Női kosár NB I: fölényes győri siker, de a százas elmaradt

2012.10.18. 19:54
A címvédő Győr idegenben 96–64-re legyőzte a Ceglédet a női kosárlabda NB I ötödik fordulójának egyetlen csütörtöki mérkőzésén, így a Sopronnal együtt továbbra is százszázalékos.

Rasheed Rita büntetője nyomán már a 4. percben tíz pont felett volt a különbség (6–17), sőt az első negyed végén egy pont híján megvolt a „közte húsz" is (15–34).

A győriek az utolsó negyed kezdetére már 82 pontnál tartottak, de végül nem lett meg idénybeli első százasuk – a tempót olyannyira visszavették, hogy a második félidőben a ceglédiek szereztek több pontot.

Az idény pontrekordját pillanatnyilag a Sopron tartja (104), utána a DKSK Miskolc (99) következik a listán – mindkét csapat Cegléden érte el a kimagasló pontszámot.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
5. FORDULÓ
CEGLÉDI EKK–HAT-AGRO UNI GYŐR 64–96 (15–34, 10–29, 17–19, 22–14)
Cegléd, 100 néző. V: Gál J., Fodor A., Rácz
CEGLÉD: CYMMER 12, Medgyessy 1, Orbán 9/3, Serbán 6, MROZINSKA 16. Cs: HEGEDŰS R. 9/3, Baksa, Kobolák 11, Filipowicz D., Miller. Edző: Ujhelyi Gábor
GYŐR: HURST 12/12, Laklóth 7/3, Rasheed 13/3, NAGY-BUJDOSÓ 21/3, SHEGOG 14. Cs: Simon Zs. 2, Őri 2, Raksányi 13/6, DOBOS 9, Semsei 2, Nagy D. 1. Edző: Fűzy Ákos
Az eredmény alakulása. 3. p.: 6–16. 7. p.: 8–26. 12. p.: 20–36. 19. p.: 24–56. 23. p.: 34–67. 28. p.: 39–80. 35. p.: 53–90
Kipontozódott: Dobos (38. p.), Cymmer (40. p.)
Ujhelyi Gábor: – Az első félidőben a Győr nagyon jó ritmusban kosárlabdázott, ráadásul mi túlságosan is tiszteltük. A második játékrészben már nekünk is voltak szép megmozdulásaink.
Fűzy Ákos: – Kiválóan teljesítettünk az első félidőben, azután a sok rotációnak köszönhetően dekoncentráltabbakká váltunk, amit a lelkes hazaiak ügyesen kihasználtak. Gratulálok a tizenhat éves, jól játszó Dobos Ágnesnek.
4. PEAC Pécs 5 3 2 327–281 0.800
5. DKSK Miskolc 5 3 2 408–352 0.800
6. Atomerőmű-KSC-Szekszárd 5 3 2 355–348 0.800
7. Ceglédi EKK 5 1 4 326–436 0.600
8. BSE-FCSM 5 1 4 304–397 0.600
9. PINKK-Pécsi 424 3 3 170–210 0.500
10. MKB Euroleasing Vasas 5 5 234–411 0.500