 6, Szabó V. 3, Cymmer 2, Mihaczi 4, Varga B. Edző: Stevan Csupics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 12–2. 7. p.: 20–10. 13. p.: 31–21. 38. p.: 38–21. 23. p.: 47–28. 26. p.: 52–34. 28. p.: 57–39. 33. p.: 66–43. 37. p.: 71–50
Igor Polenek:
– Nem csak a győzelem volt számunkra fontos, hanem hogy Simonnak és Tetemondovának több játéklehetőséget biztosítsunk. Szeretnénk, ha jó formában érkeznének a következő találkozóra. Két-három napunk van, hogy megfelelően felkészüljünk a franciaországi Euroliga mérkőzésünkre.
Stevan Csupics: – Jó kis mérkőzést játszottunk, és három negyeden keresztül megfelelő partnerek voltunk. A második negyedben a hazaiak produkáltak egy jó öt percet, és ekkor elléptek tőlünk. Azt hiszem megfelelően felkészítettük a hazaiakat az Euroliga-mérkőzésre.NŐI KOSÁRLABDA NB I

1. UNI Gyõr 9 8 1 713–516 0.944
2. PEAC-Pécs NKK 9 7 2 615–529 0.889
3. DVTK 10 7 3 766–585 0.850
4. UNIQA Euroleasing Sopron 10 7 3 709–595 0.850
5. PINKK Pécsi 424 10 6 4 702–600 0.800
6. Atomerőmű KSC Szekszárd 9 5 4 626–681 0.778
7. ZTE NKK 9 3 6 525–589 0.667
8. MTK-Budapest 10 3 7 610–660 0.650