Női kosár NB I: fölényes sikerrel zárta a Sopron a középszakaszt

2014.04.07. 19:55
A Sopron idegenben 86–59-re legyőzte az MTK-t a női kosárlabda NB I középszakaszának hétfői mérkőzésén, a két csapat 7. fordulóból elhalasztott meccsén.

A szerdán kezdődő negyeddöntő párosítása már korábban kialakult: a Sopron a ZTE-vel, a középszakaszt megnyerő Diósgyőr az MTK-val, a PEAC-Pécs a Szekszárddal, a PINKK a Győrrel találkozik majd.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ
A 7. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉSEN

MTK-BUDAPEST–UNIQA EUROLEASING SOPRON 59–86 (18–27, 6–21, 16–19, 19–19)
Városmajor, 100
néző. V: Balog, Menyhárt, Gyuris
MTK: Medgyessy 6/3, Orsó 3, Vukov 7/3, Bagi 4, Svitlica 7. Csere: BAKSA 11/3, Cymmer 5/3, Szabó V. 7, Miháczi, Varga B., Reiner 2, KARAKASEVICS 7. Edző: Sztevan Csupics
SOPRON: CIGLAR 10/3, Fegyverneky 2, WENINGER 13/9, HAWKINS 19/9, KRNJICS 10. Csere: Zsovár 2, Simon Zs. 10, Licskai 4, Sztankovics 11, Tetemondová 5. Edző: Igor Polenek
Az eredmény alakulása: 4. perc: 9–9. 8. p.: 17–25. 13. p.: 23–35. 17. p.: 23–41. 24. p.: 29–56. 28. p.: 38–62. 33. p.: 44–74. 37. p.: 51–82
Sztevan Csupics:
– Gratulálok a Sopronnak. Megpróbáltam mindenkinek a lehető legtöbb lehetőséget adni a mérkőzésen.
Igor Polenek: – Elégedett vagyok a csapat teljesítményével, különösen örülök Weninger Virág játékának, és annak, hogy már jobb ritmusban játszottunk, mint a Zalaegerszeg ellen.

10. FORDULÓ
CEGLÉDI EKK–MKB EUROLEASING-VASAS 73–58 (23–11, 16–17, 11–18, 23–12)
Cegléd, 100
néző. V: Gál J., Fodor, Rácz
CEGLÉD: Hadzovics 6, Orbán 12, GORJANÁCZ 27/3, Kobolák 3, VILIPICS 20. Csere: Jerkovics 5, Filipowicz, Szabó D., Serbán. Edző: Áron Balázsné
VASAS: Aho 10/3, SÜLE 20/3, Bajnóczi 7/3, Szabó F. 6/3, Barnai 9. Csere: Müller, Farkas F. 6, Szalay, Rakolczai, Gocsmann. Edző: Krivacsevics Dragoljub
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–0. 6. p.: 11–9. 9. p.: 21–10. 14. p.: 29–13. 18. p.: 39–20. 20. p.: 39–28. 27. p.: 48–38. 29. p.: 48–45. 33. p.: 56–46. 38. p.: 71–56
Áron Balázsné:
– Jól kezdtünk, de később, amikor kicsit elfáradtunk, védekezésben többet hibáztunk, és akadozott a támadójáték is. Ellenfelünk nagy iramot diktált, de a játékosok akarata végül győzelmet eredményezett.
Krivacsevics Dragoljub: – Védekezésben a tervezettnek csak a felét tudtuk megvalósítani, Hadzovics semlegesítése sikerült, ellentétben a remek teljesítményt nyújtó Vilipiccsel. Nagyot harcoltak és időnként jól is játszottak a lányok, de a fontos pontokat a ceglédiek szerezték.