Női kosár NB I: remek ZTE-siker Győrben, óriási Csata-fordítás

2018.10.13. 20:32
A ZTE 65–63-ra győzött az eddig hibátlan Győr vendégeként a női kosárlabda NB I 3. fordulójának szombati játéknapján. Meglepő idegenbeli diadalt aratott az NKE-Csata is az Aluinvent DVTK otthonában (67–64), míg a legutóbbi két döntős, a Sopron és a Szekszárd könnyedén érvényesítette a papírformát.

A ZTE az első félidőben jobbára vezetett a Győr otthonában, de úgy tűnt, a nagyszünet után a maga javára fordítja az állást az első két meccsét megnyerő hazai csapat. 44–41-es győri vezetést követően azonban 10–1-es zalai futás következett, a negyedik negyedben tíz fölé is kúszott a különbség, így hiába volt a meccs utolsó kilenc pontja a hazaiaké, az már nem volt elég az újabb fordításhoz.ZTE az első félidőben jobbára vezetett a Győr otthonában, de úgy tűnt, a nagyszünet után a maga javára fordítja az állást az első két meccsét megnyerő hazai csapat. 44–41-es győri vezetést követően azonban 10–1-es zalai futás következett, a negyedik negyedben tíz fölé is kúszott a különbség, így hiába volt a meccs utolsó kilenc pontja a hazaiaké, az már nem volt elég az újabb fordításhoz.

A DVTK erősen kezdett az NKE-Csata ellen, még a harmadik negyed 4. percében is tekintélyes előnyben volt (51–42), de a fővárosiak 17–5-ös rohammal fordítottak az utolsó játékrész elejére, és kiélezett végjátékban megnyerték a mérkőzést. A vendégeknél a négy triplát a helyére küldő fiatal Lelik Réka 20 pontig jutott, Nagy-Bujdosó Nóra 14, Kelsey Lang 12 ponttal zárt, a hazai csapatban Shatori Walker-Kimbrough 13-at szerzett.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
3. FORDULÓ, szombati mérkőzések

CMB CARGO UNI GYŐR–ZTE NKK 63–65 (19–20, 11–15, 17–18, 16–12)
Győr, 150
néző. Vezette: Földházi, Vida, Csabai-Kaskötő
GYŐR: BROWN 12/6, RAKSÁNYI 10/6, Török 8/6, SZPANOU 17/6, Gray 12. Csere: Nagy D., Varga Zs. 4, Krnjics, Baffy, Laklóth, Czank, Szabó P. Edző: Sandro Orlando
ZTE: KOIZAR 6/3, Kovács G. 3/3, HARRISON 17/15, Hegedűs-Őri 7/3, Parker 7. Csere: HORTI 8, BOONSTRA 10, Szalay 2, Benke 5/3. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–8. 7. p.: 14–14. 13. p.: 22–21. 17. p.: 30–32. 22. p.: 30–35. 25. p.: 42–39. 28. p.: 45–48. 34. p.: 49–58. 36. p.: 52–62. 39. p.: 60–65
Kipontozódott: Gray (40. p.), Horti (40. p.)
Sandro Orlando:
– Meglátszik, hogy még folyamatban van a csapat építése, míg általában jó védekezésből lesz jó támadás, nekünk jól kell támadni ahhoz, hogy jól védekezzünk. Harminc percig az egyéni játékot erőltettük, s ezzel nem lehetett nyerni a ZTE ellen.
Gáspár Dávid: – Eredményesen tudtuk lelassítani a Győr gyors támadásokra építő játékát, ezzel sikerült elérni a bravúros győzelmet. Nagyon örülök neki, de nem értékeljük túl, dolgozunk tovább.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–ELTE BEAC ÚJBUDA 86–55 (28–21, 23–13, 20–8, 15–13)
Szekszárd, 800
néző. Vezette: Praksch, Kovács N., Radnóti
SZEKSZÁRD: Studer Á. 6, Eldebrink 6/3, GEREBEN 9/3, McCall 2, BISHOP 13/3. Csere: Theodoreán 7/3, MANSARÉ 13/3, JOVANOVICS 11/3, KISS V. 12, Bálint R. 7, Studer Zs., Vincze N. Edző: Djokics Zseljko
BEAC: Papp K. 17/3, Szabó II D. 2, Beckley 13/12, MÉRÉSZ B. 16, Mandics 5. Csere: Suppán 2, Angyal N., Tóth D., Nagy E., Vincze V. Edző: Balogh Judit
Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–2. 6. p.: 10–11. 9. p.: 22–18. 12. p.: 36–25. 15. p.: 38–29. 18. p.: 46–34. 21. p.: 51–34. 24. p.: 56–36. 27. p.: 67–40. 30. p.: 71–42. 33. p.: 73–46. 36. p.: 82–46. 39. p.: 86–53
Djokics Zseljko:
– Az Euroliga-selejtező után nehéz volt felpörögni erre a mérkőzésre, de csapatként szép, közönségszórakoztató játékkal sikerült nyernünk.
Balogh Judit: – A pofonokat állni sem könnyű, egyelőre ebben jeleskedünk.

ALUINVENT DVTK MISKOLC–NKE-CSATA 64–67 (28–15, 16–18, 12–20, 8–14)
Miskolc, 1050
néző. Vezette: Jakab, Sallai, Bagi
DVTK: Medgyessy 7/3, Kányási 6, Skorics 11, WALKER-KIMBROUGH 13, Mokango 10. Csere: Szabó F., Katona 6, Sulciute 9/3, Zele, Kiss A. 2. Edző: Cziczás László
CSATA: Horváth B. 7/3, Austria 2, LELIK 20/12, NAGY-BUJDOSÓ 14/6, LANG 12. Csere: Angyal B. 8/6, Radócz, Mányoky, Adamecz 4, Pálinkás E. Edző: Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 2. perc: 4–0. 4. p.: 4–4. 7. p.: 19–8. 12. p.: 30–15. 17. p.: 38–25. 25. p.: 51–44. 29. p.: 54–53. 31. p.: 56–59. 38. p.: 60–63
Cziczás László:
– Számunkra kötelező volt a győzelem kiharcolása, noha tudtuk, hogy az ilyen mérkőzések a legnehezebbek. Már a nagyszünetig eldönthettük volna a találkozót, jelentős vezetésünknél azonban fegyelmezetlenek voltunk. Később is tudtuk, mi vár ránk, de buta hibákat is elkövettünk. Az első félidőben szép dolgokat produkáltunk, a másodikban kulcsjátékosaink mondtak csődöt, ez a vereség oka.
Tursics Krisztián: – Úgy kezdtük a találkozót, hogy kérdőre vontam a lányokat, mondván, mit keresünk itt. Sokáig nagyon gyenge volt a védekezésünk. A harmadik negyedtől azonban kemény munkával feljavultunk. Amikor egyenlítettünk, már megmozdult valami. A végén a szerencse is mellénk állt, így nagyon értékes sikert arattunk.

PINKK PÉCSI 424–SOPRON BASKET 54–82 (16–20, 18–27, 14–20, 6–15)
Kozármisleny, 100
néző. Vezette: Söjtöry, Hervay, Nyilas
PINKK: Csukics 9/3, SZŰCS R. 20/6, SÁNTA 4, MARKOVICS 13/6, Jáhni 2. Csere: Szűcs L. 3/3, Vári 3. Edző: Laczka Miklós
SOPRON: Fegyverneky 3/3, SALVADORES 11/3, Czukor, Dupree 6, HATÁR 15. Csere: TURNER 11/9, Dubei 7/3, Varga K., CRVENDAKICS 14/6, ZAHUI 12, Weninger 3/3. Edző: Roberto Íniguez
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–7. 6. p.: 8–9. 13. p.: 18–26. 17. p.: 25–35. 23. p.: 40–50. 26. p.: 42–59. 33. p.: 51–71. 37. p.: 51–77
Laczka Miklós:
– A Sopron ismét bizonyította, ha az ellenfél hibázik, azonnal megbünteti. Amíg erővel bírtuk, nem játszottunk alárendelt szerepet. Büszke vagyok csapatomra, mert végig küzdött, a negyedik negyedre azonban nem maradt energiája.
Roberto Íniguez: – A PINKK hét játékossal is keményen harcolt. Ugyan nyertünk, de nem lehetek elégedett, hiszen nem léptünk előre, s ez az én szememben visszalépést jelent. A Soprontól ennél több kell.