Női kosár NB I: kiütéses soproni siker a negyeddöntő nyitányán

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2016.03.30. 18:53
A címvédő Sopron könnyedén legyőzte a vendég ZTE-t a női kosárlabda NB I negyeddöntőjének szerdai nyitányán. A DVTK szoros meccset nyert a Szekszárd ellen, a Győr tíz ponttal győzte le a Ceglédet, a PINKK kettővel a PEAC-ot.

Sterbenz László együttese – amely 16/2-es győzelmi mérleggel nyerte meg az alapszakaszt – a nyitó negyed után még csak nyolc ponttal vezetett, ám a nagyszünetben már 25 pont volt az előnye (47–22). Az alapszakaszt nyolcadikként záró ZTE a második szakaszban csupán nyolc pontot hozott össze.

Az amerikai Devereaux Peters és a szerb-magyar Krnjics Szara vezérelte hazaiak a 28. percben már 30 ponttal elhúztak, ezzel eldőlt a mérkőzés. A hajrában már csak a soproni siker mértéke volt kérdéses, a zöld-sárgák úgy hozták simán a negyeddöntő nyitó meccsét, hogy 29 büntetőjükből kilencet kihagytak, és 12 triplakísérletükből csak 3 volt sikeres. A találkozó legjobbja Peters lett 14 ponttal.

A két győzelemig tartó párharc második felvonását szombaton rendezik Zalaegerszegen.

A Győr tíz ponttal legyőzte a vendég Ceglédet. A hazaiak tulajdonképpen már a nagyszünetig eldöntötték a találkozót, utána már csak kozmetikázni tudta az eredményt a vendégcsapat.

Miskolcon igen kemény, néha durva csatát folytatott a DVTK és a Szekszárd. A házigazda 13 ponttal meglépett a nyitó negyedben, a nagyszünetben pedig már 16-tal vezetett (41–25). A vendégek azonban nem adták olcsón magukat, a pontszegény, sok szabálytalansággal tarkított mérkőzés harmadik és negyedik negyedét is öt ponttal megnyerték, igaz, ez sem segített – öt pontra feljöttek és ráijesztettek a Diósgyőrre, ám végül 63–57-re alulmaradtak.

A PINKK–PEAC presztízsmérkőzés hozta a nap legnagyobb csatáját. Az első negyed után a PEAC hattal vezetett, ám a másodikban fordult a kocka és az eredmény, a nagyszünetre 28–27-es vezetéssel vonult a PINKK. Az Elina Babkina pontjaira építő házigazda ezt további kettővel megtoldotta a harmadik játékrészben, de a PEAC végig tapadt a PINKK-re, sőt, Cristina Pedrals triplája után már jobban állt (54–55). Hármasra hármas volt a felelet, Babkina távoli kosara után pedig már végig a PINKK-nél volt az előny, hiába szorongatott a PEAC.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉSEK
UNIQA SOPRON
ZTE NKK 87–44 (22–14, 25–8, 21–12, 19–10)
Sopron, 300
néző. V: Fodor A., Bognár, Válé
SOPRON: Fegyverneky 8, Honti, SIMON ZS. 10, Crvendakics 11/3, PETERS 14. Csere: Ciglar 11/3, Zsovár, Dubei 6, KRNJICS 12, Lelas 7/3, Határ 2, Weninger 6. Edző: Sterbenz László
ZTE: Nagy D. 8/3, Szalay 5/3, Orsó, Szélesy 4, Horváth Zs. 7. Csere: Licskai 6, Böröndy 4, PAP 10, Velkey, Kovács G., Jurkó. Edző: Gáll Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–5. 7. p.: 20–10. 13. p.: 25–18. 16. p.: 34–20. 18. p.: 41–20. 24. p.: 51–24. 26. p.: 55–26. 28. p.: 60–30. 33. p.: 72–38. 36. p.: 77–41. 38. p.: 81–44
Kipontozódott: Szélesy (32. p.), Licskai (33. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Sopron javára
Sterbenz László: – Minden játékosom ugyanannyi időt töltött a pályán, de nem ugyanolyan színvonalon.
Gáll Tamás: – Olcsó poénnak tűnik, de egy sportboltban nincs annyi labda, mint amennyit mi eladtunk. Ez volt az elsődleges oka, hogy a Sopron rajt-cél győzelmet aratott.

PINKK PÉCSI 424PEAC-PÉCS 62–60 (11–17, 17–10, 18–16, 16–17)
Komló, 600
néző. V: Farkas G., Gorka, Vida
PINKK: BABKINA 26/12, Ruják 2, DRAMMEH 7/3, Nagy D. 7/3, Warren 3. Csere: HANDY 8, Gémes-Sarok 7, Sánta, Kovalcsik 2. Megbízott edző: Laczka Miklós
PEAC: PEDRALS 11/9, Parks 10/3, Raksányi 5, ZELE 13, Williams 12/6. Csere: Eivery 2, Sztankovics 4, Fürész 3/3. Edző: Roberto Hernández
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–9. 7. p.: 7–11. 13. p.: 16–21. 18. p.: 22–25. 23. p.: 33–31. 27. p.: 37–40. 34. p.: 53–49. 37. p.: 59–55
Kipontozódott: Robertson (39. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a PINKK Pécsi 424 javára
Laczka Miklós: – Hogy ha a Warren- és Drammeh-kvalitású játékosaink húszból kettőt dobnak csak be, és még így is nyerünk, az azt mutatja, hogy nagyon jó csapat vagyunk. De szombaton nulláról indulunk.
Roberto Hernández: – Jól ment a játék a mérkőzés elején, aztán kihagytunk nagyon sok ziccert. Sajnos a hazaiak a kulcspillanatokban jobban koncentráltak, ez döntötte el a mérkőzést.

ALUINVENT DVTKATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 63–57 (24–11, 17–14, 12–17, 10–15)
Miskolc, 800
néző. V: Frányó, Pozsonyi, Rácz
DVTK: Czank 13, LIHTAROVICS 12/3, Hodges 5/3, HORTI 16, Brewer 4. Csere: Horváth B., Rasheed 7/3, Szécsi 6. Edző: Maikel López
ATOMERŐMŰ: Studer Á. 3/3, THEODOREÁN 10/6, Scsekics 8, Demirovic, BARBER 15. Csere: Őri 5, Studer Zs. 2, Tamis, Rymarenko 12/6, Mansare 2. Edző: Djokics Zseljko
Kipontozódott: Czank (40. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0, az Aluinvent DVTK javára
Maikel López: Az a lényeg, hogy megnyertük a párharc első meccsét. Sajnos tetemes előnyünk után a nagyszünet után visszaestünk. Nem koncentráltunk megfelelően.
Djokics Zseljko: Az első negyedet leszámítva jól kosárlabdáztunk. Agresszíven küzdöttünk, de nem léptünk át egy bizonyos határt. A DVTK kemény küzdelemben győzött.

CMB CARGO UNI GYŐRCEGLÉDI EKK 70–60 (23–12, 18–9, 12–25, 17–14)
Győr, 100
néző. V: Pálla, Boros T., Kulcsár T.
GYŐR: RADOCSAJ 17/6, Laklóth 5/3, Varga Zs. 9, GRIGALAUSKYTE 13/6, GOREE 17. Csere: Chaney 9, Horváth L., Horváth K. Edző: Völgyi Péter
CEGLÉD: Medgyessy 5, Katona 8, SKORICS 13/9, Serbán 7/3, MAKSZIMOVICS 13/3. Csere: Ruttner 2, Szabó II D. 3/3, Szepsi, KOBOLÁK 9. Edző: Cziczás László
Kipontozódott: Varga Zs. (40. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Győr javára
Völgyi Péter: – Ezért veszélyes csapat a Cegléd. Egynegyednyi védekezésbeli kihagyás nagyon megnehezítette a dolgunkat.
Cziczás László: – Sorozatban a harmadik mérkőzésünket sem dönthették el a lányok. Ennek ellenére minden erőnkkel azon leszünk, hogy harmadik mérkőzésre kényszerítsük a sokkal jobb játékoskerettel rendelkező Győrt.