Női kosár NB I: meglepetés Miskolcon, PINKK-betli a végén

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2015.10.10. 20:51
Meglepetés a női kosárlabda NB I alapszakaszának szombati játéknapján: a remekül kezdő és jól hajrázó Cegléd 71–69-re legyőzte a bajnoki címre törő DVTK-t Miskolcon.

A Sopron magabiztos győzelmet aratott a BEAC felett, a PINKK-nek ellenben elúszott az előnye Szekszárdon a rettenetesre sikeredett utolsó negyed miatt.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
Alapszakasz, 2. forduló, szombati mérkőzések

ALUINVENT-DVTK–CEGLÉDI EKK 69–71 (16–27, 24–7, 19–19, 10–18)
Miskolc, 1100
néző. Vezette: Pozsonyi, Gyuris, Goda
DVTK: HORVÁTH B. 11/9, Rasheed, Liktarovics 7/3, BREWER 21/6, Horti 7. Csere: Bálint R. 3, Szécsi 4, Czank 5/3, Jovanovics 11, Bach. Edző: Maikel López
CEGLÉD: Medgyessy 8, SZABÓ II 18/12, Katona, SKORICS 18/6, MAKSZIMOVICS 21. Csere: Szepsi, Kobolák 2, Serbán 4, Ruttner. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–8. 8. p.: 8–21. 11. p.: 13–27. 14. p.: 21–31. 18. p.: 35–32. 22. p.: 40–36. 26. p.: 50–43. 32. p.: 59–56. 37. p.: 61–67. 39. p.: 66–67
Kipontozódott: Szabó II (38. p.)
Maikel López:
– Nagyszerűen játszott a Cegléd. Nekünk tanulnunk kell a hibáinkból annak érdekében, hogy ezeket ne kövessük el újra. Sajnos a meccs elején nem koncentráltunk eléggé, ezt ellenfelünk kihasználta.
Cziczás László: – Parádés a csapatom, a diósgyőri közönség pedig fantasztikus volt. Remek sikert arattunk. Küzdeni tudásból csillagos ötösre vizsgáztunk, a lányokról csak szuperlatívuszokban tudok beszélni.

UNIQA SOPRON–ELTE–BEAC ÚJBUDA 93–52 (25–18, 35–17, 27–5, 6–12)
Sopron, 300
néző. Vezette: Hervay, Horváth A., Csabai-Kaskötő
SOPRON: Fegyverneky 5/3, SIMON ZS. 15/15, Wéninger 3/3, HALVARSSON 15, KRNJICS 17. Csere: Crvendakics 10/6, Ciglar 3/3, ZSOVÁR 15/9, Dubei 2, Határ 6, Böröndy 2. Edző: Sterbenz László
BEAC: PUSZTAI S. 12, Pál Sz. 7/3, Pusztai P. 10/3, Horváth Sz. 2, Barnai 8. Csere: BAGI 8, György, Reiner 4, Király, Gocsmann 1, Zana. Edző: Balogh Judit
Kipontozódott: Király (25. p.), Horváth Sz. (29. p.)
Sterbenz László:
– Sok pontot dobtunk, köztük sok triplát, de sajnos sokat is kaptunk – látványos mérkőzést láthattak a szurkolók. Készülünk az euroligás bemutatkozásra.
Balogh Judit: – Mindig örömmel jövök Sopronba. Jobb csapat ellen játszottunk, s kíváncsi vagyok, mire lesz képes a nemzetközi kupában. Öröm számomra, hogy Zana Klaudia tizenöt évesen az élvonalban játszhatott.

ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD–PINKK PÉCSI 424 63–55 (25–15, 14–18, 9–19, 15–3)
Szekszárd, 400
néző. Vezette: Jakab, Rácz Zs., Kovács N.
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 10, SCSEKICS 8/3, THEODOREÁN 10, Őri 6/3, DEMIROVICS 11. Csere: Mansaré 6, Studer Zs. 3, Barber 9, Tamis, Rimarenko. Edző: Magyar Gergely
PINKK: Ruják 1, Nagy D. 2, DRAMMEH 20/3, Vucsetics 8, TUNSTULL 13. Csere: Handy 10, Gémes-Sarok, Sánta 1, Kovalcsik, Seri. Edző: Sandro Orlando
Az eredmény alakulása. 5. perc: 12–8. 15. p.: 29–20. 25. p.: 43–42. 35. p.: 57–54
Kipontozódott: Ruják (40. p.)
Magyar Gergely:
– A lányok nagyon akarták bizonyítani – elsősorban saját maguknak –, hogy nemcsak egy félidőn át tudnak jól játszani, hanem akár negyven percig is. A győzelem persze nem sikerülhetett volna nagyszerű közönségünk nélkül.
Sandro Orlando: – Kemény, küzdelmes mérkőzés volt. Amikor felzárkóztunk és a vezetést is átvettük, túl sok hibát követtünk el, emiatt nem tudtuk a magunk javára fordítani a találkozót a jól küzdő szekszárdiak ellen. Csapatom tud ennél jobban is kosárlabdázni.

1. UNIQA Sopron 2 2 166–101 1.000
2. Ceglédi EK KSC 2 2 150–118 1.000
3. CMB CARGO UNI Gyõr 1 1 68–65 1.000
4. Aluinvent DVTK Miskolc 2 1 1 157–126 0.750
5. PEAC-Pécs 2 1 1 136–126 0.750
6. PINKK-Pécsi 424 2 1 1 131–126 0.750
7. Atomerőmű KSC Szekszárd 2 1 1 112–128 0.750
8. ZTE NKK 1 1 63–76 0.500