Női kosár NB I: fölényesen nyert a Szekszárd és a Győr

2019.02.23. 20:36
A Szekszárd, a Győr és a Cegléd idegenben, a DVTK és a Csata hazai pályán győzött a női kosárlabda NB I 19. fordulójának szombati játéknapján. A BEAC közel volt a bravúros győzelemhez, 25–5-ös szakasszal fordított a Cegléd ellen, de a végjáték a vendégeké volt.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
19. FORDULÓ, szombati mérkőzések

PINKK-PÉCSI 424–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 71–92 (17–29, 25–18, 9–26, 20–19)
Kozármisleny, 200
néző. V: Cziffra, Söjtöry, Kovács N.
PINKK: SÁNTA 11, Dzankic 10/6, Szűcs L. 5/3, Podrug 6, Jáhni 6. Csere: MARKOVIC 13/3, VÁRI 10, Raus 10/3, Zsilinszki. Edző: Laczka Miklós
SZEKSZÁRD: Studer Á. 3/3, DOJKIC 22/6, Theodoreán 10/6, Bishop 6, MCCALL 14. Csere: Mansaré 5, Bálint 4, GEREBEN 17, Kiss V. 2, Studer Zs. 9/3, Vincze N. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–15. 8. p.: 13–21. 13. p.: 23–29. 17. p.: 34–42. 22. p.: 42–55. 25. p.: 44–61. 29. p.: 47–69. 33. p.: 58–81. 37. p.: 63–83
Laczka Miklós:
– Az első félidőben remekül játszottunk, de a harmadik negyedben nem koncentráltunk eléggé. Ennek ellenére úgy érzem, jó irányban haladunk.
Djokics Zseljko: – A második negyedet kivéve jól kosárlabdáztunk. Sok kosarat dobtunk, kilencvennél több ponttal jól szórakoztattuk a közönséget. Most pihenünk és készülünk a Magyar Kupára.

ALUINVENT DVTK MISKOLC–VASAS AKADÉMIA 80–71 (20–11, 22–23, 25–20, 13–17)
Miskolc, 600
néző. V: Praksch, Goda, Major
DVTK: Medgyessy 5/3, Kányási, WALKER-KIMBROUGH 25/3, Putnina 4, Mokango 6. Csere: SKORICS 14, Zele 6, Szabó Fanni 2, KISS A. 16, Szűcs R. 2, Eperjesi. Edző: Cziczás László
VASAS: Dombai 11, Bach, Böröndy V. 8, Heljic 4, KARAKASEVICS 17/3. Csere: Tóth O. 9/3, VARGA A. 11/3, Vukov 8/6, Budácsik, Boros, Szmailbegovics 3/3. Edző: Földi Attila
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–4. 6. p.: 12–6. 14. p.: 24–24. 17. p.: 35–26. 22. p.: 40–33. 28. p.: 65–52. 35. p.: 80–59
Cziczás László:
– Tenisznyelven szólva nagyon sok ki nem kényszerített hibánk volt. Emiatt a mérkőzés színvonala nem mindig verte az eget, de volt egy-két jó periódusunk, és ezek döntöttek. A találkozón láttam biztató jeleket, és örvendetes, hogy Szűcs Réka is jól szállt be.
Földi Attila: – Ahhoz, hogy egy ilyen meccset megnyerjünk, hinnünk kell önmagunkban. Rengeteg eladott labdánk volt, ha ezekből kevesebbet számlálunk, akkor izgalmasabbá tehettük volna a mérkőzést. Így azt kell mondanom, hogy ez a meccs jó lecke volt nekünk.

NKE-FCSM CSATA–ZTE NKK 80–63 (25–23, 22–15, 24–12, 9–13)
NKE Ludovika Aréna, 200
néző. V: Tőzsér, Frányó, Pozsonyi
CSATA: Austria 8/6, LELIK 17/9, N. JOVANOVICS 18/12, Nagy-Bujdosó 6/6, LANG 10. Csere: HORVÁTH B. 8/3, Antics 4, Barnai 5, Mányoky R., Angyal B. 4, Radócz, Solymosi. Edző: Tursics Krisztián
ZALAEGERSZEG: Koizar 5/3, Pusztai P. 5/3, Malci 6, Hegedűs-Őri 4, HORTI D. 12. Csere: Gáspár-Szalay 5/3, BOONSTRA 16/3, Kovács G. 5/3, Benke S. 5. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 4. perc: 12–4. 8. p.: 24–17. 13. p.: 30–25. 18. p.: 41–33. 23. p.: 60–41. 27. p.: 65–46. 33. p.: 76–54. 37. p.: 78–57
Kipontozódott: Mányoky R. (40. p.)
Tursics Krisztián:
– Három vereséget követően szerettünk volna javítani a ZTE ellen, és ez sikerült is. Mind a Vasas, mind a Cegléd elleni vereség nem várt volt, igyekeztünk megszakítani a rossz sorozatunkat. Támadásban és védekezésben is voltak nagyon jó periódusaink, játékunk már hasonlított ahhoz, amit látni szeretnék. Örülök annak, hogy igen jó százalékkal dobtuk a triplákat, ami fontos része játékunknak, hiszen dobócsapat vagyunk. Igazi csapatként játszottunk.
Gáspár Dávid: – Megérdemelt Csata-győzelem született, hiszen ellenfelünk végig kontrollálta a meccset, egyértelmű volt a hazai siker. Az ilyen jellegű meccs a legfájóbb az edzőnek, de remélhetőleg játékosaimnak is. Az eddigi játékunk nem ezt predesztinálta, és ebbe nem nyugszom bele. A jövőben változtatni fogunk, mindenkinek be kell állnia a sorba és a maximumot kell teljesítenie a pályán.

MTK BUDAPEST–CMB CARGO-UNI GYŐR 48–84 (15–17, 16–22, 11–21, 6–24)
Városmajor, 73
néző. V: Kapitány, Balog Gy., Horváth Cs.
MTK: Czirják 7/3, Szeitl 2, Süle 7/3, HEGEDŰS J. 16/3, SZABÓ FLÓRA 10. Csere: Wéber 3/3, Pusztai S., Koch 1, Gróf T., Bernáth 2. Edző: Nagy Dorottya
GYŐR: Brown 4, RAKSÁNYI 6, Török Á. 8/6, SZPANU 10/3, GRAY 22. Csere: Czank 10/6, KRNJICS 21, Varga Zs., Mandics 1, Baffy, Szabó P. 2. Megbízott edző: Patai Benjámin
Nagy Dorottya:
– Az első félidő tökéletes volt. A harmadik negyedben botlottunk, ahogy szoktunk, elfáradtunk. A negyedik negyedben teljesen összeomlottunk, különösen centerben múltak felül minket.
Patai Benjámin: – Ezt a győzelmet az édesapját gyászoló edzőnknek, Milos Pavlovicsnak ajánljuk. Nagy megtiszteltetés volt, hogy én helyettesíthettem, ez az ő munkája. Az első félidőben megizzasztottak minket, különösen Hegedűs Janka. Köszönöm szépen a lányoknak, egész héten nagyon szépen dolgoztak. A második félidőben sikerült megakadályoznunk, hogy sok pontot dobjon az ellenfél. Ez a győzelem igazi csapatteljesítmény volt, négy játékos is két számjegyű pontot ért el.

ELTE BEAC ÚJBUDA–VBW CEKK CEGLÉD 62–68 (22–28, 11–21, 18–3, 11–16)
Gabányi-sportcsarnok, 300
néző. V: Benczur, Balogh Gy., Csabai-Kaskötő
BEAC: Papp K. 7/6, Dúl P. 11, LAKLÓTH 11, BECKLEY 16/9, Mandic 4. Csere: Kovács V. 2, Szabó D. 8, György, Nagy E., Tóth D. 3/3. Edző: Balogh Judit
CEGLÉD: SWANIER 18/6, POPOVICS 21/9, Révész B. 2, Kobolák, BAUGH 14. Csere: Gorjanácz 6, Böröndy D. 3/3, Hamilton-Carter 4, Révész L. Edző: Peter Jankovic
Kipontozódott: Kovács V. (39. p.)
Balogh Judit:
– Papp Klaudia bokasérülése miatt ha nyertünk volna, akkor is túl nagy árat fizettünk volna érte, így, hogy kikaptunk, még inkább.
Peter Jankovic: – Félidőben elmondtam a lányoknak, hogy a mérkőzés nem húsz percig tart, ennek ellenére a BEAC agresszív védekezése megzavart minket. De a végén volt tartásunk, örülök, hogy sikerült megszereznünk első idegenbeli győzelmünket. Jól fog jönni a csapatnak a szünet.

A PEAC-Pécs–Sopron mérkőzést március 26-ra halasztották.