Női kosár NB I: kettős sikerrel jutott döntőbe a Sopron

2016.04.12. 21:29
Az Uniqa Sopron a női kosárlabda NB I elődöntőjének második mérkőzésén is felülmúlta a PINKK-Pécsi 424-et, ezzel 2005 óta a tizenegyedik döntőjére készülhet.

A pécsi csapat az elődöntő első mérkőzésén elszenvedett 38 pontos, kiütéses vereségért próbált törleszteni az Uniqa Sopronnak.

Ennek megfelelően kezdte a visszavágót a hazai csapat, amely a 8. percben már 14 pontos előnynek örülhetett. A második negyedben aztán folyamatosan zárkózott ellenfelére a címvédő Sopron, majd 32–26-nál tíz megválaszolatlan ponttal lezárta az első 20 percet.

A második félidőt ott folytatta az alapszakasz győztese, ahol az elsőt abbahagyta: hat pontot engedve a pécsieknek, megnyugtatónak tűnő tíz pont feletti különbséget dolgoztak ki a harmadik játékrészben. A meccs végére már csak a különbség volt kérdéses.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a 18 pontig jutó soproni Honti Katalin lett, de kiemelkedőt nyújtott csapattársa, a dupla duplát (16 pont, 13 lepattanó) jegyző Devereaux Peters is.

Bár a PINKK elkerülte az első meccshez hasonló kiütést, összességében magabiztosan jutott be a döntőbe a Sopron.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS

PINKK-PÉCSI 424–UNIQA SOPRON 47–67 (23–12, 9–24, 6–16, 9–15)
Komló, 700 néző. V: Papp P., Söjtöry, Tőzsér
PINKK:
BABKINA 15/6, Vucsetics 4, Gémes-Sarok 4, Handy 2, Robertson-Warren 13. Csere: Kovalcsik, Ruják N. 5/3, Nagy D. 4, Sánta. Edző: Sandro Orlando
SOPRON: HONTI 18/6, FEGYVERNEKY 13, Simon Zs., Crvendakics 7/3, PETERS 16. Csere: Ciglar 8/6, Határ, Zsovár, Krnjics 3, Dubei 2. Edző: Sterbenz Lésló
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–0. 7. p.: 19–7. 13. p.: 27–18. 17. p.: 32–30. 23. p.: 36–38. 26. p.: 36–45. 33. p.: 40–57. 37. p.: 47–61
Kipontozódott: Ruják N. (40. p.)
Sandro Orlando: – Ismét nagy szívvel játszottunk, mindent megpróbáltunk, de a Sopron ellen ilyen dobószázalékkal nem lehet nyerni. Egy szót sem szólhatok játékosaimra, a Sopron pillanatnyilag jobb csapat.
Sterbenz László: – Pocsékul kezdtünk, szerencsére ismerjük a „Csak semmi pánik” című magyar klasszikust. 2–0-nál és plusz húsznál már tényleg csak a döntőbe jutásról beszéltünk.

A két győzelemig tartó párharc végeredménye: 2–0, a Sopron javára