Női kosár NB I: hatalmas PEAC-bravúr a Sopron ellen

2014.04.18. 20:27
A PEAC-Pécs hazai pályán, egy nagy fordulatokat hozó csatában 75–74-re legyőzte a Sopront a női kosárlabda NB I elődöntőjének pénteki második mérkőzésén, és ezzel 1–1-re alakította az egyik fél második győzelméig tartó párharc összesített állását.

Sokáig úgy tűnt, hogy a párharc második meccsét is simán behúzza az elsőt 31 ponttal (!) megnyerő Sopron, hiszen Simon Zsófia sikeres középtávoli dobása után tíz ponttal (7–17), majd az első negyed hajrájában Fegyverneky Zsófia duplája után 17-tel vezetett (12–29).

Még a második negyed végjátékában, Simon triplája után is megvolt a 17 pontos vendégelőny (28–45), csakhogy a harmadik játékrészben nagyon belelendültek a hazaiak, Fűrész Diána triplája után – egy 16–3-as részhajrá következtében – már csak két pont volt a különbség (47–49).

A PEAC vérszemet kapott, 55–56 után Raksányi Krisztina vezérletével 11–1-et futott, csakhogy hiába tűnt előnye megnyugtatónak (66–57), a meccsnek korántsem volt vége, hét gyors ponttal visszajött a Sopron (66–64), és 12 másodperccel a vége előtt Iva Ciglar révén fordított is (73–74).

Időkérés után támadott a Pécs, Raksányi, ahogyan korábban is, hibátlanul büntetőzött (14/14), egy ponttal újra a hazaiak vezettek (75–74), és mivel az utolsó soproni akció nem hozott pontot, a PEAC nyert, és kiegyenlítette a párharcot.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉSEK
PEAC-PÉCS–UNIQA EUROLEASING SOPRON 75–74 (13–29, 15–15, 23–10, 24–20)
Pécs, 500
néző. V: Földházi, Farkas G., Jakab
PEAC-PÉCS: FŰRÉSZ 12/6, Jovanovics 9/3, RAKSÁNYI 25/3, Nagy-Bujdosó 5, BISHOP 14/3. Csere: Reid 5, Nagy, Orozovics 3, Kublina 2, Kaposi. Edző: Djokics Zseljko
SOPRON: Ciglar 4, Fegyverneky 7, SIMON ZS. 25/12, Hawkins 7/3, Krnjics 7. Csere: FARIS 9/6, Zsovár 5/3, Sztankovics 5, Tetemondova 3/3, Licskai 2. Edző: Igor Polenek
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–8. 7. p.: 10–20. 13. p.: 21–32. 16. p.: 23–34. 24. p.: 39–46. 27. p.: 41–49. 31. p.: 55–54. 35. p.: 66–57. 38. p.: 66–64
Kipontozódott: Hawkins (34. p.), Sztankovics (38. p.)
Djokics Zseljko: – Az első negyedben nagyon görcsösen kezdtünk, utána azonban megmutatta a csapat a nagyságát, amivel remélem, hogy vasárnap ki tudjuk harcolni a döntőbe jutást. Véget szeretnénk vetni annak a sorozatnak, hogy felváltva nyeri a két csapat egymás ellen a meccseket.
Igor Polenek: – Jól játszottunk az első félidőben, aztán lefagytunk a nagyszünetben, utána sok eladott labdánk volt, a PEAC pedig átvette a vezetést. Az utolsó védekezésünk és támadásunk nem olyan volt, amilyennek lennie kellett volna. Vasárnap otthon játszunk, ez mellettünk szól.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1

Korábban
PINKK Pécsi 424–Aluinvent DVTK Miskolc 70–54
(1222, 154, 2210, 2118)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a PINKK javára

AZ 5-8. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
ZTE NKK–Atomerőmű KSC Szekszárd 7363 (245, 1320, 1717, 1921)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1. A harmadik mérkőzést szerdán rendezik.