Női kosár NB I: hosszabbítás után nyert a Sopron Pécsen

2014.11.16. 21:18
Az UNIQA-Euroleasing Sopron idegenben, hosszabbítást követően 79–71-re legyőzte a PEAC-Pécset a női kosárlabda NB I 5. fordulójának vasárnap esti, meglehetősen hullámzó játékot hozó rangadóján, így öt mérkőzés után is hibátlan mérleggel vezeti a tabellát.

Az első negyedet egyértelműen a vendég soproniak uralták (16–24), de amikor a 17. percben beakadt Raksányi Krisztina triplája, már a PEAC vezetett 35–28-ra – a hazaiak 21–4-es hét percet produkáltak!

A PEAC sokáig tartani tudta a tíz pont körüli előnyét, a harmadik negyed végjátékában, 55–44-nél azonban jött az újabb fordulat: most az Alekszandra Crvendakics tripláira és Krnjic Sara közeli találataira építő Sopron vágott ki 20–5-ös rohamot.

A rendkívül hosszú utolsó percben, 65–62-es soproni vezetésnél – soproni időkérés után – Iva Ciglar eladta a labdát, és Kaposi Pálma egy büntetővel megfejelt közeli találat révén egyenlített, jöhetett a hosszabbítás.

A ráadás a soproni Kayla McBride sikeres hármasával kezdődött, és bár a pécsiek igyekeztek lépést tartani, McBride két újabb kosara közül már csak elsőt tudták azonnal megválaszolni. A Sopron fokozatosan lehúzott, és megnyerte idénybeli ötödik bajnokiját is.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
Alapszakasz, 5. forduló

PEAC-PÉCS–UNIQA-EUROLEASING SOPRON 71–79 (16–24, 31–12, 8–16, 10–13, 6–14) – hosszabbítás után
Pécs, 600
néző. V: Vígh P., Makovsky, Söjtöry
PEAC: Hurst 9/3, Szücs R., Raksányi 11/6, KAPOSI 8, Williams 7. Csere: T. JOVANOVICS 15/3, N. JOVANOVICS 16/9, Kiss V. 4, Orozovics 1, Zólyomi. Edző: Dokics Zseljko
SOPRON: Hartley 8/3, Simon Zsófia 4, McBRIDE 22/9, Kuttor 2, Sztankovics 5. Csere: Weninger 5/3, KRNJICS 12, Ciglar 6, CRVENDAKICS 13/6, ZSOVÁR 2. Edző: Igor Polenek
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–7. 6. p.: 10–9. 13. p.: 23–24. 17. p.: 37–30. 23. p.: 49–40. 26. p.: 54–42. 33. p.: 57–56. 37. p.: 60–64. 43. p.: 67–70
Kipontozódott: Hurst (45. p.)
DOKICS ZSELJKO, a Pécs edzője:
– Nagyon büszke vagyok a csapatomra, hogy a munka ilyen korai fázisában ilyen fantasztikus meccset tudtunk játszani. Szurkolóink extra energiát adtak nekünk, a második negyedben álomszerűen kosárlabdáztunk, a harmadikban azonban a Sopron agresszívebb védekezésre váltott, amit rosszul reagáltunk le, és visszaesett a palánk alatti játékunk.
IGOR POLENEK, a Sopron edzője: – Nagyon kemény meccs volt, a második negyedben nem játszottunk jól, de a második félidő és a hosszabbítás tökéletesre sikerült. Három nagyon nehéz mérkőzésen és az ezzel járó utazáson vagyunk túl, sikerrel.