Női kosár NB I: győri pontzuhatag, késői Diósgyőr-hajrá az FTC ellen

2011.12.18. 19:37
Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 13. fordulójában a Győr hazai környezetben alaposan megszórta a BSE-t, míg a Diósgyőr otthon későn, így hiába hajrázott a Ferencváros ellen.

A Diósgyőr jól kezdett, de a Ferencváros után két negyeden át állva hagyta vendéglátóját, így a záró felvonásban a házigazdák már hiába nyitottak nagy hajrát, ez csak a tisztes vereséghez volt elegendő. Kilencedik győzelmét aratta az FTC, hetedik idegenbeli fellépésén az ötödiket. Nyolcadszor kapott ki a Diósgyőr, hetedik hazai összecsapásán negyedszer.A Diósgyőr jól kezdett, de a Ferencváros után két negyeden át állva hagyta vendéglátóját, így a záró felvonásban a házigazdák már hiába nyitottak nagy hajrát, ez csak a tisztes vereséghez volt elegendő. Kilencedik győzelmét aratta az FTC, hetedik idegenbeli fellépésén az ötödiket. Nyolcadszor kapott ki a Diósgyőr, hetedik hazai összecsapásán negyedszer.

A BSE az első negyedben még tisztességesen tartotta magát, a másodikban viszont már teljesen szétesett és csúnya nagy vereségbe szaladt bele. A szezonban eddig a dobott rekordot 108 ponttal szintén a győriek tartották (az Atomerőmű ellen nyertek 108-50-re még a 7. fordulóban), most ugyanők kettővel előrébb jutottak. Hat győri játékos szerzett legalább tíz pontot. A Győr tizenkettedszer győzött, hetedik hazai bajnokiján hatodszor. A BSE tizenharmadik vereségét szenvedte el, nyolcadik idegenbeli mérkőzése után is nyeretlen maradt.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 13. FORDULÓ
UNI SEAT GYŐR–BSE FCSM 110–39 (26–15, 34–9, 21–8, 29–7)
Győr, 150 néző. V: Forrai S., Benedek Z., Németh S.
GYŐR: Ciglar 10, SEMSEI 15/9, RASHEED 16/3, Nagy-Bujdosó 6, Hollingsworth 6. Cs: ŐRI 21/9, Nagy D. 6, Sujanova 6, FÜRTÖS 11, Vincze 2, LAKLÓTH 11/3. Edző: Fűzy Ákos
BSE: Miháczi, Szondy 7, Tiba 3/3, Szabó V. 2, Bagi 6. Cs: HEGEDŰS M. 12, Beneda, Orsó 2, Vukov 3/3, Sonyák 4, Bodnár, Karlócai. Edző: Puskás Artúr
Az eredmény alakulása. 8. p.: 21–12. 16. p.: 42–19. 24. p.: 68–24. 28. p.: 74–28. 33. p.: 87–32. 37. p.: 100–35
Fűzy Ákos: – Csípősek voltunk, mint a magyar paprika. Mai teljesítményünkkel bizonyítottuk a női kosárlabdázás létjogosultságát Győrben. Szép karácsonyi ajándékot tettünk a szurkolóink fenyőfája alá.
Puskás Artúr: – Enerváltan, hit és elképzelés nélkül játszottunk. Örülök, hogy a Győr komolyan vett minket és megmutatta, milyen a mai modern kosárlabda.
DKSK-MISI–FERENCVÁROS 59–68 (14–10, 12–25, 12–24, 21–9)
Miskolc, 1100 néző. V: Gorka, Pozsonyi, Balog Gy.
DIÓSGYŐR: HADZSOVICS 13, Reiner 8, Skorics 11, Czirják, Farkasinszki 11. Cs: Ocsenás 9/3, Kántor 2, Lugosi, Budimir 5. Edző: Milen Vukicsevics
FTC: Englert 21/9, Ruják 5/3, Szlimák 4, Russai 4, Turóczi 16/3. Cs: Hegedűs 4, Tamás 8, Füle 6, Fejes. Edző: Farkas Sándor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 13–7. 14. p.: 17–20. 19. p.: 23–33. 25. p.: 30–48. 34. p.: 47–63
Kipontozódott: Farkasinszki (40. p.)
Milen Vukicsevics: – Rossz dobószázalékot produkáltunk, ezért nem tudtunk nyerni. Nagyszerű volt a hangulat, ezt még meg kell szoknunk. A rutinosabb csapat nyert a tapasztalatlanabbal szemben.
Farkas Sándor: – Győzelmünket annak köszönhetjük, hogy a találkozó jelentős részében taktikusan és okosan kosárlabdáztunk.
6. Bajai NKK 13 6 7 859–901 0.731
7. DKSK MISI 13 5 8 822–892 0.692
8. Vasas 13 4 9 730–800 0.654
9. Ceglédi EKK 13 4 9 809–961 0.654