Női kosár NB I: megnyerte párharcát, hetedik lett a PEAC

2019.04.28. 21:07
A PEAC-Pécs a korábbi hazai siker után vasárnap idegenben is legyőzte (73–69) az NKE Csatát, ezzel megszerezte a hetedik helyet a női kosárlabda NB I 2018–2019-es idényében.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
A 7. HELYÉRT

NKE-FCSM CSATA–PEAC-PÉCS 69–73 (23–16, 22–18, 14–22, 10–17)
NKE Ludovika Aréna, 150
néző. V: Frányó, Mészáros B., Fodor A.
CSATA: HORVÁTH B. 9/9, Lelik 6/6, N. Jovanovics 2, Radócz 8/6, LANG 14. Csere: BARNAI 14, Austria, MÁNYOKY R. 9/9, Angyal B. 7/3. Edző: Tursics Krisztián
PEAC: VANLOO 11/9, Simon Zs. 10/6, Wentzel N. 5, Tetemondová 5/3, IMOVBIOH 19. Csere: Ruják N. 5/3, BREWER 18, Tenyér. Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–4. 8. p.: 21–16. 12. p.: 31–19. 17. p.: 43–31. 23. p.: 47–41. 28. p.: 57–52. 33. p.: 66–58. 38. p.: 69–64
Kipontozódott: Barnai (37. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0, a PEAC javára
Tursics Krisztián:
– Végig a kezünkben volt a találkozó, csak saját magunkat hibáztathatjuk a vereségért. Az első félidőben kiváló támadójátékot mutattunk, a védekezésünk is rendben volt, hiszen kevés pontot kaptunk a gyűrű közeléből. A második félidőben ismét sikerült leadnunk a tizenöt pontos előnyt, kimaradtak a tiszta dobásaink, sok volt az eladott labdánk. Igyekszünk tovább építkezni és jobb csapatot összehozni jövőre.
Meszlényi Róbert: – Az első félidőben puhán védekeztünk, a Csata könnyedén játszva szerzett előnyt. A szünetet követően javult a helyzet, és igaz, csak harminchat másodpercig vezettünk, de a legjobbkor. Az alapszakasz után számunkra kudarc volt, hogy csak a hetedik helyen végeztünk, de örülök annak, hogy sikerült lezárni a párharcot. Az alapszakasz utáni helyzetet elemeznünk kell, tanulnunk kell a dolgokból.